Srbija šalje humanitarnu pomoć u Gazu, prvi avion leti danas

Vlada Srbije odlučila je da se Palestini uputi humanitarna pomoć u robi, kao vid pomoći ugroženom stanovništvu usled kritične humanitarne situacije u Pojasu Gaze, saopšteno je danas iz Vlade.
Srbija šalje humanitarnu pomoć u Gazu, prvi avion leti danas
Foto: 021.rs
Humanitarna pomoć sastoji se od hrane, vode, medicinske opreme, kao i šatora za smeštaj porodica.
 
Ukupna vrednost robe je blizu tri miliona evra, u težini od blizu 900 tona.
S obzirom na urgentnost situacije i opredeljenost Srbije da se pomogne palestinskom stanoviništvu, pomoć se šalje u dva avionska leta, od kojih prvi avion leti danas, a drugi sutra.
 
Današnji avion sa robom, prema informacijama Ministarstva spoljnih poslova, dočekaće ambasador Srbije u Egiptu, navela je Vlada.
Dodaje se da, uvažavajući kompleksnost situacije, niko ne može da proceni period u kojem će ta roba stići do stanovnika Gaze.
 
Ostatak humanitarne pomoći prevoziće se brodskim putem u više navrata.
 
Plan je da Crveni polumesec Egipta, kada pomoć stigne u tu zemlju, preuzme robu koja će onda dalje kamionima biti prevezena u Pojas Gaze.
 
Vlada se saglasila i sa predlogom Ministarstva spoljnih poslova da se odazove pozivu agencije Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESKO) za pružanje finansijske podrške Programu za hitnu pomoć Gazi, uplatom 10.000 evra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Koja

    11.05.2024 08:12
    Vrednost
    Robe poslate sa 2 avona je 3 miliona dolara , čisto zbog komentara hejtera ...
  • 9

    10.05.2024 19:38
    Kada bi delili gde treba
    Šta bi za njihove džepove ostalo ?
  • V

    10.05.2024 19:34
    Cak 10 000€?
    Kakvo rasipanje bankrotiracemo!
    I nas su bombardovali mi bi makar trebali da pomognemo kako treba!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Uhapšen zbog pet kilograma marihuane i kokaina

Beogradska policija uhapsila je dvadesetšestogodišnjeg G. T, kod kojeg je pronašla oko pet kilograma marihuane i oko 80 grama kokaina, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Bez gužvi na graničnim prelazima

Prema podacima granične policije dobijenim u 17.15 časova, nema zadržavanja ni na putničkim, ni na teretnim terminalima graničnih prelaza u Srbiji, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).