
Crveni meteo-alarm u celoj Srbiji zbog vrućina: Temperatura i do 41 stepen
Na području cele Srbije danas je zbog visokih temperatura na snazi crveni meteo-alarm, koji označava da je vreme vrlo opasno.

Foto: Pixabay
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je da će se u Srbiji tokom cele sedmice, do 18. avgusta, zadržati veoma toplo vreme sa maksimalnom temperaturom od 35 do 41 stepen Celzijusa.
I na području Novog Sada će se do kraja sedmice zadržati veoma toplo vreme sa tropskim noćima. Minimalna temperatura biće 21, a najviša dnevna 39 stepeni Celzijusa.
Jače naoblačenje i osveženje sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom u svim krajevima očekuje se tek početkom naredne nedelje.
"Vreme potencijalno može biti opasno i po ljude i životinje. I dalje preti opasnost od izbijanja šumskih i drugih požara, zato je savet da budete na dodatnom oprezu. U danu pred nama vedro i sunčano", rekla je meteorološkinja Euronews Srbija Milena Ćirković.
Od juče, pa u narednih 10 dana uslovi za pojavu toplotnog talasa, na osnovu prognostičkog materijala, postoje na teritoriji Beograda, Mačvanskog, Podunavskog, Braničevskog i Pomoravskog okruga, naveo je Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" u biоmеtеоrоlоškoj prоgnоzi.
Sa aspekta zdravlja ljudi, po preporukama Svetske zdravstvene organizacije, toplotni talas je pojava od najmanje tri uzastopna dana kada je maksimalna dnevna temperatura vazduha iznad definisane kritične vrednosti.
Kako navodi Batut, od 13. avgusta postoje uslovi za pojavu toplotnog talasa u Severnobanatskom, Kosovskomitrovačkom, Kosovskopomoravskom, Kosovskom i Rasinskom okrugu.
Prognozirane vrednosti maksimalne dnevne temperature vazduha biće u kategoriji veoma opasne pojave 15. avgusta na području Južnobanatskog i Podunavskog okruga, a 17. avgusta na teritoriji Podunavskog, Pomoravskog i Borskog okruga, 18. avgusta na teritoriji Beograda, na severu, severoistoku i delovima centralne i jugoistočne Srbije.
Za danas su četiri grada označena crvenom bojom koja označava veoma opasne vremenske uslove - Bečej, Zrenjanin, Vršac i Smederevska Palanka, dok su 21 grad i opština označeni narandžastom bojom. U sredu i četvrtak će to važiti i za Novi Sad.
Kada je reč o crvenoj oznaci, ljudi bi trebalo da često menjaju suvu i čistu odeću, da smanje intenzitet fizičke aktivnosti, da redovno unose tečnost - čašu vode na 20 minuta i da se na svaku pojavu konfuznosti, nesvestice, izrazito tople i suve kože jave lekaru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Siniša Mali: Predsednik Vučić otpušten sa VMA, oseća se bolje
03.05.2025.•
1
Ministar finansija Siniša Mali, koji je bio sa predsednikom Vučićem kada mu je pozlilo u SAD, izjavio je za RTS da je predsednik otpušten sa VMA i da kaže da se oseća bolje.
"Crna kutija 3. maj" o masakru u Ribnikaru: Zločin za koji niko nije odgovarao
03.05.2025.•
0
Tribina "Crna kutija 3. maj" o razlozima koji su doveli do masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" pre dve godine, održana je u Beogradu.
Više od 350 nastavnika i istraživača zahteva razrešenje dekana Medicinskog fakulteta u Nišu
03.05.2025.•
0
Inicijativu za razrešenje dekana i dekanskog kolegijuma Medicinskog fakulteta u Nišu do sada je potpisalo više od 350 nastavnika, istraživača i saradnika, saopštio je Slobodni univerzitet u tom gradu.
Kardiolog s VMA: Vučićevo stanje stabilno, ali nekoliko dana neće moći da radi
03.05.2025.•
43
Kardiolog, brigadni general Dragan Dinčić, rekao je da se predsednik Vučić iznenada iz SAD vratio jer je osetio snažan bol u grudima, koji je trajao nekoliko sekundi, kako je sam Vučić rekao.
Ševkušić: Uskoro konkurs za Memorijalni centar žrtvama "Ribnikara"
03.05.2025.•
0
Članica radne grupe za izgradnju Memorijalnog centra za žrtve masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" Slavica Ševkušić izjavila je da će konkurs za taj centar biti uskoro raspisan.
Radna subota premijera Macuta: Sastao se sa četiri ministra, među njima i Dejan Vuk Stanković
03.05.2025.•
1
Predsednik Vlade Đuro Macut, saopštio je da je danas razgovarao sa ministrima pravde, informisanja, prosvete i nauke Nenadom Vujićem, Borisom Bratinom, Dejanom Vukom Stankovićem i Belom Balintom.
Rakočević: Ovo nije Dan slobode medija, već dan u kojem sabiramo neslobode
03.05.2025.•
0
Predsednik Udruženja novinara Srbije Živojin Rakočević ocenio je da je očigledno da današnji dan nije Svetski dan slobode medija, već "dan u kojem sabiramo neslobode".
Strani mediji izvestili o Vučičevom iznenadnom povratku iz SAD
03.05.2025.•
3
Brojni strani mediji izveštavaju da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iznenada prekinuo posetu SAD i vratio se u zemlju zbog zdravstevnih problema.
Brnabić potvrdila da je Vučić primljen na VMA, demantovala da je Tramp otkazao sastanak
03.05.2025.•
16
Predsednica skupštine Srbije Ana Brnabić potvrdila je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić primljen na Vojnimedicinsku akademiju (VMA) u Beogradu po povratku iz Majamija, gde mu je pozlilo.
Studenti u blokadi DUNP: Odavno postoje razlozi za blokade
03.05.2025.•
0
Studenti u blokadi DUNP odali su poštu stradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kao i deci i mladima koji su ubijeni u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i u Duboni i Malom Orašju.
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu: Od ponedeljka štrajk, bez održavanja ispita
03.05.2025.•
3
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu Vesna Bjegović Mikanović izjavila je da Medicinski fakultet stupa u štrajk od ponedeljka, 5.maja, bez održavanja bilo kakvih ispita.
Objavljen program protesta "Marš na Drinu" u Loznici: Evo šta studenti planiraju
03.05.2025.•
7
Studenti u blokadi fakulteta u Srbiji organizuju protest u Loznici 9. maja, pod nazivom "Marš na Drinu".
Reakcije na hospitalizaciju predsednika: Opozicija sumnja u istinitost, partijske kolege ga brane
03.05.2025.•
6
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučići pozlilo je tokom posete Sjedinjenim Američkim Državama, nakon čega je prebačen na Vojno-medicinsku akademiju (VMA) u Beogradu.
Austrijska ministarka: Austrija i EU biće uz mlade u Srbiji
03.05.2025.•
3
Austrijska ministarka spoljnih i evropskih poslova Beate Majnl-Rajzinger rekla je da je u interesu Austrije da se zadrže Srbija i zemlje Zapadnog Balkana na putu članstva ka Evropskoj uniji.
Predsednik stigao u Srbiju: Vučić primljen na VMA, sačekao ga Lončar
03.05.2025.•
48
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je primljen na Vojno medicinsku akademiju (VMA) u Beogradu.
Medicinarima u Srbiji zabranjena komunikacija sa medijima: Svakodnevno podsećanje na "pravilo"
03.05.2025.•
1
Uprava jednog doma zdravlja u Srbiji zdravstvene radnike konstatno upozorava da im je zabranjena komunikacija sa medijima.
Ponovo nije izabran predsednik Skupštine Kosova: Propao i deseti pokušaj
03.05.2025.•
0
Ni na desetom nastavku konstitutivne sednice Skupštine Kosova nisu izabrani predsednik i potpredsednici.
Stojković: U narednih deset dana veći broj fakulteta u Beogradu stupa u štrajk
03.05.2025.•
3
Profesorka Biološkog fakulteta Biljana Stojković je izjavila da bi veći broj beogradskih fakulteta trebalo da u narednih 10 dana obavi neophodne procedure nakon kojih će stupiti u štrajk.
Svetski dan slobode medija: Stanje u Srbiji alarmantno, sve više pritisaka i napada na novinare
03.05.2025.•
1
Novinari u Srbiji Svetski dan slobode medija, 3. maj, dočekuju uz pogoršanje nivoa slobode, pokazuju podaci domaćih i međunarodnih organizacija.
VIDEO Građani odaju poštu stradalima u masovnom ubistvu u Ribnikaru: Dve godine od velike tragedije
03.05.2025.•
1
Članovi porodica i brojni građani od jutros odaju poštu stradalima, deci i čuvaru, u masovnom ubistvu u beogradskoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", počinjenom na današnji dan pre dve godine.
Grupa za uspostavljanje Memorijalnog centra: Samo Beograd odlučio da zaboravi žrtve 3. i 4. maja
03.05.2025.•
4
Radna grupa za uspostavljanje Memorijalnog centra u znak sećanja na žrtve masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" uputila je otvoreno pismo Skupštini Beograda i gradonačelniku Aleksandru Šapiću.
Komentari 8
Z
xxx
moki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar