Advokat Siniše Malog dobio posao za "Ekspo 2027" vredan 14 miliona dinara
Advokat Igor Isailović iz Beograda dobio je ugovor vredan više od 14 miliona dinara za pravne usluge koje će pružiti u realizaciji projekta "Ekspo 2027".
Kako je objavljeno na portalu javnih nabavki, usluga pružanja advokatske usluge bila je procenjena na 12 miliona dinara bez PDV-a, a Isailović, za kog N1 piše da je sarađivao sa ministrom finansija Sinišom Malim ali i drugim biznismenima povezanim sa SNS, dobio je posao pošto je njegova ponuda bila najniža i iznosila je 60 hiljada dinara manje od procenjene vrednosti.
Kada se na to doda i PDV, ovaj advokat će za pružanje svojih pravnih usluga s državom, odnosno privrednim društvom EXPO 2027 d.o.o. Beograd, sklopiti ugovor u vrednosti od 14,328 miliona dinara.
Tender je na portalu javnih nabaki objavljen 8. maja, prvog radnog dana posle uskršnjih praznika, a odluka o dodeli ugovora Isailoviću je objavljena u utorak, 28. maja.
U trci za posao vredan više od 122 hiljade evra učestvovala su još dvojica advokata, ali su obojica dala ponude koje su bile iznad procenjene vrednosti posla 12,6 miliona i 13,2 miliona dinara bez PDV-a.
Ko je Igor Isailović?
Isailović se u javnosti spominjao i 2020. godine kada je prodavana kula "Beograđanka", s čijim kupcima, firmom "Marera Properties" je sarađivao.
U vezu sa Malim dovela ga je bivša supruga ministra finansija, koja je za KRIK 2017. godine. Za Isailovića je ispričala da je najbliži saradnik tadašnjeg gradonačelnika Beograda, a sada ministra finansija.
"Igor je radio kao advokat u 'Grand kafi' i tamo su se upoznali kada je Siniša bio zadužen za pregovore o prodaji te firme. Isailović je tada bio na početku karijere i Siniša ga je uzeo pod svoje i naučio poslu. Isailović je potom izašao iz grupe advokata sa kojima je radio i osnovao svoju firmu. Od tada ne postoji nijedan posao koji je Siniša ikad uradio, a da on nije učestvovao", rekla je bivša supruga Siniše Malog za KRIK.
Advokatska kancelarija "Isailović & Partners" bavi se korporativnim pravom i pružanjem usluga savetovanja.
KRIK je 2020. pisao da je ovaj beogradski advokat bio i poslovni partner nekadašnje premijerke, a sada predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić.
Prema navodima ovog portala, na listi njegovih klijenata su i kum predsednika države Nikola Petrović, biznismen sa Kosova i lice sa poternice Zvonko Veselinović, ali i Srđan Milovanović koji je kupio televizije Prva i B92, kao i Boban Rajić, kupac Večernjih novosti.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Crta identifikovala 12 lažnih lista za lokalne izbore, sumnja na još četiri
09.03.2026.•
0
Programski direktor Crte Raša Nedeljkov izjavio je da je ta organizacija do sada identifikovala 12 lažnih lista na lokalnim izborima zakazanim za 29. mart u 10 lokalnih samouprava, kao i da sumnja da su takve još četiri.
Dačić: Vratio sam se, živote, uskoro ću na kućno lečenje
09.03.2026.•
1
Ministar unutrašnjih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić oglasio se na Instagramu prvi put otkako je hospitalizovan 25. februara zbog upale pluća.
Sutra u Bogatiću uništavanje eksplozivnih ostataka iz rata
09.03.2026.•
0
Odeljenje Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije za vanredne situacije u Šapcu saopštilo je da će sutra u Bogatiću specijalizovana ekipa uništiti eksplozivne ostatke iz rata.
Više od 1.000 memorijskih kartica u izgubljenom prtljagu
09.03.2026.•
2
Carinici su u subotu, 7. marta, na graničnom prelazu Aerodrom Nikola Tesla, privremeno zadržali 1.100 memorijskih kartica i fleš memorija, kao i 40 paklica cigareta.
Vučić za "Zidojče cajtung" o hladnijem odnosu sa Moskvom: Putinu sam rekao - evo liste, u čemu je problem?
09.03.2026.•
35
Predsednik Aleksandar Vučić u intervjuu za "Zidojče cajtung" govorio je o snabdevanju energentima, tenzijama između Beograda i Moskve, o ideji da Srbija uđe u EU, ali bez prava glasa...
Napravljen simulator: Kako izgleda preživljavanje od socijalne pomoći u Srbiji
09.03.2026.•
10
Inicijativa A11 pokrenula je simulator preživljavanja od iznosa novčane socijalne pomoći u Srbiji sa ciljem da ukaže na to koliko je teško pokriti osnovne troškove sa ovim primanjima.
Srbija 37. u svetu po uvozu oružja
09.03.2026.•
1
Na listi 40 vodećih svetskih uvoznika oružja, našla se i Srbija, na 37. mestu, dok je Ukrajina na prvom mestu.
Ovo su izborne liste proglašene za predstojeće lokalne izbore u 10 mesta
09.03.2026.•
7
Lokalni izbori 29. marta biće održani u deset lokalnih samourava: Boru, Kuli, Aranđelovcu, Smederevskoj Palanci, Majdanpeku, Kladovu, Knjaževcu, Lučanima, Bajinoj Bašti i Sevojnu.
"Srbija će se naoružavati jer je to jedina garancija za mir": Vojna strategija ili kupovina političkih poena?
09.03.2026.•
25
U svom subotnjem obraćanju javnosti predsednik Aleksandar Vučić se između ostalog dotakao i teze da ćemo se "naoružavati jer je to jedina garancija za mir".
Savez komunističke omladine Jugoslavije organizuje skup podrške Iranu u Beogradu
09.03.2026.•
8
Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) najavio je da će u utorak, 10. marta u Beogradu održati skup podrške narodu Irana sa kog će osuditi izraelsko-američku agresiju.
Država zabranila izvoz nafte i naftnih derivata za motore: "Građani plaćaju jeftinije u odnosu na realnu cenu"
09.03.2026.•
24
Da bi se zaštitilo domaće tržište od nestašica i skoka cena, Vlada Srbije donela je na jutrošnjoj vanrednoj sednici odluku o zabrani izvoza nafte i svih naftnih derivata za pogon motora.
Skup SNS u Beogradu deset dana pre izbora: "Da bi se predsednik svih građana obratio samo svojim glasačima"
09.03.2026.•
28
Srpska napredna stranka priprema skup u Beogradu za 21. mart.
VIDEO: Pre 35 godina održane prve masovne demonstracije protiv režima Slobodana Miloševića
09.03.2026.•
20
Na današnji dan pre 35 godina - 9. marta 1991. u Beogradu su održane prve masovne demonstracije protiv režima Slobodana Miloševića.
Evakuacioni avion iz Dubaija sa 267 putnika sleteo u Beograd
09.03.2026.•
6
Avion "Er Srbije" sa 267 putnika iz Dubaija sleteo je u Beograd pola sata posle ponoći, a među putnicima je bilo i deset beba.
Počinje podnošenje prigovora na preliminarne rang-liste za besplatan odlazak u banje
09.03.2026.•
1
Penzioneri od danas, 9. marta do petka, 13. marta mogu uložiti prigovore na preliminarne rang-liste za besplatan odlazak u banju.
Policija prošle godine kaznila 150.000 vozača zbog nekorišćenja pojasa: Ove nedelje pojačana kontrola
09.03.2026.•
4
Policija ove nedelje, od 9. do 15. marta, pojačano kontroliše saobraćaj.
Koliko košta odlazak stručnih ljudi: Srbija ne gubi samo stanovništvo, već i razvojni potencijal
08.03.2026.•
37
Srbija je od 1991. godine u migracijama izgubila 963.000 stanovnika, a među njima je čak 30 odsto inženjera.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - za znalce
08.03.2026.•
17
Nova runda deset pitanja u 021.rs dnevnom kvizu je pred vama.
Kamioni na prelazu Šid čekaju četiri sata da izađu iz Srbije
08.03.2026.•
1
Auto moto savez Srbije (AMSS) je saopštio da kraj vikenda donosi pojačan saobraćaj i veći broj vozila na prilazima gradovima.
Novi predsednik AKS: Dva su ključna problema u advokaturi
08.03.2026.•
1
Novoizabrani predsednik Advokatske komore Srbije (AKS) Dušan Bratić izjavio je da postoje dva naročito izražena problema srpske advokature.
Komentari 20
Mojsije
NS
Tako to rade nasa braca Kinezi. Eee...ne bi bilo lose da nam i u zakonodavstvo i pravosudje udju braca,kada smo im za male pare vec prodali celu Srbiju.
Mire
Da ime nešto protiv toga ne bih ih narod glasao 20+ godina unazad jedne te iste .
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar