
Podnete prekršajne prijave za 16 minuta tišine u Pančevu: "Policija tvrdila da samo legitimiše"
Policija je posle osam meseci počela sa legitimisanjem građana tokom "16 minuta tišine" ispred suda u Pančevu, gde se akcija održava od 11.52 do 12.08, u znak sećanja na žrtve poginulih u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
.jpg)
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Iako je prema rečima građana koji su stajali i ćutali tokom "16 minuta tišine" policija rekla da je u pitanju legitimisanje, prijave su ipak stigle. Ova praksa započeta je pre nekoliko dana, a u ponedeljak je legitimisanje trajalo tokom ćutanja, dok su ranije policajci čekali da se tišina završi, piše N1.
"Saobraćajna policija ušla je među ljude u toku tišine i počela da legitimiše. Svi prisutni su legitimisani. Rekli su da mogu tišinu da održe na trotoaru, ne na ulici. Ovo je drugi dan zaredom, samo što je razlika u tome da su u toku tišine legitimisali, a ne posle kao juče. Za vreme legitimisanja saobraćajac je usmeravao saobraćaj kojeg nije ni bilo", navela je Dragana Malidžan-Vinkić.
"Represija je dodatno pojačana kada smo treće veče zaredom blokirali magistralni put. Tokom te tri večeri legitimisan je veliki broj građana, posebno oni koji su se odvojili od mase, a prekršajne prijave im već pristižu. Iako je policija tvrdila da je u pitanju rutinska kontrola, podaci su očigledno zloupotrebljeni", rekla je Malidžan-Vinkić, građanka Pančeva.
Ona je navela i primer koji su naveli u Fejsbuk grupi "Roditelji opštine PA uz studente i prosvetu”, da su prekršajne prijave pisali u grupama od po tri-četiri policajca i jednim inspektorom, a da su nekom pisali u dvaput - jer su se u gužvi pogubili.
"Prekršajne prijave stižu, posebno studentima u Pančevu i za legitimisanje tokom dana kada i nisu učestvovali na blokadama, nego se privatno kretali ulicom", tvrde administratori ove stranice.
Policajci su se posle legitimisanja vratili na početne pozicije - iza marica.
"Ovakav vid represije nije viđen ni u jednom drugom gradu, ali izgleda da Pančevo mora da bude "primer". Zato pozivamo građane Pančeva da nas sledeći put bude još više. Jer tišina neće stati, a mi još manje", poručuje Malidžan-Vinkić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Porodica studenta FTN-a kog je pretukla policija: Pustite našeg sina, ili ćemo javno prozvati sve nadležne
15.07.2025.•
0
Porodica Luke Mihajlovića, studenta FTN-a kog je prebio i teško povredio žandarm nakon protesta u Beogradu 28. juna, uputila je apel javnosti u kom zahteva da se povuku optužbe protiv njega.
Da bi je opljačkala sa saučesnicom: Na ulici u Beogradu ubola devojku nožem u leđa
15.07.2025.•
1
Beogradska policija uhapsila je S. M. (19) zbog pokušaja teškog ubistva.
Problem koji se ponavlja svakog leta: Stotine krava i konja na Suvoj planini bez vode
15.07.2025.•
1
Stotine krava i konja na Suvoj planini ponovo je ostavljeno bez vode, a stočarima Suve planine neshvatljivo je da država ne pronalazi rešenje za problem koji se iznova ponavlja gotovo svake godine.
"U Novom Sadu uspešnost akcija bila veća zbog saradnje sa studentima": Šta čeka opozicija?
15.07.2025.•
0
Politička kriza u Srbiji se de fakto ne može razrešiti bez političkih organizacija, koje, dok im studenti ne daju zeleno svetlo da na protestima koriste svoja stranačka obeležja, to neće činiti.
Novi ambasador EU u Srbiji: Švedski diplomata Andreas fon Bekerat
14.07.2025.•
0
Švedski diplomata Andreas fon Bekerat naslediće Emanuela Žiofrea na mestu šefa Delegacije Evropske unije u Srbiji, saznaje nezvanično European Western Balkans.
Država uporna da sve na EXPO bude sagrađeno i bez upotrebne dozvole: Rasprava o izmenama leks specialisa
14.07.2025.•
4
Tehnički pregled radiće se do detalja, ali svi objekti koji se grade za EXPO biće otvoreni za korišćenje bez upotrebne dozvole, poručila je država još jednom, ovoga puta na raspravi o izmenama leks specialisa.
Slovenački portal: Luksuzne vile i nekretnine u Sloveniji sve češće u vlasništvu osoba bliskih Dodiku
14.07.2025.•
10
Kapital iz Republike Srpske poslednjih godina intenzivno se seli u Sloveniju, a luksuzne vile i druge nekretnine u toj zemlji sve češće završavaju u vlasništvu osoba bliskih predsedniku RS Miloradu Dodiku.
Deset godina kako je Vučić "doneo voz" Srbima: Železnica za vreme SNS-a
14.07.2025.•
21
Hita naprednjačka brza pruga do Budimpešte tempom najsporijeg puža. U međuvremenu, vlast nemarom gubi novac za ulaganje koji ide iz džepa građana Srbije, ali još bitnije - odnosi ljudske živote.
NUNS podneo krivičnu prijavu protiv policajaca koji su povredili novinara Vuka Cvijića prilikom intervencije
14.07.2025.•
0
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) podnelo je krivičnu prijavu protiv policijskih službenika koji su povredili novinara "Radara" Vuka Cvijića, tokom intervencije ispred Pravnog fakulteta u Beogradu.
Objavio fotografiju sa podignuta tri prsta pa proteran iz Hrvatske: Preti mu i kazna od 700 evra
14.07.2025.•
3
Državljanin Srbije (23) objavio fotografiju na motoru iz Hrvatske sa podignuta tri prsta, pa je proteran iz zemlje.
Jovica Stanišić ostatak kazne služiće u Nemačkoj: Prebacivanje bivšeg šefa DB-a iz Haga
14.07.2025.•
1
Bivši šef Službe državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišić, koji je u Hagu osuđen na 15 godina zatvora zbog ratnih zločina u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, služiće ostatak kazne u Nemačkoj.
Macut: "Srbija nije više zemlja koja prati tuđe inovacije, mi smo zemlja koja ih stvara"
14.07.2025.•
12
U kompleksu Državnog DATA centra u Kragujevcu danas je počela izgradnja drugog objekta Inovacionog distrikta, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Vlade Srbije Đuro Macut.
Kratkotrajni radovi u tunelu "Laz": Deonica koju je svečano otvorio Vučić
14.07.2025.•
9
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je danas da su u toku kratkotrajni radovi na deonici Pakovraće - Požega u tunelu Laz, u smeru ka Čačku, pa se saobraćaj odvija preticajnom trakom.
Uhapšene četiri osobe u Kraljevu: Pranje novca i utaja poreza
14.07.2025.•
1
Četiri osobe uhapšene su zbog sumnje da su tokom četiri godine izvršili krivična dela zloupotreba poverenja u obavljanju privredne delatnosti, pranje novca i više krivičnih dela poreska utaja.
MUP zabrinut zbog odluke suda u Užicu o ukidanju pritvora osumnjičenima za napad na službena lica
14.07.2025.•
3
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da izražava zabrinutost zbog odluke Osnovnog suda u Užicu kojom je ukinut pritvor osumnjičenima za napad na službena lica.
Viši sud odbio žalbu Željka Mitrovića: Sudi mu se po tužbi Sava Manojlovića
14.07.2025.•
1
Viši sud u Beogradu je odbio žalbu vlasnika Televizije Pink Željka Mitrovića u postupku po krivičnoj tužbi koju je protiv njega zbog navodne uvrede podneo lider Pokreta Kreni-promeni Savo Manojlović.
Povlače se motocikli sa srpskog tržišta zbog neispravnosti: Pogledajte koji su modeli u pitanju
14.07.2025.•
0
Sa tržišta Srbije povlače se motocikli poznatog proizvođača zbog neispravnosti koje mogu izazvati povrede.
Uskoro aplikacija e-Žena u Srbiji: Za bolju i efikasniju javnu politiku
14.07.2025.•
0
U toku je razvoj aplikacije e-Žena, u okviru platforme e-Srbija, koja bi omogućila bolju komunikaciju sa ženama širom Srbije i prikupljanje podataka koji mogu doprineti kreiranju efikasnijih javnih politika.
MUP: Miloš Pavlović ne može da ima prijavljeno boravište u Pionirskom parku
14.07.2025.•
22
Presuda studentu optuženom za napad na Miloša Pavlovića početkom juna u Studentskom gradu otkrila je da "student koji želi da uči" ima privremeno boravište u Pionirskom parku u Beogradu, MUP tvrdi - to ne može.
Viši Sud u Zaječaru odbacio žalbe na izveštaj o rezultatima izbora
14.07.2025.•
0
Viši sud u Zaječaru odbacio sve žalbe na ukupni izveštaj o rezultatima izbora koje je podnela koalicija "Promena u koju verujemo".
Komentari 2
Heruvim
Zzeljko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar