Ministar Glamočić najavio inspekcije u mlekarama zbog sumnje na nepravilnosti
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da će Ministarstvo bez odlaganja uputiti inspekcijske službe u sve mlekare u Srbiji.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Namera je da se utvrdi realno stanje zaliha sirovog mleka i da se obavi kontrola tokova sirovina i provere usklađenosti između ulaznih količina i izlaznih proizvoda, a nakon sumnji Udruženja odgajivača goveda centralne Srbije u nepravilnosti i zloupotrebe u procesu prerade mleka u zemlji.
Glamočić zbog sumnji u vezi sa procesom prerade mleka održao hitan sastanak sa predstavnicima i predsednikom Udruženja odgajivača goveda centralne Srbije Milijom Palamarevićem, saopštilo je Ministarstvo.
Na sastanku je izražena zabrinutost proizvođača da pojedine mlekare mogu zloupotrebljavati položaj na tržištu, kroz veštačko prikazivanje viškova mleka i netačan randman, odnosno odnos između količine prikupljenog mleka i finalnih proizvoda koji se pojavljuju na tržištu.
Kako su istakli predstavnici udruženja, dostupne brojke ne odgovaraju realnim pokazateljima, što otvara prostor za sumnju da se u proizvodnji koriste nedozvoljene ili alternativne sirovine, čime se direktno ugrožava rad i opstanak domaćih farmera.
Uz zahtev da Ministarstvo poljoprivrede hitno angažuje inspekcijske službe i sprovede kontrole u svim mlekarama, predstavnici udruženja istakli su da odustaju od najavljene radikalne mere prosipanja mleka, sve dok se ne utvrde činjenice i ne obezbedi pravovremena i objektivna reakcija države.
Takođe, učesnici sastanka zatražili su da se u najkraćem roku organizuje zajednički sastanak predstavnika Ministarstva poljoprivrede, udruženja proizvođača i mlekara, kako bi se u direktnom dijalogu razmotrila sva otvorena pitanja i pronašla sistemska rešenja u interesu celokupnog sektora.
Ministar Glamočić poručio je da će kontrole biti sprovedene u skladu sa zakonom, a rezultati dostupni javnosti.
"Podržavamo dijalog i zajedničko delovanje sa poljoprivrednicima. Ministarstvo je ovde da zaštiti domaću proizvodnju, osigura fer tržišne uslove i otkloni svaku sumnju u nelojalnu praksu. Siguran sam da ćemo postupanjem inspekcija dobiti potpunu sliku i preduzeti sve potrebne mere", naveo je Glamočić.
Istaknuto je da će Ministarstvo poljoprivrede nastaviti redovnu komunikaciju sa Udruženjem odgajivača goveda centralne Srbije i drugim organizacijama u mlečnom sektoru, u cilju zaštite interesa domaćih proizvođača i obezbeđivanja transparentnosti u celokupnom prehrambenom lancu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Poskupeli i dizel i benzin
24.07.2026.•
0
Objavljene su nove cene goriva koje će važiti od danas u 15 časova.
Ljubiša Ristić novi v.d. direktora Ateljea 212
24.07.2026.•
0
Reditelj Ljubiša Ristić biće novi vršilac dužnosti direktora Ateljea 212.
Opozicija o zvučnom topu: "MUP bi da proda LRAD uređaje da bi uklonio dokaze o eventualnoj upotrebi"
24.07.2026.•
2
Član Predsedništva stranke Srbija centar (SRCE) Petar Bošković ocenio je da najava ministra unutrašnjih poslova Ivice Daćića da bi Srbija mogla da proda "LRAD" uređaje, predstavlja "beg od odgovornosti".
ANEM: Nedopustivo i opasno targetiranje medija i nevladinih organizacija na televiziji Lav Plus
24.07.2026.•
1
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) osudila je targetiranje novinara, medija i nevladinih organizacija na televiziji Lav Plus Čačak i pozvala nadležne institucije i organizacije da osude ovakve napade.
Vozio 215 km/h kod Surčina, na putu gde je dozvoljeno 100 km/h
24.07.2026.•
0
Saobraćajna policija podnela je prekršajnu prijavu za nasilničku vožnju i isključila iz saobraćaja 20-godišnjeg M.R. koji je kod Surčina vozio 215 km/h, na delu puta gde je ograničenje brzine 100 km/h.
Uhapšene tri osobe iz akva parka u Smederevu gde se utopilo dete
24.07.2026.•
2
Policija je uhapsila tri osobe iz akva parka u Smederevu u kojem se utopilo dete staro četiri godine.
Zbog afričke kuge svinja vanredna situacija u devet opština
24.07.2026.•
3
Zbog afričke kuge svinja vanredna situacija proglašena je u devet opština u Srbiji, a dr Boban Đurić iz Uprave za veterinu Ministarstva poljoprivrede kaže da je do sada eutanazirano ili uginulo oko 30.000 svinja.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - ima li rekorda?
24.07.2026.•
4
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Kuzmanović: Za izbore je 16.000 kontrolora minimum minimuma, predlažem 24.000
24.07.2026.•
5
Predsednik beogradskog odbora Demokratske stranke Branimir Kuzmanović izjavio je da je 16.000 proverenih i obučenih kontrolora, koliko studentski pokret najavljuje da će imati na predstojećim izborima, minimum minimuma.
Mladi Kula: Deo opozicije će studentima ustupiti svoja mesta u biračkim odborima
24.07.2026.•
2
Odbornik liste "Glas mladih opštine Kula" Roland Šipoš demantovao je da postoje pregovori o formiranju zajedničkog izbornog štaba studentske liste i opozicije za predstojeće parlamentarne izbore.
Vukadinović: Studentskoj listi porasla podrška, vlast na nivou na kojem je mesecima
24.07.2026.•
14
Studentska lista, iako još nije formalno predstavljena, prema istraživanju Nove srpske političke misli iz jula, porasla je do blizu 40 odsto podrške među opredeljenim biračima.
Pronađena devojčica iz Beograda: Tokom noći bio aktiviran sistem "Pronađi me"
24.07.2026.•
12
Dvanaestogodišnja devojčica iz Beograda, čiji je nestanak prijavljen juče, 23. jula, pronađena je, saopštio je MUP.
BROJ PO BROJ: Idemo redom
24.07.2026.•
3
Mozgalica za razgibavanje malih sivih ćelija je spremna, opet.
Janjić: Vlast želi sednicu o nepoverenju Vladi kako bi do raspisivanja izbora imala sve karte u rukama
24.07.2026.•
10
Generalni sekretar i narodni poslanik Srbija centra Stefan Janjić izjavio je da je praksa vlasti do sada bila da se sednice zakazuju po hitnom postupku, 24 sata pre održavanja.
Preko Fejsbuka dolazili do podataka sa kartica, novac završavao na računima za klađenje
23.07.2026.•
2
Jedna osoba je uhapšena, a protiv još dve će biti podnete krivične prijave, zbog sumnje da su zloupotrebljavali platne kartice i novac prebacivali na otvorene naloge za klađenje.
Državljanin Srbije uhapšen u Crnoj Gori: Ilegalno prešao granicu, osuđivan za ubistvo
23.07.2026.•
3
Crnogorska policija saopštila je da je uhapsila državljanina Srbije, koji je na ilegalan način prešao granicu.
Vučić: Nijedan evropski lider nije prošao kroz ono što sam ja, za tri meseca pobediću na izborima
23.07.2026.•
68
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nijedan evropski lider u skorije vreme nije prošao kroz ono šta je on prolazio prethodnih godina.
Komentari 10
Srbin
Novosadjanka
Pančevac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar