Apelacioni sud potvrdio je prvostepenu presudu i pravosnažno oslobodio generalnog direktora Crvene zvezde Zvezdana Terzića optužbe za zloupotrebe u vezi sa transferima nekadašnjih igrača OFK Beograda.
Presudom Višeg suda u Beogradu od 31. jula 2023. godine, Terzić je oslobođen optužbe da je izvršio krivično delo zloupotrebe položaja, a takođe je oslobođen i Dražen Podunavac.
Žalbu je podneo javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, a ona je odbijena i oslobađajuća presuda je pravosnažna, preneo je Sport klub.
U saopštenju Apelacionog suda u Beogradu, posle sednice veća od 23. aprila, navodi se da je žalba Višeg javnog tužilaštva odbijena kao neosnovana.
"Apelacioni sud u Beogradu je analizirao presudu samo u delu kojim su okrivljeni Terzić i Podunavac oslobođeni od optužbe s obzirom da u odnosu na drugi stav presude kojim je prema okrivljenom Zvezdanu Terziću odbijena optužba žalba nije ni izjavljena", piše u saopštenju, navodi se na sajtu Sport kluba.
Kako se navodi, po nalaženju Apelacionog suda pravilno je prvostepeni sud nakon sprovedenog dokaznog postupka i analize dokaza dao jasne i argumentovane razloge zbog kojih smatra da nije dokazano da su okrivljeni Terzić i Podunavac preduzeli radnje krivičnih dela koja su im stavljena na teret.
"Kako se u žalbi javnog tužioca ne ukazuje ni na jedan dokaz koji nije bio cenjen u toku postupka ili na neku činjenicu koja bi dovela do drugačijeg zaključka u ovoj krivično-pravnoj stvari, Apelacioni sud je žalbu javnog tužioca odbio kao neosnovanu, a prvostepenu presudu potvrdio", navodi se u saopštenju.
Samo nek se zapitaju šta će biti kad odunredom :br.1, pa ovaj oslobođeni bude "penzionisan", onaj nesposobni Čović neće moći da se k....či jer neće imati "leđa", donacije će nestati,EU će rigorozno kazniti zbog ponašanja i delovanja publike...znači II pa III liga pa gašenje kao sa svim onim klubovima koje se pokopali..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je u osam samouprava u Srbiji vanredna situacija zbog snega i da u četiri mesne zajednice u Majdanpeku nema struje.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da ne misli da je preterano bitna poseta Beogradu devet poslanika iz Spoljno političkog odbora Evropskog parlamenta.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da izmene seta pravosudnih zakona, koje su na dnevnom redu današnjeg skupštinskog zasedanja, ne zadiru "ni u jednom delu ni trenutku" u samostalnost tužilaštva.
Izmene seta pravosudnih zakona slabe moć vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, a jačaju glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužioca u Beogradu Nenada Stefanovića, onako kako je vođena kampanja iz vrha vlasti.
Naftna industrija Srbije (NIS) predahnula je u utorak ujutru, kada su prve količine nafte, nakon skoro 100 dana od uvođenja američkih sankcija, ponovo stigle u pančevačku rafineriju.
Danas se obeležava Mali Božić, istog dana slavi se i Sveti Vasilije Veliki, a uz ovaj datum vezan je niz narodnih i verskih običaja koji su se u pojedinim krajevima sačuvali do danas.
Ne postoji mogućnost da građani, koji su imali štetu zbog višednevnog nestanka električne energije, podnesu kolektivnu tužbu za nadokanadu štete, već samo pojedinačnu.
Politička situacija u Srbiji je krajnje zategnuta, traži hitno mirno rešenje, ali se nikako ne može porediti s tragičnim zbivanjima u Iranu, ocenjuju analitičari u briselskim centrima za evropsku politiku.
Koordinatorka Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji Bojana Selaković izjavila je da aktuelnim vlastima u Beogradu nikada nije bio cilj članstvo Srbije u EU.
Skupština Srbije počinje vanredno zasedanje, a na dnevnom redu je 25 tačaka među kojima je set zakonskih predloga iz oblasti pravosuđa koje je predložio poslanik Srpske napredne stranke Uglješa Mrdić.
Estradna pevačica Ana Bekuta, koju je gradska vlast u Čačku angažovala za doček Nove godine po julijanskom kalendaru, koncert na gradskom trgu završila je u kombiju iza bine, posle protesta građana.
Srpski državljanin uhapšen je na graničnom prelazu "Dorjan", kada je u kamionu koji je vozio pronađeno sakriveno 5.050 boksova cigareta i elektronskih cigareta, saopštili su danas carina i policija Severne Makedonije.
Policija u Beogradu podnosi krivičnu prijavu protiv N.T. (34) jer je polomila prozor i staklo na ulaznim vratima Patrijaršije Srpske pravoslavne crkve.
Akcionarsko društvo "Srbijavoz" saopštilo je da ne postoji odgovornost i propusti njihovih zaposlenih u vezi sa navodima pojedinih putnika da u spavaćim kolima voza broj 433 nije bilo ispravno grejanje.
Komentari 21
Miro
Predrag
Gussar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar