Devojčicu povređenu u nesreći kod Obrenovca 10 sati šetali od bolnice do bolnice
Bilans nesreće u sudaru autobusa i kamiona kod Obrenovca je jedan poginuli i više od 20 povređenih ljudi.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Jedna od njih je i petnaestogodišnja Anđela Glišić. Ona je praktično ostala bez medicinske pomoći - nadležni iz gotovo svih medicinskih ustanova u Beogradu su je "šetali". Njen otac za N1 kaže da je ljut na sistem jer, jednostavno, ne funkcioniše.
"Ja sam ušla na prva vrata u autobus, ali nisam sela tu napred nego ajde da odem pozadi - hvala Bogu da kažem sve se završilo tako kako jeste", započinje svoju priču Anđela Glišić, devojčica koja je povređena u saobraćajnoj nesreći.
Završilo se tako da je ova petnaestogodišnja devojčica zadobila povrede ruke, vrata i leđa. Zato su je iz obrenovačkog doma zdravlja sa roditeljima uputili u Kliničko-bolnički centar Bežanijska kosa.
"Kad smo došli tamo pitali su nas na prijemu - zbog čega ste došli ovde kad je Urgentni centar dežurni? Pa, rekoh, mi smo dobili uput, i pokazali smo uput. Oni su gledali u uput i rekli - ne možemo da vas primimo ovde, vi morate u Urgentni centar", navodi otac povređene devojčice Aleksandar Glišić.
Tu su došli, ali su naišli na "zatvorena" vrata.
"Majka me zove telefonom i kaže - neće da nas prime ovde, moramo da idemo u Tiršovu, uputili su nas tamo. Ja se onda vratim tu, uzmem njih, dolazimo u Tiršovu sa detetom - oni kažu zbog čega ste došli ovde kad mi nismo dežurni", prepričava otac povređene devojčice.
U Tiršovoj devojčicu, ipak, zadržavaju. Na osnovu pregleda je utvrđeno da treba da joj se stavi medicinska kragna. Zato porodicu vraćaju u Urgentni centar.
"Ajde sad će doktor da pogleda, pogledao je i rekao - ova meka kragna što treba detetu da se stavi, šta ćemo sa tim? Pa kaže - vratite se u Tiršovu. Kad smo došli tamo oni kažu - mi to ne možemo, nema ovde nikoga, svi su otišli kući, idite u Urgentni centar", nastavlja da prepričava agoniju otac povređene devojčice.
Tamo devojčicu opet nisu primili. Ali su imali vremena da roditeljima kažu zbog čega ne mogu da joj stave kragnu.
"Pošto ima 15 godina, ne možemo da joj ukažemo pomoć, ne možemo da joj stavimo tu kragnu, da ima 16 godina mi bismo to uradili. I mi onda iz Urgentnog centra ne znamo gde dalje da idemo", objašnjava otac.
Odlučilii su da se vrate u Obrenovac. U lokalnom domu zdravlja dobijaju novi uput. Sada odlaze u Instutut za majku i dete.
"Kad smo ušli kod doktorke u ambulantu broj tri, rekli smo da smo došli zbog kragne jer su nas tu uputili. Ona nam je rekla da misli da to kod njih tu nema, kaže - sad ću da proverim. Posle nekog trenutka se vratila i kaže nam - mi to ovde nemamo. Pitam gde sad da idemo, a ona odgovara - ne znam", nastavlja da opisuje otac.
Zbog tog "ne znam" roditelji zovu lokalni dom zdravlja, odakle im kažu da idu na Banjicu.
Međutim, i odatle su ih vratili, jer nisu dežurni. Roditelji sa povređenom ćerkom ponovo kreću put Obrenovca.
"Javljali su nam se ljudi koji su hteli na neki način da nam pomognu, da li neko nekog zna da negde urgira i onda su nam rekli - javite se u hitnu pomoć u Obrenovcu, tu će detetu da stave kragnu. Kada smo došli, oni su tu nešto improvizovali i kažu - može i to da posluži", navodi otac povređene devojčice.
Posle gotovo 10 sati, povređena devojčica je dobila improvizovanu kragnu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Student Mašinskog fakulteta u Beogradu pušten nakon saslušanja u MUP-u, poznato zašto je priveden
12.03.2026.•
0
Student Mašinskog fakulteta Luka Pešić, koji je danas priveden, dao je izjavu policiji u svojstvu građanina u prostorijama MUP u Palati Srbija.
Rama: Kosovo je Vučićeva noćna mora, pa zato nekad govori besmislene stvari
12.03.2026.•
1
Albanski premijer Edi Rama izjavio je da je Kosovo "noćna mora" predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Vlada Srbije usvojila: Obavezni su pisani ugovori za otkup pšenice, mleka, voća, povrća, meda...
12.03.2026.•
0
Vlada Srbije donela je na današnjoj sednici Odluku o utvrđivanju poljoprivrednih proizvoda iz sektora u kojima je obavezno zaključenje ugovora između poljoprivrednog proizvođača i prerađivača ili otkupljivača.
Veliki broj fantomskih izbornih lista za predstojeće izbore: Koje su njihove karakteristike i čemu one služe?
12.03.2026.•
6
Programski direktor Crte Raša Nedeljkov izjavio je da je ova organizacija u deset lokalnih samouprava u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori do sada registrovala 12 lažnih lista.
"Srbija ima ambiciozne ciljeve u oblasti veštačke inteligencije": Direktor Кancelarije za IT objasnio koje
12.03.2026.•
4
Direktor Кancelarije za IT i eUpravu Mihailo Jovanović rekao je da Srbija, u trenutku kada se ceo svet takmiči za liderstvo u eri veštačke inteligencije, postavlja ambiciozne ciljeve.
Potvrđena presuda protiv bivšeg šefa Šapićevog kabineta u slučaju Kentkart
12.03.2026.•
1
Apelacioni sud u Beogradu doneo je pravosnažnu presudu protiv Nenada Milanovića, bivšeg šefa kabineta gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića, kojom je potvrđeno da je Milanović kriv za davanje mita.
Analiza Ifimesa: Srbija se nalazi na ključnoj prekretnici
12.03.2026.•
0
Srbija se početkom 2026. godine nalazi na ključnoj prekretnici.
Beogradski sat od sedam i po tona ponovo se pokvario
12.03.2026.•
9
Beogradski sat na Trgu republike ponovo se pokvario.
Ako je stan kupljen na kredit: Advokat objašnjava šta se dešava sa njim posle razvoda
12.03.2026.•
3
Razvod braka donosi i jednu od najtežih odluka - kako podeliti imovinu, a posebno stan koji je kupljen na kredit.
Priveden student Mašinskog fakulteta u Beogradu, jutros mu pripadnici UKP "došli na kafu" radi pretresa
12.03.2026.•
3
Studenti u blokadi Mašinskog fakulteta u Beogradu objavili su da je policija danas privela njihovog kolegu Luku Pešića.
Vaspitačica u Čačku suspendovana pošto je dete samo izašlo iz vrtića, dobila podršku 60 roditelja
12.03.2026.•
3
Predškolska ustanova "Radost" u Čačku suspendovala je do okončanja disciplinskog postupka vaspitačicu u čijoj je smeni petogodišnji dečak išetao iz vrtića.
Đurđević Stamenkovski: Predlog Zakona roditelj-negovatelj do juna, naknada i staž za svaki mesec nege
12.03.2026.•
1
Ministarka za rad Milica Đurđević Stamenkovski izjavila je da se završetak izrade nacrta Zakona o roditelju-negovatelju očekuje do juna.
Vučević: Nema studenata, to su olinjali političari - građani dobro da razmisle za koga glasaju
12.03.2026.•
19
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je da će građani na lokalnim izborima 29. marta odlučivati o sudbini svojih opština u naredne četiri godine.
Poslovođa prodavnice trgovinskog lanca u Leskovcu ukrao 1,4 miliona dinara dnevnog pazara
12.03.2026.•
1
M. J. (38) iz Leskovca uhapšen je zbog pronevere u obavljanju privredne delatnosti.
Muškarac koji je pretio smrću novinarki Ani Lalić Hegediš osuđen uslovno na osam meseci zatvora
12.03.2026.•
2
Viši sud u Beogradu osudio je Milorada Šešuma zbog pretnji smrću novinarki i predsednici Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV) Ani Lalić Hegediš pre dve godine na Fejsbuku.
FOTO Kolima presekao put motociklisti i izazvao nesreću: Vozač dvotočkaša preminuo od povreda
12.03.2026.•
0
Policija u Šapcu uhapsila je V. K. (62) iz tog grada zbog teškog dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - još jedna tura
12.03.2026.•
12
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
CHERY predstavio nove modele automobila i ponudio sajamske popuste
12.03.2026.•
0
Nakon ekskluzivnog predstavljanja krajem januara u Beogradu, CHERY sada široj javnosti prikazuje kompletnu novu generaciju svojih modela.
Sudija Mesarović: Deo nalogodavaca ubistva Đinđića moguće razotkriti, paralelne službe iz 90-ih i dalje moćne
12.03.2026.•
11
Sudija Nata Mesarović, predsedavajuća Većem Specijalnog suda koje je donelo osuđujuću presudu za ubistvo premijera Zorana Đinđića, navela je da u optužnici nije bilo inspiratora, ali da je deo njih moguće razotkriti.
Pre 23 godine ubijen je Zoran Đinđić
12.03.2026.•
15
U Srbiji će danas komemorativnim skupovima biti obeležena 23. godišnjica ubistva premijera i nekadašnjeg lidera Demokratske stranke (DS) Zorana Đinđića u atentatu u dvorištu Vlade u centru Beograda.
Britanska ambasada poklonila Kosovskoj policiji dva vozila i 16 dronova vrednih 153.000 evra
12.03.2026.•
1
Kosovska policija je saopštila da je dobila dva vozila i 16 dronova sa opremom, ukupne vrednosti oko 153.000 evra.
Komentari 44
Qwer
Mica
Sabahudin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar