AP: Posle nereda populistički lider Srbije obećao oštar odgovor demonstrantima
Američka novinska agencija AP piše da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio oštre mere protiv antivladinih demonstranata posle višednevnih uličnih nereda širom Srbije.
Foto: 021.rs
AP navodi da ti događaji "doveli u pitanje njegovu sve više autokratsu vladavinu".
U jednom od svojih čestih obraćanja javnosti preko televizije, piše AP, Vučić je optužio antivladine demonstrante za "čist terorizam", "ponovio svoje tvrdnje da su meseci upornih protesta protiv njegove vladavine orkestrirani na Zapadu i da imaju za cilj uništenje Srbije" i "pomenuo razrađenu šemu koja bi na kraju instalirala 'anarho-levičarske' vlasti", ali da "nije ponudio nikakve konkretne dokaze za te svoje tvrdnje".
Sukobi ove nedelje označili su veliku eskalaciju posle više od devet meseci uglavnom mirnih demonstracija koje su počele pošto se srušila betonska nadstrešnica na Železničkoj stanici u Novom Sadu, usmrtivši 16 ljudi, za šta su "mnogi u Srbiji okrivili navodno široko rasprostranjenu korupciju u državnim infrastrukturnim projektima za koju kažu da je podstakla loše radove na renoviranju", piše AP.
Agencija konstatuje da se Vučić "suočio se sa optužbama za gušenje demokratskih sloboda, dok je istovremeno dozvoljavao da organizovani kriminal i korupcija cvetaju" što je on negirao.
AP podseća da "Srbija formalno traži članstvo u EU, ali Vučić održava jake veze sa Rusijom i Kinom" i navodi da je on danas "pohvalio rusku podršku njegovoj vlasti protiv onoga što je nazvao 'obojenom revolucijom'".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
DNEVNI KVIZ: Samo 4.000 pitanja
17.11.2025.•
2
Jubilarno 400. izdanje 021.rs dnevnog kviza je pred vama.
Goran Vesić stigao u tužilaštvo: Za danas planirano saslušanje
17.11.2025.•
5
Bivši ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić stigao je u Tužilaštvo za organizovani kriminal gde mu je za danas zakazano saslušanje.
Zatraženo da Ustavni sud da ocenu ustavnosti leks specijalisa za Generalštab
17.11.2025.•
3
Pokret "Kreni-promeni" je podneo inicijativu za ocenu ustavnosti Zakona o Generalštabu.
"Zbog stalnih pokušaja Rusije i Kine da vrše uticaj": Nemački ministar večeras u Srbiji u sklopu turneje
17.11.2025.•
9
Ministar spoljnih poslova Nemačke Johan Vadeful danas stiže u Beograd u sklopu trodnevne turneje tokom koje će posetiti sve članice zapadnobalkanske šestorke.
Brnabić: Nismo u komunizmu, nećemo nacionalizovati NIS, pa makar ga i preplatili
17.11.2025.•
47
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će problem sa sankcijama NIS-u biti rešen na "bilo koji način koji ne podrazumeva nacionalizaciju i oduzimanje imovine".
Brnabić o hotelu na mestu Generalštaba: A kako se Beograđanka uklapala u ambijent?
16.11.2025.•
31
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić je, povodom primedbi da se kompleks koji bi trebalo da se izgradi na mestu Generalštaba neće ambijentalno uklopiti, pitala kako se uklapala "Beograđanka" kada je otvorena 1974.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - bez preterivanja
16.11.2025.•
13
Evo nas, 399. izdanje 021.rs dnevnog kviza.
Marinika Tepić pisala FBI i američkom Kongresu: Traži istragu zbog Generalštaba
16.11.2025.•
6
Poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić uputila je otvoreno pismo američkom Federalnom istražnom birou (FBI) i Kongresu SAD.
Pucnjava u Beogradu: Muškarac ranjen na Miljakovcu
16.11.2025.•
0
Jedan muškarac ranjen je večeras oko 18.20h u beogradskom naselju Miljakovac.
Studenti u blokadi otvorili konkurs za vizuelni identitet buduće studentske liste
16.11.2025.•
3
Studenti u blokadi otvorili su konkurs za vizuelni identitet buduće studentske liste.
Uglješa Mrdić: Osnovati novi sud zbog "Ekspa", TOK staviti pod nadležnost Višeg tužilaštva u Beogradu
16.11.2025.•
6
Predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić, koji je 11 dana štrajkovao glađu, najavio je da će predložiti da se Treći osnovni sud u Beogradu podeli na dva suda.
Njujork tajms o Dijani Hrki: Postala simbol protesta, Vučić u intervjuu pazio da je ne kritikuje
16.11.2025.•
8
Njujork tajms danas piše o Dijani Hrki koja ispred Skupštine Srbije štrajkuje glađu zahtevajući pravdu i odgovornost za tragediju u Novom Sadu u kojoj je nastradao njen sin Stefan.
Državni revizor: U završnom računu budžeta za 2024. utvrđene nepravilnosti od 222 milijarde dinara
16.11.2025.•
9
Predsednik Državne revizorske institucije (DRI) Ivica Gavrilović izjavio je da je ta nezavisna institucija na završni račun budžeta Srbije za 2024. godinu iskazala mišljenje sa rezervom zbog utvrđenih nepravilnosti.
FOTO Težak udes u Ovčarsko-kablarskoj klisuri: Jedna osoba poginula, četvoro povređenih
16.11.2025.•
0
Jedna osoba poginula je, a četiri su povređene danas u saobraćajnoj nesreći u mestu Međuvršje kod Ovčarsko-kablarske klisure.
Poljoprivredno zemljište kraj auto-puta sve traženije, naročito u Vojvodini - ali ne da bi se obrađivalo
16.11.2025.•
0
U vreme kada cene stanova i građevinskog zemljišta dostižu rekorde, čini se da se na tržištu potražnjom probija i poljoprivredno zemljište.
VIDEO: Građani i đaci u znak podrške Hrki i Jaćimoviću blokirali glavnu autobusku stanicu u Kragujevcu
16.11.2025.•
0
Skup podrške Dijani Hrka i autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću održan je danas od 11 časova na Đačkom trgu u Kragujevcu na poziv maturanata Prve kragujevačke gimnazije.
Pad vrednosti građevinskih radova i manje izdatih dozvola za gradnju - kako to utiče na tržište nekretnina?
16.11.2025.•
9
Zvanični podaci o vrednosti građevinskih radova i građevinskoj aktivnosti u Srbiji pokazuju da se intenzitet gradnje u našoj zemlji nalazi u padu.
Macut: Vlada će zasedati na dnevnom nivou zbog krizne situacije sa NIS-om
16.11.2025.•
13
Premijer Đuro Macut izjavio je da će Vlada zasedati na dnevnom nivou zbog toga što je u Srbiji, kako je naveo, krizna situacija prvog stepena zbog situacije sa NIS-om.
Biće izrađen nacrt Akcionog plana za bezbednost na putevima Srbije do 2028.
16.11.2025.•
2
Agencija za bezbednost saobraćaja pokrenula je izradu Nacrta Akcionog plana za sprovođenje Strategije bezbednosti saobraćaja na putevima Srbije za period 2026-2028. godine.
Vučić: Građani bar još 30 dana neće osetiti posledice sankcija, po svaku cenu da izbegnemo nacionalizaciju
16.11.2025.•
101
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je na sednici Vlade Srbije da smo "stradali kao trava u sudaru slonova kada je reč o NIS-u".
Dijana Hrka 15. dan štrajkuje glađu
16.11.2025.•
0
Dijana Hrka ušla je u 15. dan štrajka glađu u Beogradu.
Komentari 4
Aleks
Platićemo kad se nakupi ...
Blokader
- Ovo pominjanje Zapada Srbiju može da košta žešćih sankcija od onih koje je EU uvela Rusiji. A od Trampa možeš da očekuješ carine ne 35% nego 135%.
Antipopulista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar