Marković o Šapićevoj inicijativi: Muzej Jugoslavije najposećenija takva ustanova u regionu

Predrag Marković, istoričar i član Predsedništva Socijalističke partije Srbije, nije saglasan sa inicijativom Aleksandra Šapića da se grob Josipa Broza Tita izmesti iz Kuće cveća, a Muzej Jugoslavije.
Marković o Šapićevoj inicijativi: Muzej Jugoslavije najposećenija takva ustanova u regionu
Foto: 021.rs
"Doktor Šapić možda ne zna da postoji drugi muzej srpske istorije, a da je Muzej Jugoslavije najposećenija muzejska ustanova u regionu", izjavio je Marković za portal N1.
Istorijski muzej Srbije postoji od 1963. godine, i trenutno se nalazi na Trgu Nikole Pašića. Taj muzej bi u narednim godinama trebalo da dobije novi dom – nekadašnju glavnu železničku stanicu na Savskom trgu.
Podsetimo, predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić najavio je da će pokrenuti inicijativu da se Josip Broz Tito koji počiva u Kući cveća, "vrati u Kumrovec", a da Muzej Jugoslavije, postane muzej srpske istorije.
 
Za tu inicijativu, po svemu sudeći, zasad nema političku podršku, pre svega koalicionog partnera – Markovićevog SPS-a, naslednika Titovog Saveza komunista.
  • Radoš

    05.04.2024 14:29
    Ma nekaga samo nose iz Srbije,mada čisto sumnjam u to
  • Ceca

    05.04.2024 11:50
    Grobovi se ne premeštaju!
    Da li je moguće da smo mi rešili sve svoje probleme, pa sada razmišljamo i o premeštanju grobova!
    Grobovi se ne izmeštaju, to nije u duhu pravoslavlja, pre svega!
    A NIJE NI LJUDSKI!
    Lik i delo Tita su deo naše istorije, Muzej Jugoslavije ovih dana ima prekrasnu izložbu posvećenu liku i delu legendarnog Branka Ćopića i to bi neki dripac sada zatvorio!
    Nadam se da ćemo odbaciti ovu glupu ideju i sačuvati svoj obraz!
    Srbi su veliki, dostojanstven narod i ne sme ovo dozvoliti!
    Verujem u to!
  • Bing

    05.04.2024 07:13
    Samo bager.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija