
Bivši ambasador: Vučićeva poseta SAD primer kako ne treba raditi, treba da se izučava na fakultetu
"Predsednik Srbije Aleksandar Vučić hteo je naprečac, mimo svih državnih kanala, da se u Majamiju sretne sa Donaldom Trampom, i to mu se obilo o glavu", kaže bivši ambasador Srećko Đukić.
"Ta poseta Majamiju gde se održavala republikanska konvencija je jedan privatni aranžman, po ideološko-političkoj liniji, SNS i taj pokret Vučićev se poklapa s ciljevima Republikanske stranke u SAD. On je hteo da napravi kontakt i da vidi Trampa. Ali, u politici se ne može ništa naprečac napraviti. A ovo je bilo sve naprečac, mimo svih državnih kanala i koridora, niti je bilo uključeno Ministarstvo spoljnih poslova, niti Stejt deprartment. Već je on išao privatnim ili biznis linijama, nije imao program boravka", naveo je Đukić za N1.
I to se Vučiću, ali i Srbiji, kaže, obilo o glavu.
U njegovo vreme, dodaje, svaka poseta, pa i privatna, morala je da bude notifikovana u Ministarstvu spoljnih poslova.
"To je protokol, to je Bečka konvencija i važi za sve koji imaju diplomatske pasoše", naglasio je bivši ambasador u Belorusiji.
Bez obzira na naknadna objašnjenja koja će uslediti, kaže, "ovo je primer kako ne treba da se radi i to bi studenti trebalo da izučavaju na fakultetima".
Govoreći o Vučićevoj poseti Moskvi 9. maja, on kaže da će ona biti realizovana ukoliko je zdravstveno stanje predsednika jedini razlog koji se gleda.
"S političkog stanovišta ta poseta će mu značiti da 'pokrije' tu Ameriku što pre i da se vrati u to svoje 'prirodno stanje', da varira između Vašingtona, Moskve i Brisela. On od svoje politike neće odustati i na tome će insistirati. I ako neko očekuje da će se odreći Moskve zbog Brisela, taj se vara. On ne sme da se odrekne Moskve, iz razloga bezbednosti, energije, ličnih odnosa, duhovnih veza", naveo je Đukić.
Dodaje da je Vučiću potrebna Moskva i zbog svog biračkog tela, a Brisel to neće razumeti.
Dragan Šutanovac, novi ambasador Srbije u SAD, oglasio se o prekinutom boravku Vučića u SAD jednom rečenicom i to na Instagramu.
On je objavio fotografiju teksta američkog portala "Pavlović tudej" i napisao: "Zvanično, demantovane teorije zavere".
Taj portal objavio je izjavu Karlin Livit, predstavnice za medije američkog predsednika, u kojoj se negira da je šefica kabineta Donalda Trampa Suzan Vajls sprečila Vučića da uđe u predsednikov kompleks na Floridi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Više od 1.000 krava i konja na Suvoj planini ponovo bez vode
11.08.2025.•
0
Oko hiljadu krava i 300 konja na Suvoj planini ponovo je bez kapi vode, koju im već peti dan ne dostavljaju cisterne niškog JKP "Mediana" i Ministarstva poljoprivrede, upozorili su stočari.
Dejan Vuk Stanković demantovao da mu je otkopčan šlic: "Takav je model pantalona"
11.08.2025.•
11
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković demantovao je da mu je bio otkopčan šlic na farmerkama koje je nosio tokom posete kampu "Srbija te zove 2025".
SNS potrošila rekordan iznos za izborne kampanje u Kosjeriću i Zaječaru
11.08.2025.•
7
Srpska napredna stranka (SNS) je za izborne kampanje u Kosjeriću i Zaječaru ukupno (zvanično) izdvojila više od 58 miliona dinara (oko pola miliona evra).
Danima u Srbiji tropske temperature: Šta je potrebno da se proglasi vanredna situacija?
11.08.2025.•
8
Izuzetno visoke temperature prate nas od vikenda, a biće takve i narednih dana.
Podneta disciplinska prijava protiv tužioca u slučaju devojke koja je kolima naletela na studentkinju
11.08.2025.•
0
Nevladina organizacija Centar za pravosudna istraživanja (CEPRIS) podnela je disciplinsku prijavu protiv tužioca Miodraga Markovića, koji je postupao u slučaju devojke osumnjičene da je automobilom udarila studentkinju.
Ambasador Rusije u Srbiji: Nadamo se da je Vučić rešio problem s municijom koja je išla Ukrajini
11.08.2025.•
6
Ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Bocan Harčenko ocenio je odnose Srbije i Rusije "generalno pozitivno", ali da je kao zabrinjavajuću naveo situaciju oko srpske municije, koja je stizala Ukrajini.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja za vas
11.08.2025.•
10
Nova nedelja je pred nama, baš kao i nova runda dnevnih kvizova na 021.rs.
Drecun: Dok se ne izabere nova vlast na Kosovu, ništa od dijaloga Beograda i Prištine
11.08.2025.•
1
Dijalog Beograda i Prištine odlaže se dok se ne reši institucionalna i politička kriza na Kosovu, vezana za konstituisanje parlamenta.
Vozači, izbegavajte duža putovanja u najtoplijem delu dana, pravite pauze da ohladite vozila
11.08.2025.•
1
Vozači bi trebalo da izbegavaju duža putovanja u najtoplijem delu dana, a ako baš moraju, da prave česte pauze da bi hladili vozila, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
"Da građani lakše prežive jesen": Vučić najavio ograničenje marži i smanjenje cena "hiljade proizvoda"
11.08.2025.•
53
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će za nekoliko dana biti predstavljen novi program pomoći za građane u okviru ekonomskih mera, među kojima će biti i ograničavanje trgovačkih marži u cilju smanjenja cena.
VIDEO Dragan Milić objavio snimak: Pao deo maltera nadstrešnice Klinike za onkologiju u Nišu
11.08.2025.•
1
Malter s nadstrešnice nad terasom na trećem spratu Klinike za onkologiju Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) u Nišu otpao je juče.
VIDEO U Užicu "Vučić" od kartona: Protestuje i promoviše knjigu o pobedi nad "obojenom revolucijom"
10.08.2025.•
6
Užičani su večeras organizovali skup koji su ironično nazvali "Kako sam pobedio obojenu revoluciju", zbog stalnih najava predsednika da će objaviti knjigu sa ovim nazivom, a koja do sada nije ugledala svetlo dana.
VIDEO Protest u Nišu, građani i studenti poručili: "Hoćemo izbore"
10.08.2025.•
0
Građani i studenti u Nišu okupili su se na protestu pod nazivom "Parlament i JA" i ponovo pozvali na raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
Ministarstvo objavilo školski kalendar za 2025/2026. godinu
10.08.2025.•
4
Prema kalendaru Ministarstva prosvete, školska 2025/2026. godina će početi u ponedeljak, 1. septembra.
Tadić: Protiv režima SNS-a važan je svaki pojedinačni glas
10.08.2025.•
8
Bivši predsednik Srbije Boris Tadić, ponovo se oglasio, ovoga puta na mreži Iks, ocenjujući da "SNS pravi društvo u kojem, kako je napisao, "gluperde, siledžije i kriminalci terorišu običan svet".
Garić: Srbija oaza medijskih sloboda, potrebna regulativa za društvene mreže
10.08.2025.•
10
Savetnik ministra informisanja Miloš Garić izjavio je da Srbija još nema zakonsku regulativu kada je oblast društvenih mreža na internetu u pitanju, dodajući da je tu oblast potrebno zakonski regulisati.
Požar u kruševačkom naselju Pakašnica, gori deset hektara niskog rastinja
10.08.2025.•
0
U kruševačkom naselju Pakašnica, u blizini Novog Groblja, oko 14 časova izbio je požar, na čijem gašenju su angažovane sve raspoložive vatrogasne ekipe sektora za Vanredne situacije i policija.
U Gnjilanu dve osobe ubijene i dve ranjene iz vatrenog oružja
10.08.2025.•
0
Dve osobe su ubijene, a dve ranjene iz vatrenog oružja u Gnjilanu u nedelju u podne, potvrdila je Policija Kosova.
Putevi Srbije: Najveća zadržavanja na granici sa Mađarskom
10.08.2025.•
0
Automobili na izlaz iz zemlje čekaju po sat vremena na graničnim prelazima sa Mađarskom, Horgoš, Horgoš 2 i Kelebiji, ukazuju podaci granične policije za 13.15 časova.
Objavljeno još jedno istraživanje o rejtinzima: Rezultat ubedljivo u korist SNS
10.08.2025.•
14
Još jedna agencija je izašla u javnost sa rezultatima ispitivanja rejtinga stranaka.
FOTO: Policija pretresla prodavnicu slatkiša u Obrenovcu i pronašla kanabis
10.08.2025.•
1
Policija u Obrenovcu uhapsila je K. I. (46) zbog trgovine drogom.
Komentari 21
ZORO
Naj,naj,sup,sup,eko tigar....
Čarapan
Slobodan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar