
Vučenić: Pitam se da li su propitivali Makrona o Srebrenici i litijumu kao što su Severinu
Autorka i voditeljka emisije "Iza vesti" na N1 rekla je da je granična policija propitivala jednu pevačicu o Srebrenici i litijumu, a pita se da li su o tome propitivali Emanuela Makrona.
"Granična policija propitivala je jednu pevačicu o Srebrenici i litijumu, a pitam se da li su o tome propitivali Emanuela Makrona, čija je zemlja sponzor Rezolucije o Srebrenici, zemlje koja je predlagač francusko-nemačkog plana", izjavila je Danica Vučenić, novinarka, autorka i voditeljka emisije "Iza vesti" na N1.
U poseti Srbiji je predsednik Francuske Emanuel Makron. On je u sredu u Beogradu izjavio, između ostalog, da je Srbiji mesto u Evropskoj uniji.
"Nisam sigurna da će posledice kupovine francuskih aviona 'rafal' biti strateški zaokret Srbije ka EU. Odnosno da će to što će naši vojni piloti biti u 'migu' ili 'rafalu' nešto promeniti u našem unutrašnje-političkom društvenom, demokratskom ili bolje rečeno nedemokratskom životu", kaže Vučenić, a piše N1.
Prema njenim rečima, teza da je Srbiji mesto u EU nije ispunjeno nekim sadržajem, ali da je retorički bilo važno da se to izgovori.
"Imajući u vidu da je Makronov prijatelj Vučić na vlasti bezmalo 12 godina i da je za to vreme Srbija imala prilike da pokaže da joj je mesto u EU, da na unutrašnjem planu uredi državu na način kako je Makron opisao Francusku, gde su razdvojene izvršna, sudska i zakonodavna vlast, da njega ne zanima ko ulazi a ko izlazi iz Francuske, jer za to postoje nezavisne institucije", navela je Vučenić.
Makron je o evropskom putu Srbije, dodaje, govorio pred čovekom "koji se bavi ulaskom pevačice u zemlju, koju je patrola granične policije propitivala o litijumu i Srebrenici", i podsetila da je i predsednica Skupštine Srbije rekla da je policiju to zanimalo.
"Nisam sigurna da sa takvim izgledom, ta rečenica 'Srbija u EU' ima ikakvog smisla", zaključila je Vučenić.
Autorka emisije "Iza vesti" o poseti Makrona kaže da je dobra da se desila.
"Poseta nije loša, nije loše da se razmena roba i usluga povećala, ali nisam sigurna da će narativ tabloida 'CIA ruši Vučića' kad stignu rafali biti 'FSB ruši Vučića'", naglasila je Vučenić.
Na pitanje da li za francuskog predsednika nije tema da se u Srbiji uspostave demokratske vrednosti, već 'rafali' i litijum, Vučenić kaže:
"Ali i za Vučića je to tema. Makron kaže – Srbiji je mesto u EU, a Vučić kaže – mene nije sramota sto je Srbija donela odluku da sarađuje s Rusijom, nas zanima veštačka inteligencija, IT sektor, leteći automobili. On se sam ponaša kao trgovac. Mera Vučića za ulazak u EU je kupovina 'rafala'".
Podseća i da su francuske službe bezbednosti, zajedno sa CIA, optužene da rade na rušenju ovdašnje vlasti.
"Makron je došao da kaže da je Srbiji mesto u EU, zemlji čija je policija pohapsila 60 aktivista čija imena i ne znamo, jer se protive iskopavanju litijuma. Ako je takvoj zemlji mesto u EU, onda svaka čast Evropskoj uniji", ocenila je Vučenić.
O tome da li je posle decembarskih izbora prošle godine kada je delovalo da je Vučić izgubio podršku Zapada, on sad opet stekao, Danica Vučenić kaže da je on nikad nije ni gubio.
"Vučić nikad nije izgubio tu podršku, on je njima adresa, za dogovore, političke i ekonomske… Ne bih rekla da je on izgubio tu podršku, on je počeo da je gubi posle izborne krađe, ali opozicija sem što je uspela da animira međunarodnu zajednicu, suštinski je doprla samo do rezolucije Evropskog parlamenta", rekla je.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Srbija i Katar ukinuli vize za nosioce diplomatskih pasoša
22.09.2025.•
0
Ministri spoljnih poslova Srbije i Katara Marko Đurić i Sultan bin Sad Al-Murajhi potpisali su u Njujorku Sporazum o ukidanju viza za nosioce diplomatskih i službenih pasoša.
VIDEO Izbori nisu raspisani, ali spotova ne fali: Sve što gledamo je predizborna kampanja
22.09.2025.•
0
Iako vlast tvrdi da izbora neće biti skoro, Aleksandar Vučić i režimski tabloidi uveliko su u predizbornoj kampanji, a, lajtmotiv je "hvala predsedniku na boljem životu".
Šider: Sve glasniji pozivi u EPP da SNS bude izbačena iz te grupacije
22.09.2025.•
0
Šef delegacije SPÖ u Evropskom parlamentu Andreas Šider izjavio je da "sve više glasova unutar Evrpske narodne partije smatra da Srpsku naprednu stranku treba izbaciti iz EPP".
Vučić čestitao praznik pripadnicima Jevrejske zajednice u Srbiji
22.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je rabinu Isaku Asielu i Jevrejskoj zajednici u Srbiji, praznik Roš Hašane, jevrejsku novu godinu.
VIDEO Hapšenja u Moldaviji u vezi "ruskog plana destabilizacije": Većina uhapšenih navodno obučavana u Srbiji
22.09.2025.•
8
Vlasti Moldavije su saopštile da su izvršile 250 racija i pohapsile desetine ljudi u sklopu istrage navodnog plana, podržanog iz Rusije, da se izazovu "masovni neredi" i destabilizuje zemlju uoči parlamentarnih izbora.
Stav ministarstva "jači" od presude: Zakazana nova konstitutivna sednica Skupštine Zaječara
22.09.2025.•
0
Konstitutivna sednica Skupštine Zaječara, "u skladu sa Mišljenjem Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave", biće nastavljena u sredu 24. septembra u 9 sati.
Deo građana obeštećen nakon krađe putem SMS prevare: Vraćeno im je više od pet miliona dinara
22.09.2025.•
0
Iako je Narodna banka Srbije upozorila građane na, kako se ističe - lažne i opasne SMS poruke - jedan broj njih je ipak prevaren, ali i obeštećen.
Slobodne organizacije Srbije: Podrška studentskom pokretu i lokalni pritisak za smenu vlasti
22.09.2025.•
1
Grupa lokalnih građanskih pokreta okupljenih pod imenom Slobodne organizacije Srbije (SOS) objavila je zajedničku deklaraciju kojom izražava spremnost da aktivno doprinese političkim promenama u zemlji.
U Kragujevcu mladić poginuo u sudaru, tri osobe životno ugrožene
22.09.2025.•
0
Jedan mladić je poginuo, a pet osoba je teško povređeno u sudaru putničkog automobila i kamiona kod Šumadija sajma sinoć u Kragujevcu.
Međunarodna operacija suzbijanja onlajn zlostavljanja dece: Spaseno 165 žrtava, uhapšeno 188 osoba
22.09.2025.•
0
U međunarodnoj operaciji suzbijanja seksualne eksploatacije i zlostavljanja dece na internetu, u kojoj je učestvovalo 15 zemalja, uključujući i Srbiju, spaseno je 165 dece, a uhapšeno 188 osoba.
Predstavljanje kandidata za nagradu Saharov: Mogu li studenti iz Srbije biti glas slobode u Evropi?
22.09.2025.•
7
Predstavljanje kandidata za ovogodišnju nagradu Saharov, za koju su nominovani i studenti iz Srbije, biće održano u utorak, 23. saptembra, u Briselu.
Ministarstvo odbrane: Od sutra sanacija oštećenih ulica od vojne parade
22.09.2025.•
13
Ministarstvo odbrane saopštilo je da je, posle obilaska trase na kojoj se odvijala parada "Snaga jedinstva", dat nalog Javno-komunalnom preduzeću "Beograd put" da sutra počne radove na sanaciji oštećenja kolovoza.
Uhapšen Avganistanac kod Preševa: Sumnja se da je prokrijumčario četiri migranta
22.09.2025.•
0
Policija je kod Preševa uhapsila državljanina Avganistana (19) zbog sumnje da je iz Severne Makedonije u Srbiju ilegalno uveo četvoricu migranata.
Suspendovan načelnik zbog optužbi da je napravio žurku u vozilu Hitne pomoći u Smederevu
22.09.2025.•
7
Nakon objavljivanja snimka na kome se vidi privatna proslava u sanitetskom vozilu Zdravstvenog centra "Sveti Luka" u Smederevu, oglasilo se rukovodstvo ove ustanove.
Skupo upravljanje strujom: Projekti modernizacije mreže kasne i koštaju stotine miliona
22.09.2025.•
1
Kašnjenja, nedovoljna priprema i loše planiranje projekata modernizacije prenosnog i distributivnog sistema električne energije u Srbiji doveli su do direktnih finansijskih gubitaka od najmanje 120 miliona dinara.
Čomić: Evropskih integracija nema bez saradnje vlasti i opozicije, u Srbiji mora da postoji dijalog
22.09.2025.•
6
Bivša predsednica Skupštine Gordana Čomić ocenila je da Srbija neće biti bliža jedinstvu dok se u društvu ne uspostavi "strukturno jasan dijalog".
NKEU: Ministarstvo pravde da odustane od izmene krivičnog zakonodavstva
22.09.2025.•
1
Nacionalni konvent o Evropskoj uniji pozvao je Ministarstvo pravde da odustane od procesa izmena krivičnog zakonodavstva koji je u toku, dok se kriza u društvu ne smiri.
Preminuo glumac i reditelj Enver Petrovci
22.09.2025.•
5
Poznati glumac, reditelj i pedagog Enver Petrovci je preminuo.
Mreža za restituciju traži od nadležnih spisak 4,8 miliona nelegalnih objekata u Srbiji
22.09.2025.•
6
Mreža za restituciju Srbije saopštila je da je Ministarstvu građevinarstva i Republičkom geodetskom zavodu uputila zahtev za dostavljanje spiska svih 4,8 miliona nelegalnih objekata.
Komentari 10
Milovan
Mir, stabilnost
30.08.2024 • 17:29
@ Dvorjanine,BGD 011
30.08.2024 • 17:29
@ Dvorjanine,BGD 011
30.08.2024 • 17:29
@ Dvorjanine,@ treba reci posteno da je Taci bio u drugom redu, treci s njegove desne strane a to nije isto sta i prvi red u kojem je bila Kolinda Grabar Kitarovic i to sa svojim suprugom na zadnje dvije stolice. To je prvi red i gosti prvog reda. Taci je bio gost drugog reda a Sasa Vucic gost treceg reda, di vam je i mjesto. Lp.
MaryPoppins
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar