Naglasila je da takav pristup neće doneti dugoročne rezultate.
Selaković je, komentarišući to što je Vlada Srbije pozitivno reagovala na izveštaj Evropske komisije, za novi broj Nedeljnika navela da je metodologija izveštavanja opisna i da su zbog toga takve vrste formulacija podložne različitim interpretacijama.
"Trenutno smo loši đaci koji pokušavaju da uvere roditelje koji pružaju svu moguću podršku, iskazuju razumevanje, plaćaju privatne časove, da ćemo imati odličan uspeh na kraju godine, a u prvom polugodištu imamo po jednu četvorku ili peticu na svakih nekoliko jedinica ili dvojki", ocenila je ona.
Prema njenim rečima, Srbija jeste napravila određeni pomak u procesu evrointegracija, ali je sveukupan nivo pripremljenosti ostao isti od 2015. godine.
"Ako je članstvo u EU barem deklarativno bilo na vrhu agende svake vlade od te godine pa do danas, onda nešto nije u redu ili sa procesom, ili sa Srbijom", navela je Selaković.
Ona je dodala da je, sa druge strane, primetna izuzetno snažna politička volja u zemljama kandidatima sa Zapadnog Balkana da taj proces ubrzaju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Info
Dogodine u Botošu
Drugi idu napred a Srbija ide ka srednjem veku u svakom smislu. Najbukvalnije moguće. Ostaćemo izolovano ostrvo, kao stvoreno za odlaganje opasnog otpada. Ali to je sve naš izbor. Od 1990-te do danas.
Ahab
Pa koliko god smlacena bila, ta EU je sistem, a u sistemu je daleko manje prostora za KRADJU i otimacinu bez koje reciklirane radikalske hulje ne kogu da opstanu.
Zato masu sa "integracijama" ne bi li iskamcili novac od te EU, od koje beze i rukama i nogama svim svojim banditskim bicem.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar