MUP: Privedena žena zbog napada na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu
Niška policija privela je žensku osobu za koju se sumnja da je oko 14.15 časova tokom protestne šetnje u Nišu uputila pretnje Nataliji Jovanović, dekanki Filozofskog fakulteta u tom gradu.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova, "u 15.30 časova, u službene prostorije PU Niš, pristupila je Jovanović Natalija, dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu i prijavila da joj je danas, oko 14.15 časova na uglu ulica Bulevar Nemanjića i Vojvode Tankosića, dok se nalazila u protestnoj šetnji, prišla nepoznata ženska osoba koja joj je verbalno pretila, a potom se udaljila. Obavešteno je OJT u Nišu koje je naložilo da se prikupe obaveštenja od prijavioca i svedoka i pregleda video nadzor ako postoji na tom mestu“.
Nakon ukazane medicinske pomoći, dekanka je zadržana na odeljenju kardiologije u koronarnoj jedinici Kliničkog centra u Nišu, radi opservacije, navodi MUP.
Dodaje se da su policijski službenici obavili razgovor sa Natalijom Jovanović na odeljenju Kardiologije i tom prilikom joj pokazali snimak koji su na internet portalu objavile "Južne vesti", koji je objavljen drugim povodom i ona je potvrdila da se na snimku nalazi ženska osoba koja joj je pretila.
Takođe, dodaje se u saopštenju MUP-a, proverama je ustanovljeno da je dekanka u 15.30 časova pristupila u prostorije PU Niš, radi prijave događaja koji se dogodio u 14.15 časova, a da je u periodu oko 15.10 časova držala govor na bini ispred okupljenih građana na protestu.
Policija nastavlja rad na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti, ističe MUP.
Podsetimo, dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović potvrdila je da je verbalno i fizički napadnuta tokom studentskog i građanskog protesta u Nišu, nakon čega joj je pozlilo i ona je hospitalizovana.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ko su konsultanti Aleksadra Vučića, a ko obučava studente?
20.08.2026.•
0
Aleksandar Vučić je poslednji koji bi trebalo da govori u negativnom kontekstu o tome da neko od političkih aktera u Srbiji dobija pomoć uoči izbora, ili biva obučavan i savetovan u inostranstvu, piše Danas.
Čekanje na granicama: Na Batrovcima i Horgošu 2 po sat vremena
20.08.2026.•
0
Putnički automobili na graničnim prelazima najduže čekaju na Batrovcima i Horgošu 2, gde im je za izlaz iz Srbije potrebno po jedan sat, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Evropska komisija osniva stručnu grupu da ispita slučaj prodaje medija United grupe Alpaku
20.08.2026.•
0
"Evropski odbor za medijske usluge formira ad hok stručnu grupu koja će razmotriti dopuštenost ovog slučaja", rekao je za Nova.rs portparol Evropske komisije.
Ministar posvete Srbije traži da se zakonom spreči politizacija univerziteta
20.08.2026.•
0
Ministar posvete Srbije Dejan Vuk Stanković je danas izjavio da je potrebno zakonom "rešiti problem politizacije na univerzitetima" i da se nada da će takav propis doneti novi saziv Skupštine, posle izbora.
U Grockoj otkrivena ilegalna laboratorija za uzgoj marihuane, uhapšene dve osobe
20.08.2026.•
0
S. K. (31) i M. M. (39) uhapšeni su zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili i stavljali u promet drogu, nakon što je policija u Grockoj otkrila ilegalnu laboratoriju za uzgoj marihuane i zaplenila oko 30 kilograma.
Ministar informisanja pisao firmi koja preuzima N1 i Novu: Pozvao vlasnika da televizije registruje kod REM-a
20.08.2026.•
0
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina uputio je danas otvoreno pismo vlasniku fonda Alpak kapital Pedru Vargasu, povodom aktuelnih događaja u vezi sa kupovinom medija Adria Njuz Netvorka.
OSMOSMERKA: Školarci poletarci
20.08.2026.•
2
Igra koja će vam pomoći da zagrejete male sive ćelije je spremna.
Ko dobija jednokratnu pomoć i koliko: Penzionerima do 35.000, građanima 6.000 dinara
20.08.2026.•
0
Vlada Srbije utvrdila je na današnjoj sednici Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o budžetu za 2026. godinu.
Macut i Dačić u Deliblatskoj peščari: Gašenje požara prioritet, šteta po životnu sredinu ozbiljna
20.08.2026.•
0
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je danas, prilikom obilaska Deliblatske peščare, da je suzbijanje i gašenje požara apsolutni prioritet u radu svih nadležnih državnih organa.
U Ćupriji i Banatskom Karlovcu 40 stepeni, ispod 30 samo na Kopaoniku
20.08.2026.•
0
U Srbiji je u 15 časova najviša temperatura izmerena u Ćupriji i Banatskom Karlovcu, 40 stepeni, dok je stepen niža bila u Novom Sadu, Valjevu, Kruševcu i Velikom Gradištu.
Potpredsednica UNS-a Olivera Milošević dobila otkaz u Politici
20.08.2026.•
1
Potpredsednica Udruženja novinara Srbije (UNS) Olivera Milošević dobila je otkaz u dnevnom listu "Politika", gde je radila 21 godinu.
Ko širi narative Kremlja u Srbiji: Od anonimnih stranica do ruskih državnih medija
20.08.2026.•
5
Hiljade ljudi na Fejsbuku i Instagramu prati stranicu "Govorit Moskva", čiji su gotovo jedini sadržaj obraćanja ruskog predsednika Vladimira Putina prevedena na srpski.
Ana Toskić Cvetinović se prijavila za Poverenika za informacije od javnog značaja
20.08.2026.•
0
Pravnica i direktorka organizacije Partneri Srbija Ana Toskić Cvetinović prijavila se na javni poziv za izbor Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti.
Vučić bi da skrene tok Ibra: Pretnje koje su znak slabosti ili snage?
20.08.2026.•
13
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić preti skretanjem toka reke Ibar kao odgovor na poteze Prištine. Radikalna retorika kao znak snage ili nemoći?
Rotert: EK daje Vučiću odrešene ruke pod uslovom da ne započne direktnu vojnu agresiju na susede
20.08.2026.•
4
Za Evropsku komisiju je Srbija važan kandidat za članstvo, koji treba da obezbedi stabilnost u konfliktnom regionu, ali srpski zvaničnici se ističu po sve provokativnijim izjavama i Srbija sve više naginje Rusiji i Kini.
CRTA: Nepravilnosti na biračkom mestu se ne mogu rešiti paravanima
20.08.2026.•
6
Izborne nepravilnosti koje se dešavaju na biračkim mestima ne mogu se rešiti paravanima, već kvalitetnijim radom biračkog odbora i savesnim ponašanjem birača.
Ekonomista Arsić: Pad Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi izgovor vlasti da preuzme kontrolu nad njim
20.08.2026.•
4
Profesor Milojko Arsić sa Ekonomskog fakulteta kazao je da lošiji plasman Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi ne predstavlja "sunovrat" te visokoškolske ustanove, iako predstavnici vlasti to uporno ponavljaju.
Saobraćajna policija pojačano kontroliše turističke autobuse i vozače
20.08.2026.•
0
Saobraćajna policija pojačano kontroliše vozače autobuse i autobuse.
Direktor RGZ: Za 24 sata obrađeno 6.700 predmeta u vezi sa propisom "Svoj na svome"
20.08.2026.•
7
Novi vršilac dužnosti direktora Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) Dalibor Babić kazao je da je ta ustanova u 24 sata obradila 6.700 predmeta u vezi sa propisom "Svoj na svome".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar