
Desnica neće zajedno na izbore: Izlaze u dve kolone, "složili se da se ne slažu oko nekih stvari"
Stranke desnice dogovorile su se da ipak na naredne izbore neće izlaziti zajedno nego u dve kolone.
.jpg)
Foto: 021.rs
Jednu kolonu činiće Nova Demokratska stranka Srbije (Novi DSS) i Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS), a drugu Srpska stranka Zavetnici i Pokret Dveri.
Kako je naveo predsednik Novog DSS-a Miloš Jovanović za nova.rs, stranke desnice su se na kraju višečasovnih razgovora "složile da se ne slažu oko nekih stvari".
"Ovog puta ćemo izaći u dve kolone, ali verujem da će obe liste imati dobar rezultat. Pozicije su jasne, nisu iste i legitimne su. Građani će moći da odluče za koga će glasati. Neke naše razlike su ostale, kako dalje protiv ovog režima, pa smo doneli odluku da se ide u dve kolone. Moram da kažem da će građani možda i imati bolji izbor, a mi ćemo se svim ovim strankama nastaviti dobru saradnju", rekao je on.
Predsednica Srpske stranke Zavetnici Milica Đurđević Stamenkovski za N1 rekla je da između dve koalicije postoji "neupitna načelna saglasnost oko principa koji se tiču odbrane države, odbacivanja francusko-nemačkog plana i neophodnosti promene politike i vlasti u Srbiji".
"Odluka o nastupu u dva izborna formata je već ranije doneta, ali smo kao odgovorni ljudi nastavili razgovore o modelima saradnje. Mi smo imali izuzetnu saradnju u borbi protiv francusko-nemačkog plana i to iskustvo ostaje pozitivno", izjavila je predsednica Zavetnika.
Ona je dodala da je razmenjeno mišljenje i o izbornim strategijama, a da je zaključak da dve koalicije mogu da postignu potrebnu motivaciju birača izlaskom u dve kolone.
"U pitanju su stranke koje su kao državotvorne i patriotske ušle u parlament prošle godine, i koje kao takve izlaze na predstojeće izbore. To potvrđuje našu doslednost, principijelnost i posvećenost srpskim nacionalnim interesima. Obe koalicije imaju svoje komunikacione strategije, a razlike koje u pristupima postoje, omogućiće nam takozvani veći domet i prostor u izbornoj kampanji. Razlike se ne tiču osnovnih principa, već su strateške prirode i iskoristićemo ih za podizanje čitavog patriotskog biračkog tela na viši nivo", poručila je Đurđević Stamenkovski.
Prema njenim rečima, to što na "patriotskom polu opozicije" nema samo jedne kolone, ne znači da nema i jedinstva i da ga neće biti.
"Mi predstavljamo nove snage i sabranost u jednu kolonu nije neophodna, štaviše, imamo procene i razloge koje favorizuju dve velike liste nacionalne opozicije", kazala je Đurđević Stamenkovski.
Bećković: Dok sam ja bio na sastanku stranaka desnice dogovor o jednoj listi je bio postignut
Akademik Matija Bećković je agenciji Beta kazao da je on prisustvovao višečasovnom sastanku sve dok nije došlo do dogovora između lidera stranaka tzv. državotvorne opozicije o zajedničkom nastupu na predstojećim izborima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Expo se širi: Sprema se seča stotina stabala na beogradskom Ušću
03.07.2025.•
0
Narednih dana se priprema seča stotine stabala na Ušću sa novobeogradske strane zbog potrebe manifestacije Expo 2027, saznaje organizacija Ministarstvo prostora.
Advokatska komora Beograda: Policija upotrebila brutalnu silu prema studentima Pravnog fakulteta
03.07.2025.•
0
Advokatska komora Beograda osudila je to što je, kako je ocenila, policija u sredu uveče "upotrebila brutalnu silu" prema studentima Pravnog fakulteta.
AP: Tenzije u Srbiji porasle od subote, Vučić pojačava pritisak u nameri da suzbije proteste
03.07.2025.•
0
Američka agencija Asošiejted pres javila je da su tenzije u Srbiji porasle od subotnjeg protesta na poziv studenata.
FOTO, VIDEO: "Pijanista" naslikao mural Novaku koji "pumpa"
03.07.2025.•
0
Beogradski umetnik i aktivista Andrej Josifovski, poznatiji kao "Pijanista", ovekovečio je momenat sa Vimbldona kada Novak Đoković "pumpa".
Delegacija EU u Srbiji: Očekujemo efikasnu i kredibilnu istragu o navodima upotrebe prekomerne sile
03.07.2025.•
0
Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je danas na društvenoj mreži Iks da pomno prati situaciju i da poziva na izbegavanje eskalacije tenzija, kao i da osuđuje akte nasilja.
Studenti Marčetić i Radovanović pušteni nakon saslušanja
03.07.2025.•
0
Student Nikola Marčetić pušten je nakon saslušanja, a priveden je prethodnog dana na blokadama u Zemunu. Ni njemu, kao ni studentu Ivanu Radovanoviću, nije određeno zadržavanje.
Vlada Srbije usvojila upisne kvote za fakultete, na budžetu skoro 29.000 studenata
03.07.2025.•
0
Vlada Srbije usvojila je odluke o kvotama za upis u akademsku 2025/26. godinu po kojima će iz budžeta biti finansirano 28.977 studenata.
Sindikat sudske vlasti osudio pokušaj upada policije na Pravni fakultet i napade na pravnike
03.07.2025.•
0
Glavni odbor Sindikata sudske vlasti saopštio je da osuđuje brutalni pokušaj nasilnog upada policije na Pravni fakultet u Beogradu i fizičke i psihološke napade na kolege pravnike i akademsko osoblje.
Pašalić: Dve ekipe zaštitnika gradjana u poseti uhapšenim gradjanima
03.07.2025.•
0
Zaštitnik gradjana Zoran Pašalić izjavio je da su dve ekipe zaposlenih u toj instituciji u poseti svim policijskim stanicama u kojima se nalaze uhapšeni zbog učešća u blokadama saobraćajnica.
Može li policija da "isprati" pokretne blokade širom zemlje: Trčanje od raskrsnice do raskrsnice
03.07.2025.•
13
Hapšenja studenata zbog sumnji da su počinili više dela protiv ustavnog uređenja, prouzrokovala su i novu formu protesta koja je počela u nedelju popodne u Zemunu.
Ministarstvo Hrvatske ponovilo preporuku svojim državljanima: Odložite putovanje u Srbiju
03.07.2025.•
3
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske je ponovo preporučilo hrvatskim državljanima da "odlože putovanja u Srbiju".
Studenti: Zbog podrške studentima smenjena načelnica odeljenja u UKCS
03.07.2025.•
2
Studenti Medicinskog fakulteta saopštili su da je profesorka tog fakulteta Tatjana Adžić Vukičević smenjena sa mesta načelnice odeljenja Klinike za pulmologiju UKCS zbog podrške studentima.
Macut: Doneta odluka o upisnim kvotama, osim za tri fakulteta
03.07.2025.•
2
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je Vlada Srbije danas na sednici usvojila odluku o upisnim kvotama za fakultete za narednu akademsku godinu, osim za tri fakulteta u Beogradu.
VIDEO: Advokat u znak protesta ispred kosovske Skupštine doveo magarce
03.07.2025.•
0
Prištinski advokat Arianit Koci doveo je danas ispred Skupštine Kosova četiri magarca protestujući tako protiv blokade konstituisanja parlamenta.
Ništa od Skupštine Kosova ni iz 41. puta
03.07.2025.•
1
Ni 41. pokušaj konstituisanja kosovske Skupštine nije bio uspešan, pošto je prisustvovalo 99 od ukupno 120 poslanika, a za formiranje izborne komisije glasalo je njih 54.
Meteorolog Todorović o tome kakav nas jul očekuje
03.07.2025.•
1
Meteorolog Nedeljko Todorović izjavio je da će u Srbiji i u Evropi ovo biti jedno od toplijih leta, ali ne samo leta, nego i godina.
MUP: Policija nije tukla maloletnika u Novom Pazaru, pružao je otpor
03.07.2025.•
3
Ministarstvo unutrašnjih poslova navodi da su netačne informacije koje su se pojavile u medijima da je policija u Novom Pazaru fizički maltretirala maloletno lice.
Proglašena vanredna situacija u Svrljigu, razlog - nestašica vode
03.07.2025.•
1
Štab za vanredne situacije Svrljiga proglasio je vanrednu situaciju zbog suše i konstantnog pada izdašnosti svih izvorišta na području Svrljiga, izjavio je predsednik te opštine Miodrag Marković.
Grupa sudija i tužilaca traži smenu glavnog tužioca Stefanovića: Krši Ustav da zaštiti Vučićev režim
03.07.2025.•
9
Neformalna grupa sudija i tužilaca "Odbranimo struku" zatražila je smenu glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu Nenada Stefanovića.
Zašto su policajci koji intervenišu na blokadama pod fantomkama?
03.07.2025.•
30
Od Vidovdanskog protesta, u javnosti se pojavljuju priče o tome da "policajci koji su pod fantomkama nisu pravi, već civili sumnjivih dosijea".
ANEM: Policija udarala štitom i otimala telefon novinaru Vuku Cvijiću
03.07.2025.•
5
Novinar nedeljnika Radar Vuk Cvijić udaren je policijskim štitom i laktom, odgurivan je i pokušano je otimanje njegovog telefona, saopštio je ANEM.
Komentari 11
Kad pogledaš
ILIJA BOSNIĆ
Subotica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar