
Porodice poginulih rudara u rudniku "Soko" traže naknadu štete: Tužba od 24 miliona dinara
Advokat porodica osam poginulih rudara u nesreći u rudniku Soko, podneo je tužbu za naknadu štete protiv Javnog preduzeća "Resavica“ na iznos od 24 miliona dinara.

Foto: Screenshot(Youtube/Insajder TV)
Iz tog javnog preduzeća nisu komentarisali tužbu.
Pravni zastupnik podneo je tužbu za naknadu štete u ime 24 tužioca, koji su pravni sledbednici osmorice poginulih rudara, prenosi RTS. S obzirom na visinu tražene odštete - za ovaj slučaj biće nadležan Viši sud u Nišu. Kako kažu očekuju objektivno i nepristrasno veštačenje.
"Opredili smo tužbeni zahtev za po jedan milion dinara za svakog člana uže porodice u koju spadaju roditelji, preživeli bračni drug, deca i braća i sestre koji su živeli zajedno sa smrtno stradalim rudarima", kaže Bratislav Stojanović, advokat porodica.
Krivični postupak za ovu nesreću nije pokrenut, a advokat porodica pre skoro godinu dana, uložio je žalbu Ustavnom sudu, preneo je RTS.
"Očekuje se dve do dve i po godine da Ustavni sud odluči po ustavnoj žalbi i ako ova žalba bude odbačena kao neosnovana, mi ćemo se obratiti međunarodnim instancama, kao što je sud u Strazburu", napominje Bratislav Stojanović.
"Proces može da traje vrlo dugo za dokazivanje krivice možda i tri godine, ali čekali smo tri, čekaćemo još pet koliko god bude potrebno", kaže Dragana Jovanović, supruga poginulog rudara.
"Naravno da ima krivaca, ne odustajemo, idemo dalje, tužbe su puštene i videćemo kako će dalje da bude", kaže Sanja Trivunac, supruga poginulog rudara.
Prvog aprila navršava se tačno tri godine od nesreće u kojoj su stradala osmorica rudara. I ove godine posle komemoracije biće održan maraton od Aleksinca do rudnika Soko, u čast poginulih rudara.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Odloženo suđenje za prebijanje na smrt penzionera u zatvoru Padinska skela
25.09.2025.•
1
U Višem sudu u Beogradu je za 5. novembar odloženo suđenje trojici optuženih da su prošle godine u KPZ "Padinska skela" ubili S.B. (74) sa kojim su delili ćeliju.
Skoro dva meseca od moždanog udara: Darko Glišić se vratio na posao
25.09.2025.•
1
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić izjavio je da je sa njegovim zdravljem sve u redu, da još traje proces rehabilitacije i da je malo umoran.
Evropska narodna partija odlučuje o izbacivanju SNS iz svojih redova
25.09.2025.•
9
Rukovodstvo Evropske narodne partije (EPP) sastaje se danas kako bi razmotrilo pridruženo članstvo Srpske napredne stranke (SNS) predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predata peticija sa više od 100.000 potpisa sa zahtevom da se povuče nacrt zakona o dobrobiti životinja
25.09.2025.•
0
Pokret "Kreni-promeni" predao je peticiju sa više od 100.000 potpisa sa zahtevom da se Nacrt zakona o dobrobiti životinja povuče iz procedure.
ANKETA: Treba li studenti da saopšte imena sa liste za izbore?
25.09.2025.•
35
U političkom životu u Srbiji nije baš često da je javnost zainteresovana za to ko će se naći na nekoj izbornoj listi.
Studenti u blokadi: Policija na poziv rektora ušla u Rektorat u Kragujevcu
25.09.2025.•
2
Kragujevački studenti u blokadi objavili su da je na poziv rektora Vladimira Rankovića policija jutros ušla u zgradu Rektorata u tom gradu.
Bivša predsednica Vrhovnog suda: Vučić sprovodi državni udar
25.09.2025.•
10
Bivša predsednica Vrhovnog suda Vida Petrović Škero izjavila je da je "trenutno na delu državni udar koji sprovodi predsednik Srbije, neprikriveno preuzimajući u svoje ruke i izvršnu i zakonodavnu i sudsku vlast".
Znate li da Srbija ima Nacionalni savet za klimatske promene? Evo šta radi i ko je u njemu
25.09.2025.•
12
Vlada Srbije na sednici 18. septembra imenovala je ministarku zaštite životne sredine Saru Pavkov za predsednicu Nacionalnog saveta za klimatske promene i još 32 člana iz različitih oblasti.
Dekan Radovanović: Pošteni izbori izlaz iz krize, ali vlast ih neće jer istraživanja kažu da će biti poražena
25.09.2025.•
11
Dekan Fizičkog fakulteta Voja Radovanović izjavio je da bi pošteni izbori spustili tenziju u društvu, ali da vlastima istraživanja pokazuju da ne mogu da ih dobiju ni uz sve mahinacije.
Profesor Vujanić: Ograničenje brzine u gradovima na 30 km/h bi smanjilo stradanje pešaka
25.09.2025.•
130
Iza nas je crni vikend na srpskim putevima - pet mladih osoba izgubilo je život, a više desetina je povređeno u seriji teških saobraćajnih nesreća širom zemlje.
Vučić: Pozvao sam Trampa da poseti Srbiju
25.09.2025.•
21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Njujorku da je zvanično pozvao predsednika SAD Donalda Trampa da poseti Srbiju.
Studentkinje Srbije dobitnice nagrade "Osvajanje slobode"
25.09.2025.•
4
Nagradu "Osvajanje slobode", koju 25. put dodeljuje Fondacija "Maja Maršićević Tasić", ove godine dobile su kolektivno studentkinje Srbije.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija zapošljava 26 komandira
24.09.2025.•
1
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija raspisala je danas konkurs za prijem u stalni radni odnos 26 pripadnika Službe za obezbeđenje u četiri kazneno-popravne ustanove u Srbiji.
Skup podrške studentima ispred Rektorata u Kragujevcu
24.09.2025.•
0
Ispred Rektorata Univerziteta u Kragujevcu održava se skup podrške studentima Filološko-umetničkog fakulteta (FILUM) u blokadi nakon što je rektor ušao danas u zgradu Rektorata sa obezbeđenjem.
Dve godine bez optužnice za Banjsku u Srbiji, Radoičić na adresi u Beogradu
24.09.2025.•
7
Dve godine nakon što je preuzeo odgovornost za oružani napad na kosovsku policiju u Banjskoj, Milan Radoičić, nekadašnji potpredsednik Srpske liste je na slobodi sa prijavljenim prebivalištem u Beogradu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - pokupi nagradu
24.09.2025.•
9
Svakog dana, u svakom pogledu, 021.rs kviz je pred vama. A danas je tu i nagrada.
Tribina ProGlasa: Državljanima Srbije iz dijaspore ugroženo izborno pravo
24.09.2025.•
2
Državljanima Srbije koji žive u dijaspori u velikoj meri je ugroženo izborno pravo i nisu dovoljno informisani o načinu registracije, rečeno je na tribini inicijative Proglas pod sloganom "I dijaspora se pita".
Delegacija Srbije uložila zvaničnu notu UN zbog ulaska Vjose Osmani na Generalnu skupštinu
24.09.2025.•
6
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je delegacija Srbije uložila zvaničnu notu Ujedinjenim nacijama, jer se, kako kaže, "kosovska predsednica Vjosa Osmani prošvercovala u zgradu UN".
Vučić u UN: Nudim Beograd kao mesto dijaloga za sve sukobe u svetu
24.09.2025.•
39
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u govoru u Njujorku, na zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, da nudi Beograd kao mesto dijaloga za sve sukobe širom sveta.
Ministarstvo prosvete: Druga rata za materijalne troškove fakulteta do kraja septembra
24.09.2025.•
1
Druga rata sredstava za materijalne troškove fakulteta u ukupnom iznosu od 492 miliona dinara biće uplaćena do kraja septembra, saopštilo je danas Ministarstvo prosvete Srbije.
Komentari 6
Nada
9
Realista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar