Najavljene prijave zbog dešavanja u Zaječaru i Kosjeriću: "Bili paraposmatrači iz Vojvodine"
Programski direktor organizacije CRTA Raša Nedeljkov najavio je da će ta organizacija narednih dana podneti krivične prijave zbog dešavanja tokom izbornog procesa u Kosjeriću i Zaječaru.
On je u emisiji "Utisak nedelje" naveo da su već podneli tri krivične prijave u vezi sa svim što se dešavalo u Zaječaru.
Upozorio je da su se na ovim izborima pojavili i "paraposmatrači, koji su, suprotno slovu zakona, preuzeli rukovođenje izbornim procesom".
"Ako tužilaštvo i policija ne krenu da rade svoj posao, bojim se da će nasilje biti ključna taktika onih koji po svaku cenu žele da sačuvaju svoje fotelje na nekim sledećim izborima. Zato je na tužilaštvu i policiji odgovornost da još dok postoje živa sećanja i svedoci, urade svoj posao, i pokažu da imaju kičmu i u Kosjeriću i u Zaječaru. U tome će im i CRTA pomoći. Već smo podneli tri krivične prijave u vezi sa dešavanjima u Zaječaru, a u narednim danima ćemo podneti još prijava zbog svega što se dešavalo i u Kosjeriću i u Zaječaru. Na taj način želimo da pomognemo ljudima u tužilaštvu i policiji da počnu da rade svoj posao, ako im je stalo i do njihovog dostojanstva, profesije, ali i do celog ovog društva", istakao je Nedeljkov za Nova.rs.
Najavio je i tužbe protiv TV Pink i još nekih prorežimskih medija, za koje je naveo da su "uhvaćeni da direktno lažu o onome što su bile naše reči".
"Izbori ni u Kosjeriću, ni u Zaječaru nisu bili ni fer, ni demokratski. U Zaječaru su direktno pokradeni, a u Kosjeriću su bili izrazito nedemokratski", istakao je on.
Programski direktor organizacije CRTA naveo je, međutim, da ga to, na žalost, nije iznenadilo jer se već godinama suočava sa ozbiljnim kršenjima izbornih pravila.
"Važno je ne odustajati. Izgubili smo razumevanje šta je napravljeno u Kosjeriću i Zaječaru. S jedne strane smo imali udružene građane, a sa druge strane zarobljenu kriminalizovanu državu, koja je trčala protiv vlastitog naroda. Imajući to u vidu, ovi rezultati su uspeh, čudo. To je jedna neverovatno velika stvar i treba da bude poruka svima koji su imali dilemu da li vredi boriti se ili treba odustati", istakao je Nedeljkov.
Upozorio je i na jedan novi problem sa kojim su se susreli tokom posmatranja izbora.
"Na 70 odsto biračkih mesta desilo se da paraposmatrači upravljaju izbornim procesom, tamo gde vladajuća stranka nije imala poverenje u predsednika biračkog odbora ili ga jednostavno nije smatrala dovoljno sposobnim za ono što je očekivala od njega da uradi. Stvoreno je jedno paradržavno telo koje je uticalo na izborni proces, čiji su članovi određivali šta je po zakonu ili ne. Ljudi, mahom iz Vojvodine ili zapadne Srbije, koji imaju iskustvo u izbornim radnjama, oni su na taj način suprotno slovu zakona upravljali biračkim procesom. Neko je dve nedelje pre izbora osnovao dve organizcije na istoj adresi i pozvao ih da preuzmu izbornu administraciju. Mi smo pokazali da je čak i u tim uslovima moguće napraviti rezultat kakav je napravljen u Kosjeriću", objasnio je Nedeljkov.
Upozorio je da je postojala bojazan da će i u Zaječaru i Kosjeriću doći do nasilja.
"Osnovano sumnjamo da su prisutni bili i policajci, koji možda to i nisu. Prema našim informacijama, pojedinci su se nekada legitimisali kao policajci, ali kada uđu na biračko mesto i kao članovi biračke komisije", naveo je Nedeljkov.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Glasanje putem pošte na vanrednim izborima na Kosovu počinje 21. maja
19.05.2026.•
0
Centralna izborna komisija Kosova (CIK) odlučila je danas da proces glasanja putem pošte za vanredne parlamentarne izbore 7. juna počne 21. maja, četiri dana ranije nego što je prvobitno bilo planirano.
Miljuš: Presuda protiv Fondacije Slavko Ćuruvija pokazatelj sunovrata u kojem živimo
19.05.2026.•
0
Član Predsedništva SSP Branko Miljuš rekao je da je odluka po kojoj Fondacija Slavko Ćuruvija treba da isplati odštetu osobama koje su oslobođene za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije uvreda za sve pristojne građane.
Zatvori u Srbiji nisu prenatrpani, Novi Sad dobija novu zgradu pritvora
19.05.2026.•
1
Srbija je petu godinu zaredom u grupi zemalja sa adekvatnim kapacitetima i prosečnom opterećenošću kad je u pitanju smeštaj osuđenih i pritvorenih osoba, saopštila je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija.
Sabor SPC potvrdio da je razrešio mitropolita Justina
19.05.2026.•
3
Arhijerejski sabor Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopštio je danas da je doneo odluku o razrešenju mitropolita Justina od daljeg upravljanja Eparhijom žičkom.
Loto sedmica otišla u Pančevo: Srećni listić doneo 800.000 evra
19.05.2026.•
0
U 40. kolu igre na sreću Loto izvučena je sedmica vredna 800.000 evra, a srećni dobitnik tiket je uplatio u Pančevu, saopštila je Državna lutrija Srbije.
Blizak Vučiću i bivši direktor BIA: Ko je advokat Veselina Milića
19.05.2026.•
4
Donedavnog načelnika beogradske policije Veselina Milića na sudu će zastupati advokat Aleksandar Đorđević, nekadašnji direktor BIA.
Dačić: Svi koji su doprineli privođenju petoro Srba na Kosovu biće sankcionisani
19.05.2026.•
14
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je danas da će biti sankcionisani svi koji su doprineli privođenju petoro Srba na Kosovu i Metohiji.
Vučić pozvao aktiviste SNS da se povuku sa Slavije, tvrdi da su ih studenti napali
19.05.2026.•
11
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je aktiviste SNS da se sklone sa beogradskog Trga Slavija nakon što su, kako je naveo, studenti u blokadi "pokazali nasilničko lice" i napali pristalice vladajuće stranke.
Žena uhapšena zbog šverca 767 boksova cigareta i oko 50 kilograma duvana
19.05.2026.•
3
Policija je u Beogradu uhapsila osumnjičenu zbog šverca 767 boksova različitih marki cigareta i oko 50 kilograma rezanog duvana, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Petrović o slučaju na Senjaku: Sve se otelo kontroli, deluje da je bilo planirano da se ništa ne sazna
19.05.2026.•
2
Povodom incidenta u restoranu u Senjaku i umešanosti doskorašnjeg načelnika policije u ovaj slučaj, direktor istraživanja Beogradskog centra za bezbednosnu politiku smatra da je u pitanju sanacija štete.
Tapušković o slučaju sa Senjaka: Ubistvo se može dokazati i bez pronalaska tela
19.05.2026.•
3
Advokat Branislav Tapušković izjavio je da sudski postupak u slučaju ubistva i zatiranja tragova u restoranu u beogradskom naselju Senjaku, ne može biti ometen, ako se ne pronađe telo ubijenog Aleksandra Nešovića Baje.
U kojoj meri policija sarađuje sa kriminalcima i šta o tome zna Vučić?
19.05.2026.•
33
Prvo je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio donošenje zakona koji će onemogućiti saradnju policije i kriminalaca, a potom je to isto učinio direktor policije Dragan Vasiljević.
Priština pokreće formiranje Žandarmerije, Petković poručuje: Kfor je jedina legitimna snaga
19.05.2026.•
7
Ministar unutrašnjih poslova Kosova Dželjalj Svečlja potpisao je danas odluku o osnivanju radne grupe koja će analizirati i predložiti modalitete za funkcionisanje kosovske Žandarmerije.
Ubistvo na Senjaku omelo Vučića u izbornoj matematici: Kolike su sad šanse da bude letnjih izbora
19.05.2026.•
25
Slučaj ubistva u restoranu na Senjaku moglo bi da odloži brze izbore tokom leta, jer nijedna vladajuća stranka ne želi na izbore sa otkrićem saradnje bezbednosnih službi i kriminala.
Pronađena retka biljka za koju se smatralo da je nestala u Srbiji, nekada je bilo i kod Novog Sada
19.05.2026.•
2
U blizini Zaječara je tokom terenskih aktivnosti na mapiranju biodiverziteta pronađena retka i zaštićena biljka za koju se smatralo da je nestala u Srbiji.
"Sukobi unutar SNS počeli da rezultiraju ubistvima": Opozicija o pozivu Vučića da se ujedini uoči izbora
19.05.2026.•
9
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je opozicione stranke da udružene zajedno izađu na sledeće izbore, ističući da će vlast njima uvek stati na crtu i priznati izborne rezultate, "za razliku od opozicije".
Institut Kareja: Depeša MUP-a je propaganda
19.05.2026.•
1
Institut za istraživanje korupcije Kareja smatra da depeša MUP-a o zabrani policajcima da obezbeđuju kriminalce predstavlja propagandni pokušaj da se javnosti pokaže odlučnost u borbi protiv kiminalizacije policije.
Ko je policajac, a ko kriminalac: Džabe novi zakon ako se ni stari nije primenjivao
19.05.2026.•
16
Hapšenje Veselina Milića, kao i sve što je do sada saopšteno o dešavanjima u restoranu u beogradskom naselju Senjak još jedna je potvrda veze delova državnog aparata sa kriminalom.
VIDEO: Totalno pijan i bez vozačke koja mu je oduzeta vozio 182 km/h na delu puta gde je ograničenje 80 km/h
19.05.2026.•
22
Policija je jutros oko dva časa presretačem na Novom Beogradu zaustavila dvadesetogodišnjeg V. T. koji se, upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao 182 km/h, na delu moto-puta gde je ograničenje 80 km/h.
Brojni stanovi za bezbednjake zvrje prazni: Garancija na stolariju istekla, a država plaća održavanje
19.05.2026.•
30
Konkurs raspisan pre četiri godine za povlašćenu kupovinu prve nekretnine za pripadnike bezbednosnih snaga po ceni od 500 evra po kvadratu, nikada nije završen.
Komentari 17
Čika
A zapisnici cisti
tako da klepećeš u prazno
naterali te ovi sto te placaju da se vadis jer si ih saranio istinom u izbnoj noci kad si obelodanio bez konsukltacija da ih je SNS pobedio
vadis kestenje iz vatre al slabo
Stvarno?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar