Studentkinja Nikolina Sinđelić: "Njihove palice ne mogu da slome ono što nosimo u grudima"
Studentkinja Nikolina Sinđelić obratila se okupljenima na protestu "Indeks je jači od pendreka".
Ona je navela da je "čitav državni aparat uperen protiv svojih građana".
"Ali neka čuju i neka znaju, ni sve njihove palice, ni svi njihovi štitovi i lažni izveštaji ne mogu da slome ono što nosimo u grudima - slobodu, dostojanstvo i nepristajanje", poručila je ona.
Ona je rekla ispred sedišta jedinice JZO da su ih "udarali komandiri specijalnih jedinica, specijalci pod punom opremom, sa maskama na licima, ljudi bez imena i obraza".
"Udarala nas je svaka pesnica koja je udarila građanina Srbije umesto kriminalca, udario nas je svaki pendrek koji je pao na studenta, umesto na mafijaša. Udarili su nas suzavac, gumeni meci i kordoni koji brane moćnike od sopstevenog naroda. Udarali su nas jer se plaše, jer znaju da narod koji stoji uspravno ne mogu zauvek držati na kolenima. Udarali su nas i udaraće nas jer znaju da je gotovo, a znamo i mi“, kazala je studentkinja, preneo je N1.
"Danas činimo nešto veliko, danas ne stojimo po strani i danas kažemo - čoveče, dosta je. Naglašavam da ovo nije moj lični slučaj, nego ogledalo sistema. Ako mogu da udare na mene, mogu da udare na svakoga od nas, svakoga od vas. Ali zajedno, ni jedna sila ne može da nas slomi“, poručila je ona na protestu.
Ona je dodala da "Marko Kričak može misliti da je moćan i da može da slomi pojedinca", ali da mu poručuje da - "ne postoji mesto na svetu kada će se sakriti kada sve ovo prođe".
Povodom pisma predsednika koje je uputio predsednici Evropske komisije rekla je da je Aleksandar Vučić "otišao toliko daleko da se lično žalio na građane sopstvene zemlje Evropi".
"U svom pismu punom laži, on je pokušao da predstavi narod kao nasilnike, a sebe kao žrtvu sistema koji on rukovodi. Prozivao me je punim imenom i prezimenom, nazivajući me lažovom i lažnim studentom. Napadao je svakoga ko mu ne klima glavom misleći da će tako sakriti istinu, ali istina upravo stoji ovde na ovim ulicama", poručila je ona.
Navela je da "to što je napada, nije njena sramota, već njegova nemoć".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Studenti iz zapadne Srbije krenuli peške za Novi Sad
25.10.2025.•
2
Kolona u kojoj je više od 250 studenata iz zapadne Srbije krenula je jutros peške iz Čačka za Novi Sad, kako bi 1. novembra prisustvovali komemorativnom skupu povodom godišnjice pada nadstrešnice.
Nišlija poginuo u požaru
25.10.2025.•
0
Muškarac star oko 70 godina stradao je jutros u požaru koji je izbio u njegovoj kući u niškom naselju "9. maj".
Večeras se pomeraju kazaljke
25.10.2025.•
0
Zimsko računanje vremena počinje u noći između subote i nedelje.
Zaplenjeno oko 35 kilograma marihuane
25.10.2025.•
0
Beogradska policija zaplenila je oko 35 kilograma marihuane.
Centar za društvenu stabilnost: Skupovi protiv blokada danas u tri grada
25.10.2025.•
7
Protesti "građana koji se protive blokadama" biće održani danas u tri grada.
Patrijarh Porfirije: Naše društvo potresaju sukobi koji prete da nas liše blagoslova Svetog Save
24.10.2025.•
18
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije pozvao je vernike u Novom Pazaru da žive u veri, međusobnoj slozi i jednodušnosti.
Bivša rektorka Univerziteta u Beogradu: Studenti su trenutno najveća politička grupacija u zemlji
24.10.2025.•
50
Bivša rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović izjavila je da su studenti u blokadi trenutno najveća politička grupacija u zemlji.
Brnabić: Šatorsko naselje ispred skupštine predstavlja slobodu okupljanja
24.10.2025.•
18
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da poslanici nisu evakuisani zbog pucnjave ispred parlamenta jer niko nije očekivao da bi takav incident mogao da se dogodi.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nema odustanja
24.10.2025.•
8
Još jedan 021.rs dnevni kviz je tu za vas.
Barajevo: Nakon svađe 75-godišnjak pucao prema kući, kod njega pronađene i ukradene stvari
24.10.2025.•
0
Beogradska policija uhapsila je M.T. (75), osumnjičenog za ugrožavanje sigurnosti i nedozvoljeno posedovanje oružja.
Na zabranjeni antimigrantski skup došlo nekoliko desetina ljudi, razišli se nakon upozorenja policije
24.10.2025.•
1
Na beogradskom Trgu repulike večeras se, u manjim grupama, okupilo nekoliko desetina građana koji su se razišli nakon što ih je policija upozorila da je skup protiv migranata zabranjen.
VIDEO: Studenti iz Novog Pazara stigli na Divčibare
24.10.2025.•
0
Studenti koji već devet dana pešače iz Novog Pazara ka Novom Sadu stigli su na Divčibare, gde im je priređen doček.
AMSS: Vozači da budu oprezni zbog magle pored reka i povremene kiše
24.10.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) je upozorio vozače da budu oprezni jer niska oblačnost na planinskim prevojima i magla pored reka i u kotlinama otežava vidljivost.
Policija pretresa kuću vozača kombija koji prati studente iz Novog Pazara
24.10.2025.•
12
Vozaču kombija u pratnji studenata DUNP koji pešice idu do Novog Sada, koji je sinoć zaustavljen nadomak Kosjerića, trenutno policija pretresa kuću u Smederevskoj Palanci.
Određen pritvor osumnjičenom za napad u Ćacilendu
24.10.2025.•
0
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana V.A. (70) osumnjičenom da je 22. oktobra ispred Doma Narodne skupštine ranio M.B, a potom benzinom polio i zapalio šatore koji se nalaze ispred zgrade parlamenta.
Uhapšeno pet saobraćajnih policajaca zbog primanja mita
24.10.2025.•
8
Pet saobraćajnih policajaca iz Policijske stanice Raška uhapšeno je zbog sumnje da su od vozača dobijali novac da im ne bi pisali kazne.
Studenti kreću biciklima iz Beograda na komemorativni skup u Novom Sadu
24.10.2025.•
5
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta krenuće, između ostalog, i biciklima na komemorativni skup koji se u Novom Sadu održava 1. novembra.
"Lafarž" dobija subvenciju od 10 miliona evra: Za izgradnju fabrike u Obrenovcu
24.10.2025.•
8
Vlada Srbije dodeliće 10,6 miliona evra beočinskoj fabrici cementa "Lafarž", koja je deo Holcim grupe.
Šef Delegacije EU: Nezavisni mediji u Srbiji i dalje pod političkim i ekonomskim pritiskom
24.10.2025.•
5
Sloboda medija i uređivačka nezavisnost ostaju ključni izazovi u Srbiji, izjavio je novoimenovani šef Delegacije Evropske unije Andreas fon Bekerat.
FOTO: Studenti iz Novog Pazara nastavili šetnju iz Kosjerića
24.10.2025.•
1
Novopazarski studenti danas nastavljaju svoju šesnaestodnevnu šetnju i oni su krenuli iz Kosjerića.
Komentari 5
Vucko
Bebe
Pa da sazidamo domazluk na zdravim nogama!
Treća strana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar