Saslušan Selaković: Tužilaštvo za organizovani kriminal nazvao autoimunim oboljenjem
Ministar kulture Nikola Selaković saslušan je u Tužilaštvu za organizovani kriminal (TOK) u svojstvu osumnjičenog, a nakon saslušanja je izneo niz optužbi na račun TOK-a.
Selaković je ispred zgrade Tužilaštva za organizovani kriminal rekao da je reč o "blokaderskoj kriminalnoj bandi koja je uzurpirala deo države i deo državnog sistema", prenosi N1.
"U okviru tog udruženog kriminalnog poduhvata pokušavaju da, na nelegalan način, krijući se iza nadležnosti koje im je dao zakon, ruše vlast. Oni su ne samo organizovana kriminalna grupa, oni su autoimuno oboljenje u Srbiji. To je kao kad imate da imuni sistem koji bi trebalo da štiti državni poredak i prava i slobode građana, a on radi direktno protiv toga. Ono što radi OTK jeste upravo razaranje onoga u srpskom društvu što je legalno, ustavno i zakonito", rekao je on.
Ministar je naveo i "da se to radi iz jasnog razloga - da se oduzme i obesmisli demokratija u Srbiji".
"Već da se iz otuđenih centara moći određuje državi i građanima šta i kako smeju da rade, s kim da imaju međunarodna partnerstva. Oni to nama hoće da urade. Ovo što sam ja večeras pozvan, nije tu cilj Selaković, ni Jelača, ni Vasić, cilj im je Aleksandar Vučić i sve rade sa tim ciljem", rekao je Selaković.
On je dodao kako "im je pokazao koliko su im ruke krvave u TOK-u".
Njegov advokat Vladimir Đukanović rekao je da je zahtevao obustavu postupka zbog donošenja novog zakona u Skupštini kojim je, kako tvrdi, odluka iz 2005. godine proglašena ništavnom, prenosi Insajder.
"Zgrada Generalštaba tek 2005. godine dobila je status kulturnog dobra, što je van pameti jer je ta zgrada bila srušena. Novi zakon je tu odluku potpuno poništio, što znači da nikada nije imala status kulturnog dobra i nije mogla da se učini nikakva šteta kulturnom nasleđu", rekao je Đukanović.
Selaković se, podsećamo, i juče pojavio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, gde je dobio termin saslušanja u istrazi slučaja Generalštab. On je i tada u izjavi za medije izneo niz uvreda na račun Javnog tužilaštva za organizovani kriminal.
Slične izjave je davao i dan ranije kada je posle radnog vremena došao u prostorije tužilaštva, gde nije primljen. Njegovom odlasku u tužilaštvo prethodilo je saopštenje tužilaštva da je policiji dalo naredbu da ga dovedu na saslušanje.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Taksa za javni servis se ne povećava: Ministarstvo odbilo predlog RTS-a i RTV-a
23.01.2026.•
0
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija odbilo je predlog upravnih odbora Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine da se taksa za javni medijski servis uskladi sa inflacijom.
Niškom fakultetu Konstantin Veliki oduzeta dozvola za rad
23.01.2026.•
0
Ministarstvo prosvete danas je saopštilo da je, 19. januara, oduzelo dozvolu za rad Fakultetu za pravo, bezbednost i menadžment "Konstantin Veliki" u Nišu Univerziteta Union – Nikola Tesla Beograd.
Zbirke zadataka za završni ispit osmaka u prodaji
23.01.2026.•
0
Zbirke zadataka za završni ispit za učenike osmog razreda osnovnih škola od danas su u prodaji u knjižarama Službenog glasnika, Zavoda za udžbenike i drugim knjižarama širom Srbije.
Poslanici SNS "šokirani": Hteli smo dijalog sa evroparlamentarcima, nismo ga dobili
23.01.2026.•
30
Poslanica vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Marina Raguš je izjavila da su predstavnici vladajuće većine želeli dijalog sa delegacijom Evropskog parlamenta (EP) na sastanku u Skupštini Srbije.
Gotov sastanak opozicije sa delegacijom EP: Predložili uvođenje sankcija SNS-u, Marku Kričku i drugima
23.01.2026.•
30
Poslanici proevropskih stranaka opozicije su, posle sastanka s delegacijom Evropskog parlamenta, rekli da su članovima delegacije rekli da EU treba da uvede lične sankcije zvaničnicima Srpske napredne stranke.
VIDEO Picula i evroparlamentarci pogledali izložbu o Jasenovcu: EU utemeljena na antifašizmu
23.01.2026.•
26
Evroparlamentarci su stigli u Beograd, a prošetali su centralnim holom u Skupštini i pogledali izložbu o Jasenovcu.
Brnabić: Misija EP ne predstavlja evropske vrednosti, meša se u unutrašnja pitanja Srbije
23.01.2026.•
33
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić ocenila je da misija Evropskog parlamenta (EP) koja boravi u Beogradu "ne predstavlja duh Evropskog parlamenta, niti predstavlja evropske vrednosti".
Blagajnica specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti uhapšena zbog pronevere: Pribavila skoro 4 miliona
23.01.2026.•
2
Blagajnica Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti "Gornja Toponica" uhapšena je zbog sumnje na proneveru.
Akademski plenum traži zaustavljanje mera Prištine: "Vodi ka gašenju Univerziteta"
23.01.2026.•
6
"Akademski plenum" traži hitno zaustavljanje mera koje sprovode institucije u Prištini. Kako ocenjuju, ove mere vode ka faktičkom gašenju Univerziteta u Prištini sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici.
Devojka ubodena na Voždovcu, traga se za napadačem
23.01.2026.•
0
Dvadesettrogodišnja devojka sa ubodnim ranama zbrinuta je jutros u Urgentnom centru u Beogradu, a rad policije je u toku, nezvanično saznaje agencija Beta.
Delegacija Evropskog parlamenta u Beogradu: Više sastanaka, u fokusu reforme i polarizacija
23.01.2026.•
7
Delegacija evroposlanika razgovaraće danas u Beogradu sa različitim društvenim akterima o aktivnostima u procesu pristupanja Evropskoj uniji (EU).
Kleut: Treba govoriti o lustraciji i na univerzitetu
23.01.2026.•
17
Profesorka Jelena Kleut rekla je da bi se, kada dođe do promene vlasti, trebalo razmišljati i o odgovornosti u kontekstu univerziteta.
Muškarac iz Kraljeva uhapšen jer je primoravao svoju decu da prose
23.01.2026.•
2
Tridesetdevetogodišnji muškarac iz Kraljeva uhapšen je zbog sumnje da je svoje troje dece primoravao da prose po raznim lokacijama u gradu.
Ugovor iz Davosa predviđa da bi Srbija mogla da kupi 25 letećih taksija: To bi koštalo oko 125 miliona evra
22.01.2026.•
67
Sporazum koji je Srbija potpisala sa kompanijom Archer Aviation u sredu u Davosu predviđa da ta kompanija sa svojim prototipom letećeg taksija bude predstavljena na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, piše Biznis.rs.
U stanu pronađeno osam bombi, dve puške...
22.01.2026.•
1
Beogradska policija uhapsila je D.Č. (50) zbog oružja koje su našli u njegovom stanu na Paliluli.
Hidrološka situacija stabilizovana
22.01.2026.•
1
Hidrološka situacija u Srbiji je stabilizovana i ukinute su sve mere odbrane od poplava, a u ovom trenutku ne postoji upozorenje od pojave leda na rekama, rečeno je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije.
Tim Tonina Picule demantuje da je delegacija tražila da ne prolazi pored izložbe o Jasenovcu
22.01.2026.•
19
Izjave da su pojedini evroparlamentarci tražili da ne prolaze pored izložbe o Jasenovcu u holu Skupštine Srbije "predstavljaju manipulacije s ciljem da se diskredituje misija EP", rekla je asistentkinja Tonina Picule.
Vlada Srbije: Naknada za podsticaj povlašćenih proizvođača električne energije kao i u 2025.
22.01.2026.•
2
Vlada Srbije usvojila je danas Uredbu o posebnoj naknadi za podsticaj povlašćenih proizvođača električne energije u 2026. godini koja će iznositi kao i u prethodnoj godini.
Pet kandidata za generalnog direktora RTS-a
22.01.2026.•
5
Na konkurs za generalnog direktora Radio televizije Srbije (RTS) stiglo je deset prijava od kojih je Upravni odbor danas prihvatio njih pet uz konstataciju da ispunjavaju uslove.
Komentari 25
Zorana
Posmatrač
- Pa takvi su svi iz SRS-a !
Marjan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar