Ništa od Skupštine Kosova ni iz 41. puta

Ni 41. pokušaj konstituisanja kosovske Skupštine nije bio uspešan, pošto je prisustvovalo 99 od ukupno 120 poslanika, a za formiranje izborne komisije glasalo je njih 54.
Ništa od Skupštine Kosova ni iz 41. puta
Foto: Screenshot (Youtube/Kosovo online)
I na ovom nastavku sednice Demokratska partija Kosova, Demokratski savez Kosova, Srpska lista i koalicija Alijansa za budućnost Kosova i NISMA nisu predložili članove izborne komisije i njihovi poslanici nisu učestvovali u glasanju.
Poslanici partija koje su u prethodnom sazivu bile u opoziciji ostali su u sali i nakon što je predsedavajući, poslanik Pokreta Samoopredeljenje Avni Dehari, prekinuo sednicu.
Predstavnici Demokratske partije Kosova, Demokratskog saveza Kosova i Alijanse za budućnost Kosova su govorili i zatražili od Pokreta Samoopredeljenje da promeni svoj stav nakon čega su napustili salu.
Naredni nastavak je zakazan za 5. jul.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Cccc

    03.07.2025 16:44
    Tkz.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija