Avžner: Opozicija "nasela" i pocepala se, zato podržavam ono što se dešava u Novom Sadu
Jedino objedinjena opozicija je kontrateža režimu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ona nije smela da "nasedne" i da se pocepa.
Tako je ocenio marketinški stručnjak Igor Avžner i dodao da podržava izlazak ujedinjene opozicije na izborima u Novom Sadu, dok u drugim mestima gde je ona razjedinjena nema ni logične, ni matematičke šanse da pobedi Vučića.
Potpredsednik Narodnog pokreta Srbije Borislav Novaković rekao je kako se u diskusiji o bojkotu "sve vreme fokusira Beograd, kao da druga mesta ne postoje" i tom prilikom je istakao da se politički život širom naše zemlje "ne može 'beogradizovati'", prenosi Nova.rs.
Novaković je podsetio da na predstojeće izbore izlazi "skoro dve trećine Srbije", a da se diskusija o tome da li bojkotovati izbore ili ne svela samo na Beograd.
"Dileme su da li izaći u Beogradu ili ne, to je zaista katastrofa. Sve vreme se fokusira Beograd, kao da ne postoji ni Vojvodina, ni Niš, ni Čačak", rekao je Novaković u emisiji "Utisak nedelje" i dodao kako se u priči o bojkotu postavlja elementarno pitanje da li će građani u svojim sredinama imati svoje predstavnike u lokalnim skupštinama ili ne.
On je istakao kako je "izuzetno važno" šta će se dešavati širom Srbije i dodao da se ne može čitav politički život Srbije "beogradizovati", piše Nova.rs.
"Mislim da je pošteno reći da šansa postoji, da ona nije velika, ali mislim da jedino u sinergiji svih organizacija koje izlaze na izbore, uključujući 'Kreni-promeni', ima šanse da se ostvari dobar rezultat u Beogradu, da se napravi situacija da on (Vučić) nema većinu", odgovorio je Novaković na pitanje da li opozicija ima šanse da pobedi na predstojećim izborima.
Novaković je istakao da je pobeda moguća na lokalnim izborima u Novom Sadu, i "da se to vidi" po rezultatima decembarskih izbora u tom gradu, gde su "stranke koalicija 'Srbija protiv nasilja' i NADA, kao i Lige socijaldemokrata Vojvodine, imale oko 44 odsto glasova".
On je naveo kako se "dva meseca govori o uslovima i da se ne priča o realnim temama".
"Ne pričamo o realnom aspektu kampanje nego o političkom retrovizoru i tome da li postoje okolnosti za pobedu. (Zoran) Đinđić da je razmišljao na takav način nikad ne bi okupio DOS i Slobodan Milošević bi ostao na vlasti. Da biste pobedili morate da imate pobednički mentalitet i morate da krenete ofanzivno. Mi se sve vreme defanzivno bavimo uslovima pod kojima treba ili ne izaći na izbore i ta rasprava ubija svaki duh", poručio je Novaković.
"Pobeda ne može biti imperativ u svim sredinama, postoje sredine u kojima je to teško očekivati, ali u Novom Sadu mi igramo na pobedu. Za mene je pobeda u Nišu ako se u zbiru glasova opozicije u kumulativnom smislu ostvari pobeda", dodao je on.
Marketinški stručnjak Igor Avžner ocenio je u "Utisku nedelje" kako je objedinjena opozicija kontrateža Vučićevom režimu.
"Ja sam potpuno razočaran na prvom mestu zato što je Vučić postigao ono što opozicija nije smela da uradi, a to je da nasedne i da se pocepa. Zato podržavam ovo što se dešava u Novom Sadu i podržavam izlazak ujedinjene opozicije. Na svim drugim mestima gde je opozicija razjedinjena, ona nema ni logički ni matematički šanse da pobedi Vučića", dodao je on.
Avžner je ocenio da je Vučić "kočnica koja nam onemogućava da živimo u normalnoj i demokratskoj državi", prenosi Nova.rs.
On je istakao i da je bio i protiv toga da opozicija uđe u Skupštinu Srbije nakon što su "dokazali da su izbori u decembru bili pokradeni".
"Nema ulaska ni u Skupštinu, ni u lokalne parlamente. Ja sam apsolutno ubeđen da je opozicija ostala jedinstvena da bi onda međunarodni pritisak bio veći, a znamo kako Vučić reaguje na međunarodni pritisak u odnosu na ovaj (unutrašnji)", rekao je marketinški stručnjak.
Govoreći o dešavanjima sa obaranjem opozicionih izbornih lista i "fantomskim kandidatima", Avžner je upitao opoziciju zašto se upušta u to.
"Prvo vi napravite propust, oni (SNS) to iskoriste, a onda se komunikacija odradi ne amaterski, nego diletantski. 'Mi smo se dogovorili da to neće biti', kakvi dogovori sa političkim protivnikom? Vi se dogovarate iza mojih leđa. Narod mora da zna šta se dešava, ako ste vi dovoljno slobodni", zamerka je Avžnera.
"Da ne pričamo o gafovima koji su bili isto na tom Tviteru 'Gledamo Evroviziju, ako pogrešimo kriva je Irska'. Ljudi, ako radite ozbiljan posao, ponašajte se ozbiljno. Prva stvar u političkoj komunikaciji je disciplina. Ne može svako da se pojavljuje i da priča šta mu padne na pamet", poručio je gost "Utiska nedelje".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Jokić: Kulturna dobra za vlast su roba, leks specijalis mora biti ništavan
01.01.2026.•
0
Za aktuelnu vlast kulturna dobra svedena na robu, pa se i prostor u centru Beograda tretira isključivo kroz tu prizmu, uprkos činjenici da svedoči o modernoj istoriji države.
Celo odeljenje učenika Pete gimnazije dobilo smanjene ocene iz vladanja
01.01.2026.•
6
Celo odeljenje II/11 iz Pete beogradske gimnazije dobilo je smanjene ocene iz vladanja, a roditelji ovakav potez tumače kao nastavak represije prema đacima.
Dva dečaka povređena od petardi primljena na Kliniku za očne bolesti u Beogradu
01.01.2026.•
1
Dva dečaka od 13 godina primljena na Kliniku za očne bolesti nakon povreda od petardi u toku novogodišnje noći. Ukupno 160 povređenih, od čega 20 od pirotehničkih sredstava.
Redovni lokalni izbori u 2026. biće održani u 10 gradova i opština
01.01.2026.•
0
Redovni lokalni izbori u Srbiji u 2026. godini biće održani u 10 mesta, a prema najavama predstavnika vlasti, tokom godine bi mogli da budu održani i vanredni parlamentarni i vanredni predsednički izbori.
Kilometarske šetnje, protesti i zahtevi za izborima: Retrospektiva studentskog pokreta
01.01.2026.•
5
Kilometarske šetnje, vožnja biciklima do Strazbura, najmasovniji protesti u novijoj istoriji Srbije, zahtevi i na kraju političko angažovanje obeležili su 2025. godinu zahvaljujući studentskom pokretu.
Minimalac od danas 64.554 dinara
01.01.2026.•
0
Minimalna zarada u Srbiji od danas iznosi 371 dinar po radnom satu bez poreza i doprinosa.
Pomeren starosni uslov za penzionisanje žena
01.01.2026.•
5
Uslovi za ostvarivanje prava na starosnu penziju za žene se od danas menjaju, pa će žene u penziju moći da idu sa navršene 64 godine, uz najmanje 15 godina staža osiguranja.
Počela primena sistema "eBolovanje - Poslodavac"
01.01.2026.•
2
Primena jedinstvenog softverskog rešenja "eBolovanje - Poslodavac" počinje danas, čime se omogućava brža, pouzdanija i digitalizovana razmena podataka između izabranih lekara, poslodavaca i RFZO.
AMSS: Slabiji intenzitet saobraćaja na glavnim putevima u Srbiji
01.01.2026.•
0
Na glavnim putnim pravcima u Srbiji od jutros je malo vozila, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).
DNEVNI KVIZ: Bez popuštanja u novoj godini
01.01.2026.•
9
Nova godina je tu, a kakva bi bila da uz rusku salatu, kolače i sokove, ne možete da se razonodite uz 021.rs dnevni kviz.
Pijani vozač udario dve žene na pešačkom prelazu: Jedna preminula, druga u bolnici
31.12.2025.•
6
Šezdesetšestogodišnji N. T. uhapšen je nakon što je u Velikoj Moštanici svojim vozilom marke "volvo" udario pešakinju, koja je usled povreda preminula.
DNEVNI KVIZ: Još samo deset pitanja u ovoj godini
31.12.2025.•
16
Poslednji kviz u 2025. godini je pred vama.
MUP apeluje na poštovanje pravila: U proseku dve osobe poginu u saobraćaju tokom novogodišnje noći
31.12.2025.•
2
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova uputili su apel vozačima da u novogodišnjoj noći poštuju propise, navodeći da su u poslednjih pet godina po dve osobe izgubile život u saobraćajnim nesrećama.
Niški studenti obeležavaju 14 meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu
31.12.2025.•
4
Studenti u blokadi niškog Univerziteta pozvali su građane da se sutra, 1. januara, okupe u centru grada kako bi obeležili 14 meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu.
Putevi Srbije: Ne nekim deonicama do pet centimetara snega, oprezno vozite
31.12.2025.•
0
Putevi Srbije saopštili su da na pojedinim deonicima saobraćajnica prvog prioriteta održavanja ima do pet centimetara snega i da je kolovoz vlažan, pa su savetovali vozačima da budu oprezni.
Studenti u blokadi: Iz dijaspore više od 20.000 potpisa za akciju "Raspiši pobedu"
31.12.2025.•
9
Studenti u blokadi objavili su da je u akciji "Raspiši pobedu" stiglo 20.476 potpisa iz dijaspore.
Đuro Macut: Srbija ekonomski tigar sa elementima medveda
31.12.2025.•
51
Premijer Đuro Macut izjavio je da je Srbija "ekonomski tigar sa elementima medveda".
Najviše osnovaca kao treći test na završnom testu izabralo geografiju
31.12.2025.•
0
Za polaganje trećeg testa, u okviru završnog ispita u osnovnim školama, prijavilo se 64.069 učenika, a najviše učenika, 42 odsto, kao treći test izabralo je da polaže geografiju, saopštilo je Ministarstvo prosvete.
Ministarstvo: Formirana Radna grupa za izradu Zakona o pravima roditelja - negovatelja
31.12.2025.•
0
Radna grupa za izradu Nacrta Zakona o pravima roditelja–negovatelja je formirana i čini je 30 članova, saopštilo je Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja
Trojica uhapšena, za državljanima BiH i Slovenije se traga: Zbog krađe cigareta vrednosti 2 miliona evra
31.12.2025.•
1
Tri osobe su uhapšene, a za dve se traga, zbog pronevere cigareta.
Dvojica advokata povukla kandidature za predsednika Advokatske komore Srbije
31.12.2025.•
0
Advokatska komora Srbije (AKS) poništila je odluku o listi kandidata za predsednika komore, jer je dvoje od troje prijavljenih povuklo svoje kandidature.
Komentari 27
Curuzan
Mićo
Mićo
A kad to pročitaš onda ponovo idi na internet i pročitaj kad je Jugoslavija postala decentralizovana država.
A razlog zašto su svi pobegli od Bg. je zato što je Slobodan(koja ironija lik ima sloboda u imenu)hteo da nas sve opljačka, i napravi robove od nas, ono što i jesmo danas.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar