Dačić: Najveći incidenti večeras u Novom Sadu

Ministar utrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je na večerašnjim protestima povređeno pet policajaca, a da je privedno 14 osoba.
Dačić: Najveći incidenti večeras u Novom Sadu
Foto: 021.rs
Dačić je izjavio da je "večeras došlo do drastičnog narušavanja javnog reda i mira" i da su najveći incidenti bili večeras u Novom Sadu.
On je rekao da je policija "brutalno napadnuta", da je najmanje pet policajaca povređeno, a najmanje 14 ljudi uhapšeno zbog napada na policiju.
"Moram da kažem da dugo godina nisu zabeleženi ovakvi napadi na policiju, bez ikakvog razloga. Policija je ovde da obezbedi javni red i mir, da osigura bezbednost za sve građane. Najveći incidenti su se dogodili u drastičnom narušavanju javnog reda i mira u Novom Sadu, gde je došlo do demoliranja i pljačkanja, paljenja prostorija Srpske napredne stranke, iako ispred njih i od njih nije bilo pristalica, odnosno građana koji ne misle kao blokaderi", rekao je Dačić.

"Očigledno da su blokaderi imali za cilj ne samo da napadnu prostorije, nego da napadnu i druge ljude, građane koji ne misle kao oni, a večeras je napadnuta, da se kao i sinoć, i policija. Osim Novog Sada, u Beogradu je došlo do masovnog napada na policiju na dve lokacije, u okolini Vlada Srbije i na Novom Beogradu", izjavio je ministar policije.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Slucajni Prolaznik

    14.08.2025 23:46
    Kako bre napadnuta policija, kada je ni nema?!
  • "Isterivač đavola'

    14.08.2025 23:45
    "koferče"
    Nije to incident,već posledica tvojih laži i manipulacija koje više nerade.
  • Valjevo

    14.08.2025 23:35
    Valjevo
    Zbog Valjeva dačić mora da leti...horor...užas

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija