Vlada Srbije: Za pomoć ugroženima u požarom zahvaćenim područjima 350 miliona dinara

Vlada Srbije formirala je danas Komisiju za sanaciju šteta nastalih zbog požara koji su tokom jula zahvatili više oblasti u Srbiji i obezbedila 350 miliona dinara za pomoć ugroženim građanima.
Vlada Srbije: Za pomoć ugroženima u požarom zahvaćenim područjima 350 miliona dinara
Foto: 021.rs
Zadatak Komisije je da prati stanje i usmerava aktivnosti kako na saniranju posledica požara, tako i na prevenciji eventualne štete od nove vatrene stihije, navodi se u saopštenju.

Komisija će prikupljati i sistematizovati podatke o šteti u svim resorima, koordinirati aktivnosti na pripremi programa pomoći i obnove, utvrditi prioritete, izvršioce, potrebnu opremu, dinamiku radova, visinu potrebnih sredstava i sve druge neophodne podatke u cilju efikasnijeg otklanjanja i ublažavanja posledica požara.

Kako je saopšteno, Komisija će sarađivati sa svim organima, organizacijama i službama jedinica lokalne samouprave koje su pogođene požarima, dok će joj stručnu i administrativno-tehničku potporu pružati Ministarstvo za javna ulaganja, čiji je ministar Darko Glišić i predsednik Кomisije.

Premijer Đuro Macut naveo je da je u gašenju požara širom Srbije učestvovalo 2.037 vatrogasaca-spasilaca, 721 vozilo, helikopterska jedinica sa tri letelice, više od 100 pripadnika policije i na stotine civila.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Zašto vlast u Srbiji ne demantuje Trampa?

Vlast u Srbiji smatra da će lakše ostvariti bolje odnose sa SAD dok je Tramp predsednik, zato im i odgovara da ne ruše njegov imidž mirotvorca i zbog toga su kritike izostale, piše Danas.