Održan pomen radnicima RTS-a stradalim u NATO bombardovanju

U Tašmajdanskom parku, kod spomenika "Zašto", protekle noći je održan pomen za radnike RTS koji su stradali u NATO bombardovanju zgrade RTS-a 1999. godine, preneo je taj javni servis.
Zgrada RTS-a bombardovana je tokom emitovanja vesti u 2.06 sati 23. aprila 1999. i tada je na svojim radnim mestima poginulo 16 radnika RTS-a.
Udruženje novinara Srbije (UNS), Strukovni sindikat Radio-televizije Srbije i Sindikat novinara Srbije (SINOS) uoči obeležavanja 26 godina od ubistva 16 medijskih radnika u NATO bombardovanju RTS-a ocenili su da je ta vojna organizacija počinila ratni zločin i uvela praksu napada na medije u međunarodnim sukobima, a da uprkos tome niko iz NATO struktura nije odgovarao.
Za pogibiju radnika RTS-a do sada je odgovarao Dragoljub Milanović, koji je 2002. osuđen na deset godina zatvora zbog nepoštovanja naređenja Savezne vlade, po kojem je zaposlene i tehniku trebalo da izmesti iz zgrade u Aberdarevoj ulici.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • BGD 011

    23.04.2025 11:10
    A gde je Vucic na pomenu?
    A zasto Vucic nije prisustvovao? On ionako voli da se slika na sahranama i pomenima, pa da onda slike objavljuje na svom profilu... Jel zato sto je u vreme bombardovanja RTS-a bio ministar informisanja i znao je da je RTS moguca meta, ali nije reagovao i treba da snosi makar moralnu odgovornost? Ili zato sto bi ga studenti docekali primereno?
  • zztop

    23.04.2025 10:15
    Ko ono beše neinformisani ministar informisanja u ondašnjoj vladi ...
  • Novosadjanka

    23.04.2025 09:46
    A saucesnika velicate?
    Dragi radnici RTS-a, umesto da dignete glas protiv tadasnjeg min istra informisanja koji je znao da ce vase kolege biti ubijene, i koji je izveo svoju majku pre egzekucije a neciju decu i necije majke i oceve ostavio da ih njegovi prijatelji Klinton, Sreder i Bler ubiju, vi cutite i nazivate ovu nasu divnu decu nacistima. Ne postoji nijedan posao necasniji nego sto je trenutno vas i posao Profitija. Nadam se da ce on i Irinej Bulovic nestati sa scene inace nece biti SPC-a vise.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vujošević: KSS treba da reaguje zbog hapšenja Štimca

Proslavljeni košarkaški trener Duško Vujošević izjavio je da hapšenje bivšeg košarkaškog reprezentativca Vladimira Štimca predstavlja nastavak represije vlasti prema građanima koji se bore za pravdu i normalnu Srbiju.