Crnogorski reditelj Danilo Marunović deportovan iz Srbije
Crnogorski reditelj Danilo Marunović deportovan je danas nakon informativnog razgovora sa pripadnicima Bezbednosno-informativne agencije (BIA) u Beogradu.
"On sad ide ka Severnoj Makedoniji odatle će u Crnu Goru", izjavio je za Insajder Marunovićev brat Blagota Marunović.
"Kao razlog su naveli to što se sutra održava protest u Beogradu", dodao je Blagota Marunović.
Marunović je reditelj pozorišne predstave Gospoda Glembajevi koja je u produkciji Crnogorskog narodnog pozorišta trebalo da gostuje večeras u Narodnom pozorištu u Beogradu.
Podsetimo, crnogorski reditelj Danilo Marunović priveden je jutros oko 9 sati na informativni razgovor u prostorije Bezbednosno-informativne agencije (BIA) u Beogradu, prenele su podgoričke Vijesti.
Agenti BIA-e ušli su u Marunovićevu hotelsku sobu, u kojoj je boravio povodom večerašnjeg gostovanja predstave "Gospoda Glembajevi", Crnogorskog narodnog pozorišta, u Narodnom pozorištu u Beogradu, navele su Vijesti.
Prema tim saznanjima, Marunović je u Srbiju ušao bez ikakvog zadržavanja na granici. Ipak, jutros je priveden i navodno se još nalazi u prostorijama BIA.
Ostatak pozorišnog ansambla, koji je doputovao iz Podgorice na gostovanje, nalazi se u Ambasadi Crne Gore u Beogradu, gde pokušavaju da dobiju informacije o razlozima Marunovićevog privođenja.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
VIDEO: Urušila se kuća u centru Beograda, povređenih nema, ostećena četiri automobila
31.01.2026.•
1
Prilikom urušavanja objekta u Ulici Džordža Vašingtona na Dorćolu, prema informacijama u ovom trenutku, nema povređenih osoba, rekao je načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Podrška ženskom preduzetništvu i očuvanju zanata: Uručeno 120 rešenja
31.01.2026.•
0
Premijer Đuro Macut i ministarka privrede Adrijana Mesarović uručili su danas 120 rešenja korisnicima sredstava u okviru Programa podrške ženskom preduzetništvu.
Kragujevački advokati traže totalnu obustavu rada zbog opstrukcija u postupku protiv Vesića i Momirovića
31.01.2026.•
1
Neformalna grupa "Slobodni advokati Kragujevca" pozvala je danas kragujevačku komoru i Advokatsku komoru Srbije (AKS) da bez odlaganja, donesu odluku o totalnoj obustavi rada.
Milivojević o zapleni pet tona marihuane: Uhapšeni odbornik SNS bio samo "magacioner droge"
31.01.2026.•
3
Lider Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević ocenio je danas, govoreći o zapleni pet tona marihuane kod Kruševca, da je uhapšeni odbornik Srpske napredne stranke (SNS) "bio samo magacioner droge".
Za tužioca nelogično, za revizora nezakonito: Poslovi Srbijagasa i gasovoda pod lupom
31.01.2026.•
3
Tužilaštvo za organizovani kriminal je posle jedanaest godina predistrage odbacilo krivične prijave koje se odnose na poslove Javnog preduzeća Srbijagas na izgradnji distributivnih gasovoda u zemlji.
Suspendovan Instagram nalog čačanskog medija Ozon press
31.01.2026.•
0
Nalog čačanskog medija Ozon press na društvenoj mreži Instagram privremeno je suspendovan, a prijavljen je i problem sa funkcionisanjem Fejsbuk stranice.
Objavljen kalendar podsticaja za poljoprivrednike u 2026. godini
31.01.2026.•
2
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je objavljivanjem kalendara svih podsticaja za 2026. godinu ispunjeno jedno od ključnih obećanja datih poljoprivrednicima.
Vojni analitičar: Obnova vojnog roka je neophodna, ali trenutna vlast je nesposobna da je sprovede
31.01.2026.•
20
Mnogo je razloga zbog kojih vojni rok mora da postoji, ali ne da tu ideju sprovodi ova vlada, jer su do sad pokazali da su nesposobni da organizuju bilo šta smisleno, kaže vojni analitičar Aleksandar Radić.
Nastavnica predlaže postepeno skraćivanje časova: 35 minuta, uz promene u programu
31.01.2026.•
15
Iako su se u javnosti glasnije čuli oni koji su protiv predloga ministra Dejana Vuka Stankovića da časovi budu skraćeni sa 45 na 30 minuta, ima i prosvetnih radnika koji kažu da nisu nužno protiv skraćenja časova.
AMSS upozorava: Klizavi kolovozi i povremena kiša u delovima Srbije
31.01.2026.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) upozorio je jutros vozače na klizave kolovoze i povremenu kišu u Vojvodini i Timočkoj krajini.
Bez dozvola, kontrole i dokumentacije: Kako je građena brza pruga Beograd-Stara Pazova?
31.01.2026.•
13
Članovi Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice došli su do internog izveštaja o radovima na izgradnji brze pruge na deonici od Beograda do Stare Pazove.
Evropska demokratska partija pozvala EK da reaguje zbog izmena pravosudnih zakona u Srbiji
31.01.2026.•
20
Evropska demokratska partija pozvala je Evropsku komisiju da "deluje odlučno" povodom izmena važnih pravosudnih zakona u Srbiji.
RTS odluku o izboru generalnog direktora donosi u ponedeljak
30.01.2026.•
3
Upravni odbor Radio-televizije Srbije će u ponedeljak, 2. februara, odlučivati o izboru generalnog direktora te medijske kuće.
Delegacija EU: Izmene pravosudnih zakona ozbiljan korak unazad, potreban hitan zaokret
30.01.2026.•
5
Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je da duboko žali zbog proglašenja izmena ključnih pravosudnih zakona, koje je opisala kao ozbiljan korak unazad na putu Srbije ka članstvu u Uniji i pozvala na hitan zaokret.
Tužilaštvo: Istraga protiv Vesića i Momirovića gotovo onemogućena zbog nepostupanja policije i drugih organa
30.01.2026.•
20
Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) saopštilo je da je istražni postupak o korupciji na projektu rekonstrukcije pruge od samog početka ozbiljno usporen i gotovo onemogućen zbog nepostupanja drugih državnih organa.
REM: Nacionalne televizije 5.000 puta prekršile Zakon o oglašavanju tokom 2025.
30.01.2026.•
2
Na televizijama s nacionalnim frekvencijama (Pink, B92, Prva i Hepi) i na RTS1 i RTS2 tokom 2025. godine zabeleženo je 5.047 nepravilnosti u vezi sa Zakonom o oglašavanju.
MUP upozorava na internet prevare: Zloupotrebljavaju se javne ličnosti kao promoteri lažnih investicija
30.01.2026.•
2
MUP upozorava građane na sve učestalije internet prevare u kojima se zloupotrebljavaju likovi i imena javnih ličnosti, pre svega političara i novinara, radi navođenja građana da ulažu novac u lažne investicione šeme.
Crna Gora pozvala na razgovor ambasadora Srbije zbog objave kancelarije koju vodi Gujon
30.01.2026.•
5
Crnogorsko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da je pozvalo na razgovor ambasadora Srbije u Podgorici Nebojšu Rodića.
Vučić u TikTok obraćanju: Pravimo veliki skup u martu, kada prođu godišnjice
30.01.2026.•
45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će, "nakon što prođu godišnjice", u martu na političkom mitingu u Beogradu biti predstavljen program razvoja Srbije do 2035. godine.
Komentari 13
Dragan
Dejan
Jogi Letač
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar