Zabeleženo 800 nesreća izazvanih međusobnim preticanjem kamiona: Na motoputu znaci protiv toga
Na deonici od petlje Dobanovci do petlje Bubanj Potok, donedavno auto-putu, a sada motoputu kroz Beograd, već je zamenjeno 50 manjih i pet većih tabli,
Foto: 021.rs
To je izjavio za Tanjug ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić.
"Počela je juče zamena tabli na bivšem auto-putu, koji je Uredbom vlade postao državni put, odnosno motoput. Umesto zelenih, stavljaju se plave table i do sada smo zamenili već 50 od ukupno 318 manjih tabli, kao i pet od 25 velikih", precizirao je Vesić.
Ceo posao zamene tabli će, podsetio je, trajati 50 dana, nakon čega će ceo put biti obeležen kao motoput.
"Za vozače je najvažnije da znaju da je na motoputu dozvoljena brzina 100 kilometara na sat, a kroz naseljeno mesto, odnosno kroz centar Beograda biće 80 kilometara na sat", napomenuo je ministar.
Naveo je da zaustavna traka ostaje i na motoputu, a da je Ministarstvo spremno da, ukoliko Grad Beograd bude izrazio želju, razmotri mogućnost da zaustavnu traku mogu da koriste i vozila javnog prevoza.
Vesić je zamolio vozače da poštuju saobraćajnu signalizaciju.
"Na terenu se poštuju saobraćajni znaci, tamo gde su plavi znači da je već motoput gde je dozvoljena brzina najviše 100 kilometara na sat, gde su zeleni znaci dozvoljena brzina je 130 kilometara na sat", rekao je Vesić.
Vesić je istakao i da je ministarstvo dobilo dozvolu da postavi znake zabrane međusobnog preticanja kamiona na obilaznici oko Beograda, kao i na ulazima ka Beogradu, kod Bubanj potoka i Šida, kao i na auto-putu "Miloš Veliki" do Uba, te na pojedinim većim mostovima poput Beške.
Tako će se, pre nego što zakonom bude zabranjeno, sprečiti da tamo gde je saobraćaj najfrekventniji dolazi do međusobnog preticanja kamiona što usporava saobraćaj i dovodi do saobraćajnih nesreća.
"U poslednjih nekoliko godina na putevima je zabeleženo 800 saobraćajnih nesreća izazvanih međusobnim preticanjem kamiona. Na ovaj način ćemo značajno poboljšati bezbednost u saobraćaju", rekao je ministar Vesić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Novi zakon i depeša Dačića: Krizni PR ili borba protiv zloupotreba?
20.05.2026.•
0
Najava novog zakona o nespojivosti policijskih poslova sa drugim delatnostima, depeša i obraćanja visokih zvaničnika predstavljaju krizni PR kako bi se skrenula pažnja sa slučaja ubistva na Senjaku, smatraju stručnjaci.
Časni pojas Presvete Bogorodice stigao u Beograd, Vučić i Porfirijena na dočeku
20.05.2026.•
0
Avion sa Časnim pojasom Presvete Bogorodice sleteo je na beogradski aerodrom "Nikola Tesla", a dočekali su ga patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i arhijereji SPC.
Ministarka o hapšenju Milića: Sledeće nedelje sednica nadležnog skupštinskog Odbora
20.05.2026.•
0
Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović izjavila je da će sledeće nedelje biti održana sednica resornog skupštinskog Odbora o slučaju na Senjaku.
EU isplaćuje novac iz Plana rasta: Srbija i BiH ne dobijaju ništa
20.05.2026.•
0
Evropska komisija isplaćuje novac državama koje ispunjavaju "Reformske agende", međutim Srbija i BiH to još uvek nisu učinile, time nisu ni stekle uslove da im se isplati novac.
Vučić sa Zelenskim: Imali smo otvoren razgovor o evropskom putu i unapređenju saradnje
20.05.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim.
Vučić ipak ide u Crnu Goru, ali u Tivat
20.05.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ipak putuje u Crnu Goru, ali ne na proslavu 20 godina nezavisnosti, nego 15 dana kasnije na evropski skup u Tvitu.
Usvojeni Petrašinovićevi zakoni, opozicija nije bila u sali
20.05.2026.•
0
Poslanici većine u Skupštini Srbije usvojili su danas izmene i dopune četiri izborna zakona, koje je parlamentu predložio poslanik vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Miroslav Petrašinović.
Vučić: Pregovori sa MOL-om ne idu dobro, nisam optimista
20.05.2026.•
8
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da pregovori sa MOL-om ne idu dobro i da nije preveliki optimista da će biti postignut dogovor o prodaji ruskog udela u NIS-u do 22. maja, do kada traje licenca za pregovore.
Vučić na pitanje o Veselinu Miliću: O 90-im i 2000-im, Đinđiću, Buhi, Badži, "lažima o njemu u Jovanjici"...
20.05.2026.•
9
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je "i 90-ih i 2000-ih" bilo najtežih krivičnih dela u kojima je učestvovao vrh policije.
Vučićev portal za prijavu bahatih funkcionera zvaće se "Ko si bre ti?": "Da smanjimo aroganciju u društvu"
20.05.2026.•
33
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će "uskoro" otvoriti portal preko koga će građani moći da šalju pritužbe na "bahate" funkcionere.
Profesor Jovančićević: Sona kiselina može da rastvori ljudsko telo
20.05.2026.•
7
U potrazi za telom ubijenog Aleksandra Nešovića Baje, policija je pronašla flašu sa sonom kiselinom, što može sugerisati da je telo rastvoreno. Profesor sa Hemijskog fakulteta potvrđuje da ta kiselina može to da uradi.
Evropske i svetske organizacije solidarno uz Slavko Ćuruvija fondaciju
20.05.2026.•
2
Slavko Ćuruvija fondaciji naloženo je da plati više od milion dinara na ime odštete u postupku zbog povrede časti i ugleda, koji su pokrenuli oslobođeni optužbi za ubistvo Slavka Ćuruvije.
Blagajnik iz kase privrednog društva za godinu dana uzeo skoro 25 miliona dinara
20.05.2026.•
0
Kraljevačka policija uhapsila je G. D. (50) iz Užica zbog pronevere u obavljanju privredne delatnosti.
Zamenik pomoćnika generalnog sekretara NATO-a: Vojna vežba sa Srbijom - novo poglavlje u odnosima
20.05.2026.•
6
Zamenik pomoćnika generalnog sekretara NATO-a Kevin Hamilton izjavio je da je alijansa posvećena partnerstvu sa Srbijom i prvu zajedničku vojnu vežbu sa Vojskom Srbije opisao kao početak novog poglavlja u odnosima.
Vučić u zvaničnoj poseti Kini od 24. do 28. maja
20.05.2026.•
4
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće u zvaničnoj poseti Kini od 24. do 28. maja.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - imamo i poklon
20.05.2026.•
9
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujem je tu.
Nicović: Potraga za telom ubijenog na Senjaku je jeftina farsa vlasti, pokušava da iskontroliše štetu
20.05.2026.•
8
Član Svetske asocijacije šefova policija, advokat Marko Nicović izjavio je da je potraga za telom ubijenog u slučaju "Senjak" jeftina farsa i da vlast pokušava da štetu koliko god može iskontroliše.
Srbija i druge zemlje Zapadnog Balkana ne mogu ubrzano u Šengen: Ovo su razlozi
20.05.2026.•
5
Dok zemlja stagnira u pridruživanju EU, u Beogradu smatraju da je Šengen dostižan. Ne samo za Srbiju, već za ceo region Zapadnog Balkana. I to već ovog leta. I pozivaju EU da otvori Šengenski prostor za Zapadni Balkan.
Skupština Srbije danas o 160 amandmana na "Petrašinovićeve zakone"
20.05.2026.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju danas u 10 sati sednicu na kojoj razmatraju amandmane na izmene seta izbornih zakona kojima se ispunjavaju preporuke ODIHR-a sa ciljem poboljšanja izbornih uslova.
Veselin Milić uhapšen tek 15 sati posle policajaca iz njegovog obezbeđenja - zašto?
20.05.2026.•
27
Nema tela, ima dela. Malo zvaničnog, mnogo nezvaničnog. Mnogo obećanja i malo informacija. Tako se može sumirati proteklih sedam dana od događaja zbog kog je uhapšen treći čovek MUP-a Veselin Milić.
Nemački dnevnik: Ako Vučić ugosti Zelenskog - šalje Putinu više poruka
20.05.2026.•
19
Poseta ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog Srbiji bila bi iz puno razloga značajna, ali ujedno za predsednika Aleksandra Vučića i politički riskantna.
Komentari 4
Zoran
Imajući u vidu da je blokada brzine na teretnim vozilima 90, a na autobusima 100 km/h, to bi bio jedini način da se izbegnu zastoji,kolone i gužve!
Zanima me još i koliko je, za tih "nekoliko zadnjih godina", udesa izazvano preticanjem putničkih motornih vozila (automobila)?!!
Sigurno, mnogo više od 800...Treba li onda i njima zabraniti preticanje...i koja je onda svrha autoputa?!!
Dare
Anonimus
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar