Studenti se okupili ispred EPS-a da podrže sindikalca, pa otišli kad je pomenuo stranku
Veliki broj studenata i predstavnika više sindikata Elektroprivrede Srbije (EPS) okupio se danas ispred sedišta tog preduzeća u centru Beograda.
Oni su se okupili u znak podrške dispečeru u termoelektrani "Nikola Tesla" Dragoslavu Ljubičiću, dugogodišnjem sindikalisti koji je dobio otkaz, a godinama ukazuje na nezakonitosti u radu EPS.
Ipak, studenti su se po završetku njegovog govora i pominjanja Socijaldemokratske stranke (SDS) vrlo brzo razlišli uz povike "Bez politike".
Ljubičić je rekao da je transparent "Pravda za Ljubičića" ostvarenje njegovog životnog cilja, ali kada je rekao da je generalni sekretar SDS-a, studenti su povikali "Bez politike".
On je u govoru istakao da je bivši sindikalac, a da se sada obraća kao saborac koji obećava da će njegova stranka pružati podršku studentima, ali da se neće mešati u odluke koji oni donose.
Studenti su pustili Ljubičića da završi, a onda su se uz povike "Bez politike" razišli sa skupa koji je trebalo da traje do 14 sati.
Ljubičić (56), glavni poverenik Sindikata EPS "Nezavisnost" - ogranak Termoelektrana "Nikola Tesla" (TENT) i generalni sekretar Socijaldemokratske stranke, otkaz je dobio pošto je preko Fejsbuka krajem januara pozivao na protest ispred upravne zgrade EPS-a i na podršku studentima u blokadi Autokomande, u Beogradu.
U odluci o otkazu je navedeno da je on od 19. januara na Fejsbuku objavljivao video-snimke sa svog radnog mesta i to u toku radnog vremena, čime je prekršio Kodeks poslovnog ponašanja, po kojem je "neprimereno promovisanje ili zastupanje pojedinaca ili organizacija čija delatnost nije u vezi sa poslovanjem EPS-a".
Ljubičić je danas kazao novinarima da "nema reči zahvalnosti sadašnjosti i budućnosti Srbije" koja je, kako je naveo, prepoznala nepravdu koja mu se desila, a kojom je "Srpska napredna stranka (SNS) pokušala da sanira političku štetu koja joj se dešava" zbog društvenog protesta.
"Moja podrške mladim ljudima koji su tu i biju bitku za sve nas je jasna, iskrena i svakodnevna. Nije fer da oni biju bitku za sve nas, ali je tako", rekao je on i ocenio da su nedavna hapšenja u EPS-u "bacanje prašine u oči".
Ocenio je i da je "vlast SNS počinila nacionalnu izdaju" jer je "uništila društvo, solidarnost, imovinu, izdala je nacionalne interese na Kosovu".
Ljubičić je 12. februara dobio od kabineta direktora EPS-a Dužana Živkovića pismo s odlukom o otkazu zbog, kako u odluci piše, povrede Kodeksa ponašanja u tom preduzeću.
Nije potpisao da je primio pismo, već je otvorio bolovanje, ali je odluka o otkazu istog dana objavljena na oglasnoj tabli, te je stupila na snagu danas, osmog dana od objavljivanja, kako je u tom slučaju i propisano.
Ljubičić je u utorak, 18. februara podneo Prvom osnovnom sudu u Beogradu tužbu protiv EPS-a radi poništenja rešenja o otkazu ugovora o radu, uz predlog za određivanje privremene mere njegovog vraćanja na radno mesto dok traje radni spor.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Pravosuđe pod nezabeleženim pritiskom vlasti, Vučić prednjači: "Malo je reći da su to uvrede"
21.12.2025.•
0
Pravosuđe je pod nezabeleženim, kako otvorenim, tako i skrivenim pritiskom vlasti, a u tome prednjači predsednik države Aleksandar Vučić.
Održan skup podrške Prvoj niškoj gimnaziji
21.12.2025.•
0
Profesori, učenici, studenti i građani koji su danas u Nišu učestvovali u protestu "Svi ispred Sremca" zatražili su hitnu smenu v.d. direktorke Prve niške gimnazije "Stevan Sremac" Radmile Stojiljković.
FOTO, VIDEO Održan protest u Novom Pazaru: "Studenti DUNP-a postali simbol hrabrosti, tolerancije i razuma"
21.12.2025.•
12
Studenti u blokadi organizovali su danas protest u Novom Pazaru, jer je više od 200 studenata univerziteta u tom gradu izgubilo status studenta, a oko 30 profesora ostalo bez posla.
Ruski diplomata: Beograd ostao partner Moskve, uprkos uticaju Zapada
21.12.2025.•
14
Srbija nastavlja da održava zabranu izvoza municije "sumnjivim izvođačima", što Rusija ceni kao principijelan stav.
Kamioni na Batrovcima čekaju šest sati
21.12.2025.•
1
Kamioni na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko šest sati.
MUP: Obavezno upalite svetla kad je magla, ako vi ne vidite dobro - ne vide ni vas
21.12.2025.•
3
U uslovima kiše, magle i sumaglice, vidljivost na putu je smanjena, a upravo tada svetla na vozilu spasavaju živote, poručuju iz MUP-a.
Stambeni krediti za mlade: Manje interesovanje, a i dalje postoji ozbiljan problem u proceduri
21.12.2025.•
2
Subvencionisani stambeni krediti uz minimalno učešće od jedan odsto do sada su zainteresovali više od 8.000 mladih u Srbiji. Oko 5.000 njih je i konkurisalo za kredit.
Milan Ćulibrk dobitnik nagrade "Aleksandar Tijanić", deo novca uplatiće studentima DUNP-a
21.12.2025.•
0
Uredniku ekonomije u nedeljniku Radar Milanu Ćulibrku danas je uručena nagrada Udruženja novinara Srbije (UNS) za borbenost u novinarskom izražavanju "Aleksandar Tijanić".
Da ne bi bilo novih nesreća: Sve zgrade moraju da se pregledaju i održavaju, ali to u Srbiji nije praksa
21.12.2025.•
14
Upotrebni ili životni vek konstrukcija stambenih zgrada je 50 godina, dok je za važne infrastrukturne objekte kao što su mostovi projektovani upotrebni vek 100 godina.
Severna Makedonija zabranila uvoz više od 20 tona kivija iz Srbije
21.12.2025.•
22
Agencija za hranu i veterinarstvo Severne Makedonije objavila je danas da je zabranila uvoz više od 20 tona kivija iz Srbije, jer su u tom voću pronađene larve i insekti.
Ministar Bratina: Evropa će sve blokadere postrojiti u jednu kolonu za izbore
21.12.2025.•
18
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina ocenio je da će Evropa "sve blokadere postrojiti u jednu kolonu" za nastup na parlamentarnim izborima koji bi trebalo da budu održani 2026. godine.
Ministar Glamočić apelovao na građane: Pijte više mleka i jedite više mlečnih proizvoda
21.12.2025.•
59
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da će, ako cena mleka u Evropi nastavi da pada, a prognoze kažu da će tako biti, Srbija morati da se usklađuje sa evropskim cenama, kako bi ostala konkurentna.
Incident u Kosjeriću: Učestvovali predsednik opštine, njegov sin i još 50 ljudi, oglasio se MUP
21.12.2025.•
4
Ministarstvo unutrašnjih poslova oglasilo se u vezi sa dešavanjima protekle noći u Kosjeriću.
Vučić najavio tužbe protiv svih koji su doveli do toga da se Kušner povuče: Tužiteljka o tome da li ima osnova
21.12.2025.•
41
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je podnošenje krivičnih tužbi protiv svih koji su doprineli povlačenju Džareda Kušnera iz projekta izgradnje hotela na mestu Generalštaba.
Pojačan saobraćaj i duže zadržavanje na granici sa Mađarskom i Hrvatskom
21.12.2025.•
0
Neradni praznični dani u zemljama zapadne Evrope donose pojačan saobraćaj i na auto-putevima u Srbiji, kao i duže zadržavanje na granici sa Mađarskom i Hrvatskom.
Beogradski region sve naseljeniji - sedam puta više od proseka Srbije, a nastaviće da raste
21.12.2025.•
6
Gustina naseljenosti u Beogradskom regionu je sedam puta viša od prosečne gustine naseljenosti u Srbiji.
Poznato devet od deset imena članova specijalne misije Evropskog parlamenta koja stiže u Srbiju
21.12.2025.•
11
Članovi misije Evropskog parlamenta koji će za oko mesec dana doći u Srbiju proceniće stanje demokratije u našoj zemlji.
"Ili oni ili mi": Danas veliki studentski skup u Novom Pazaru
21.12.2025.•
4
Studenti u blokadi organizuju danas, 21. decembra protest u Novom Pazaru pod sloganom "Ili oni ili mi".
Danas počinje zima
21.12.2025.•
0
Zima počinje danas, 21. decembra, u 16.03 časa, objavilo je beogradsko astronomsko društvo "Ruđer Bošković".
Do sada više od 300.000 prijava za upis bespravnih objekata
20.12.2025.•
5
Za upis bespravnih objekata po zakonu "Svoj na svome" stiglo je u 303.896 prijava do 19 časova poslednjeg dana protekle sedmice, objavio je Republički geodetski zavod (RGZ).
Komentari 7
J
Ja
Fića
Alu, ne "samo studentskom buntu", već i ogromnoj večini građana Srbije...?!
Politikantima danas nije mesto u Javnom izražavanju volje i želje većine građana Srbije, po ulicama i trgovima i njihovom samoreklamerstvu...!
Time aktivno podržavaju trenutni režim.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar