Otac učenice škole "Vladislav Ribnikar": Ogorčeni smo što je Veselin Milić dobio odlikovanje
Roditelji dece ubijene u OŠ "Vladislav Ribnikar", ali i drugi roditelji đaka te škole ogorčeni su nakon što je ministar Bratislav Gašić odlikovao načelnika beogradske policije Veselina Milića.
To je za N1 rekao otac učenice trećeg razreda škole "Vladislav Ribnikar" Žarko Cvejić.
Milić je, inače, široj javnosti postao poznat pošto je pokazao spisak učenika OŠ "Vladislav Ribnikar" koji je pre zločina u toj školi sastavio dečak osumnjičen za masovno ubistvo.
Cvejić kaže da, međutim, roditelji nisu preterano iznenađeni potezom Gašića jer, kako dodaje, "u ovom društvu nas ništa odavno ne iznenađuje".
Gašić je na svečanosti proteklog vikenda u Sopotu poručio da su pripadnici MUP-a vrednim radom i zalaganjem omogućili da svi građani Srbije žive sigurno i bezbedno, a Milić, koji je odlikovan priznanjem najvišeg stepena, rekao je da svi odlikovani, između ostalog, dele iste profesionalne vrednosti za obavljanje časnog policijskog posla.
Iako su roditelji i šira javnost zahtevali da oni koji su objavili spisak potencijalnih žrtava masovnog ubistva budu sankcionisani, a državni vrh potvrdio da će se to i dogoditi, to se do danas nije desilo.
Reporter N1 prenosi da na osnovu krivične prijave koju su podneli roditelji dece čija imena su bila na spisku protiv Milića da je nesavesno radio i neovlašćeno prikazao osetljive podatke - do danas ništa nije urađeno, s obzirom na to da Sektor unutrašnje kontrole ne daje potrebna obaveštenja Prvom osnovnom tužilaštvu u kom se i nalazi predmet.
Cvejić kaže da u MUP-u skoro 10 meseci imamo istragu koja treba da utvrdi kako su imena dece sa spiska za odstrel dospela u javnost, a na spisku su i imena preživele dece koja su dugo nakon tog događaja primala pretnje preko interneta da će doći i "dovršiti posao koji počinilac nije".
"Taj spisak nikako nije smeo da dođe u javnost. Neću da prejudiciram ishod krivične prijave, ali valjda je bio osnovni red da se sa tim odlikovanjem sačeka dok ne dođe nalaz unutrašnje kontrole u ministarstvu koja traje 10 meseci...za to vreme nastane ljudsko biće i potroši prvu kutiju pelena", navodi otac.
Podseća da je i on, kao i svi građani ove zemlje, imao priliku da vidi prenos konferencije za novinare šefa policije i iza njega ministra tadašnjeg na kom je mahano tim spiskom.
"Bilo kako bilo, hajde da saznamo kako je spisak dospeo u javnost, ne zbog kažnjavanja, već da nam se te stvari ne bi ponavljale", dodao je on.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić najavljuje pomilovanja za Vidovdan: Ko ih očekuje, "neka podnese zahtev"
01.06.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući na televiziji, najavio je da će za praznik Vidovdan, pomilovati "neke ljude iz različitih delova poličkog spektra", ali "ne sve".
Kremlj o ukidanju bezviznog režima Rusiji: Odluka Srbije izazvala bi recipročne mere
01.06.2026.•
1
Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov upozorio je da odluka Srbije o ukidanju bezviznog režima sa Rusijom ne bi mogla biti jednostrana, bez recipročnih mera.
Trampova popularnost u Srbiji i Vučićevo dodvoravanje
01.06.2026.•
2
Deljenje skorašnjeg intervjua predsednika Srbije Aleksandra Vučića u američkom mediju od strane Donalda Trampa pokrenulo pitanje o Trampovoj popularnosti u Srbiji, ali i Vučićevom dodvoravanju SAD-u.
Hapšenje u slučaju "Senjak" posle 13. dana: Da li je to dovoljno vremena da se uklone tragovi?
01.06.2026.•
1
Prateći slučaj ubistva u beogradskom naselju Senjak, stiče se utisak da se sve mere i radnje koje tužilaštvo i policija primenjuju nad Milićem dešavaju sa zakašnjenjem.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - idemo odmah
01.06.2026.•
10
Nova tura 021.rs dnevnih kvizova je spremna za vas.
Obustavljen postupak protiv jednog od osumnjičenih za ubistvo Danke Ilić
01.06.2026.•
1
Viši sud u Negotinu obustavio je krivični postupak protiv jednog optuženog za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić 26. marta 2024. godine, objavila je danas Radio-televizija Srbije.
Profesor Tošković o najavi izbora krajem 2026: Čeka se kupovina preostalih slobodnih medija
01.06.2026.•
0
Najava izbora predsednika Srbije Aleksandra Vučića je kupovina vremena do potencijalnih gašenja preostalih slobodnih medija u Srbiji, mišljenje je profesora Olivera Toškovića.
Insajder: TOK istražuje kupovinu dela Palate Albanija, novi vlasnik optuživan za teško ubistvo
01.06.2026.•
1
Kupovina dela Palate Albanija nalazi se pod finansijskom istragom Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
V.d. Srbijavoza: Železnička mreža u Srbiji je u fazi istorijske modernizacije
01.06.2026.•
23
Vršilac dužnosti direktora Srbijavoz Ljubiša Pejičić je istakao da se srpska železnička mreža trenutno nalazi u fazi velike istorijske modernizacije.
Vulin: NATO želi da nametne marionetsku vlast u Srbiji
01.06.2026.•
23
"NATO želi da promeni vladu u Srbiji i postavi marionetskog predsednika koji će zastupati interese NATO-a", izjavio je za agenciju TASS Aleksandar Vulin.
Apostolović: Neophodno da dinamika ispunjavanja preporuka Evropske komisije bude znatno bolja
01.06.2026.•
0
Sastanak Operativnog tima za pristupanje Srbije Evropskoj uniji održan je u Vladi Srbije, na kojem je rečeno da su ključni zakoni trenutno na pregledu kod Evropske komisije.
Božović: Vlast bez legitimiteta, više ne vlada propagandom, već represijom
01.06.2026.•
0
"Ovo prva situacija za 14 godina da se režim ne usuđuje da na izborima proveri svoj legitimitet", rekao je Gojko Božović, jedan od osnivača "ProGlasa" i izdavačke kuće "Arhipelag".
Starović o spornoj granici Srbije i Hrvatske: Mogli da nam blokiraju evropski put
01.06.2026.•
38
Granični sporovi između Srbije i Hrvatske mogli bi da budu razlog da Hrvatska blokira evropski put Srbije, tvrdi ministar za evropske integracije Nemanja Starović.
Izletanje tramvaja u Beogradu: Kriv vozač
01.06.2026.•
6
Greška vozača je uzrok iskliznuća tramvaja na raskrsnici ulica Cara Dušana i Кnićaninove, sapštilo je preduzeće GSP "Beograd".
Upozorenje RHMZ na grmljavinu i grad
01.06.2026.•
3
Republičkih hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje na grmljavinske nepogode u Srbiji.
Pojačane kontrole motociklista i biciklista u narednim danima
01.06.2026.•
7
Saobraćajna policija će od 1. do 7. juna sprovesti pojačanu kontrolu saobraćaja usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja koje čine vozači dvotočkaša – motocikala, mopeda, bicikala i lakih električnih vozila.
Manojlović i Jovanović u policiji zbog cepanja bilborda na Palati Albanija
01.06.2026.•
8
Savo Manojlović i Aleksandar Jovanović, odbornici pokreta Kreni-promeni, pozvani su da se jave u policiju u ponedeljak, 1. juna, zbog cepanja bilborda sa Palate Albanija.
Vučić za Brajtbart: Zbog pragmatičnosti Tramp ubedljivo najpopularniji američki lider u Srbiji
31.05.2026.•
26
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u intervjuu za američki portal Brajtbart da je Donald Tramp ubedljivo najpopularniji američki politički lider u Srbiji.
Od Pekinga do Tivta: Koliko će Srbiju koštati Vučićevo balansiranje?
31.05.2026.•
24
Dok vlasti posetu Pekingu opisuju kao istorijski tehnološki trijumf zemlje koja je na evropskom putu, stručna javnost upozorava na moguću visoku geopolitičku cenu.
Puštena u rad trafostanica koja bi trebalo da napaja Ekspo
31.05.2026.•
4
Trafostanica Elektrodistribucije Srbije (EDS) "Beograd 44" u Surčinu stavljena je pod napon, godinu dana od početka gradnje. Ona bi trebalo da napaja električnom energijom kompleks Ekspo 2027.
Komentari 11
Boco
Ostavka
Perica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar