Cvijetić, koji je radio na izradi studije o uticaju projekta "Jadar" na životnu sredinu, to je rekao za Novosti.
Cvijetić je istakao da kao što pokazuju objavljeni nacrti studija uticaja na životnu sredinu, "jasno je da neće biti ugrožene, niti podzemne vode, koje se svakako već koriste za poljoprivredu, niti izvori vode za piće, niti bi reke na toj lokaciji, pre svega Jadar, Drina, pa i Sava i Dunav, dalje u svojim rečnim tokovima bile zagađene".
On je dodao da je posebna pažnja posvećena postrojenjima za preradu otpadnih voda.
"Sve je to već regulisano zakonima Republike Srbije i Evropske unije, a predložena rešenja za prečišćavanje voda su čak višestruko tehnološki naprednija od dosadanšnjih", rekao je Cvijetić.
On je dodao da što se tiče otpada, bitno je da se planirana deponija ne nalazi u plavnom području.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 74
Maja
Bole
Proizvodite informacije za koje nemate nikakve tacne argumente,pokazali ste dozu nesigurnosti u izjavama ali ipak ste za kopanje i sve to plasirate u etar.
Treba da Vas je sramota .
Mislite da mozemo da progutamo ove vase jeftine reklame za Rio Tinto.
Bata
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar