Preminuo Joška Broz, unuk Josipa Broza Tita

Unuk nekadašnjeg predsednika SFRJ Josipa Broza Tita i član Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije Josip Joška Broz preminuo je u 78. godini.
Preminuo Joška Broz, unuk Josipa Broza Tita
Foto: Screenshot(Youtube/Nova S)
Vest o njegovoj smrti objavio je na instagramu ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić, a preneo euronews.rs.
 
"Sa nevericom sam primio vest da nas je večeras napustio moj drug i prijatelj Joška Broz, unuk nekadašnjeg Predsednika SFRJ Tita i član Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije", napisao je Dačić.
"Sa njim odlazi i deo jednog vremena i dolazi obaveza mlađih generacija da čuvaju uspomenu i sećanje na njega! Na slici smo on i ja sa Tarom Gandi. Iskreno saučešće njegovoj porodici i svim sledbenicima Titovog vremena i politike", objavio je Dačić na Instagramu.
 
Joška Broz, bio je političar i bivši narodni poslanik.
 
On je bio predsednik Komunističke partije i nekadašnji predsednik udruženja građana "Josip Broz Tito" koje je osnovao 2005. godine. Unuk je Josipa Broza Tita, nekadašnjeg doživotnog predsednika Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije i Saveza komunista Jugoslavije.
 
Rođen je 1947. godine u Beogradu. Imao je tri godine kada su mu se roditelji, Žarko Broz i Tamara Veger razveli, pa je sa mlađom sestrom Zlaticom prešao da živi kod svog dede, Josipa Broza Tita i njegove supruge Jovanke.
Posle osnovne škole, najpre je upisao gimnaziju, ali je ponavljao prvi razred. Tada se premestio u mašinsku školu, da bi na kraju otišao u šumarsku školu u Kraljevu.
 
Završio je Šumarski fakultet u Beogradu.
 
Jedno vreme je radio kao šumar i metalostrugar, a kasnije je bio Titov pratilac u lovu i nadzornik njegovih lovišta.
 
Kao milicajac u Antidiverzantskom vodu brinuo se za Titovu bezbednost sve do njegove smrti, 4. maja 1980. godine
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • tito

    04.06.2025 06:05
    bolje
    Mnogo bolje vreme
    Vera nije bila dozvoljena da se ne bi delili
    Ali ko je hteo taj je isao u crkvu
    Veru u Boga niko nije mogao zabraniti
  • nn

    04.06.2025 00:31
    hej slovenci jos ste zivci , duh vasih dedova...
    .......

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija