Vučić: Šatorsko naselje biće uklonjeno od narednog ponedeljka

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će od narednog ponedeljka biti uklonjeno šatorsko naselje ispred Narodne skupštine i u Pionirskom parku, navodeći da je to "tehnička stvar".
Vučić: Šatorsko naselje biće uklonjeno od narednog ponedeljka
Foto: Screenshot (N1)
On je to rekao gostujući u programu televizije Pink.
 
Pre tog gostovanja, Vučić je večeras bio u Ćacilendu, kako je on rekao, u znak zahvalnosti što pristalice SNS-a poštuju njegov poziv da se ukloni ovo šatorsko naselje, nakon devet meseci.
Sa Vučićem su bili i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, student Miloš Pavlović.
 
Vučić se obratio pripadnicima Srpske napredne stranke i ponovio da je Ćacilend "najslobodnije mesto", te da se u "Pionirskom parku rodila iskra slobode koja je prerasla u vatru". 
Izjavio je da je prihvaćen glavni zahtev, kako je rekao, blokadera i da će sledeće godine biti raspisani vanredni parlamentarni izbori.  
 
Povodom akcije prikupljanja potpisa za raspisivanje vanrednih izbora koju su organizovali studenti u blokadi rekao je "da su se vratili na politički teren, ali da na izborima laganja nema".
U Ćacilendu je večeras organizovan skup pristalica vlasti.
 
Oni su dolazili od Terazija do šatorskog naselja ispred Narodne skupštine gde su ih propuštali u prostor omeđen metalnom ogradom.
 
Na Terazijama su se nakratko zaustavljali međugradski autobusi iz kojih su izlazile grupe ljudi.
 
Podsetimo, Vučić je ranije najavio da će uklanjanje šatora i postavljanje novogodišnjih kućica ispred Narodne skupštine početi večeras.
 
Rekao je i da će saobraćaj na Trgu Nikole Pašića biti pušten 2. ili 3. januara, ali i da će jedan broj šatora ostati još neko vreme u Pionirskom parku.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • List na vetru

    29.12.2025 07:07
    Pa kako sad, zar to nije prijavljeni skup?
  • Zorica

    29.12.2025 06:31
    Cacilend je vrlo racionalan potez. Jeftinije mu je bilo da plata cacije, nego da rastura eventualno blokadersko naselje koje je tu moglo da nastane.
  • joe

    29.12.2025 04:21
    Kako on moze da ukloni šatore, pa nije ih on postavio! Valjda se nešto pitaju studenti koji žele da uče? Gradjani imaju pravo na slobodno okupljanje, do juče si tako govorio predsedniče,kako ti možeš da odlučiš da će da se razidju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Grupa trubača iz Srbije proterana iz Hrvatske

Grupi uličnih trubača iz Srbije otkazan je boravak i zabranjen ulazak u Hrvatsku pošto su na Badnji dan, 24. decembra, u Osijeku zatečeni bez odgovarajućih dozvola za rad, saopštila je osječko-baranjska policija.