Ministarstvo pravde: Netačno da je Vujić dobio packe u Briselu

Ministarstvo pravde negiralo je da je dobilo "packe u Briselu" povodom nedavno usvojenih pravosudnih zakona, kako se pojavilo u pojedinim medijima, kao i da su netačne tvrdnje o navodnim dogovorima, pritiscima.
Ministarstvo pravde: Netačno da je Vujić dobio packe u Briselu
Foto: Screenshot (Youtube/Blic TV)
"Ministar pravde je, kao član Visokog saveta tužilaštva (VST) po položaju, inicijativu za održavanje sednice Saveta povodom odlučivanja o upućivanju javnih tužilaca u skladu sa izmenjenim zakonskim odredbama uputio je pre održavanja sastanaka u Briselu", navedeno je saopšenju.
Dodaje se i da "komunikacija i inicijative upućene VST predstavljaju deo redovnog institucionalnog procesa, uz puno poštovanje samostalnosti i nezavisnosti tog organa".
Ministar Nenad Vujić sastao je nedavno u sedištu Evropske komsije sa komesarom za pravosuđe Evropske unije Majk Mekgrat koji mu je, naveli su pojedini mediji, preneo da je Komisija nezadovoljna zbog usvojenih zakona i šta se od Srbije očekuje.
 
Predsednik Sindikata sudske vlasti Nemanja Đurić izneo je juče tvrdnju da je Vujić, pod "pritiskom domaće i međunarodne javnosti", ponudio kompromisno rešenje vrhovnoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac u vidu "zadržavanja njenih kadrova u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (TOK)".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Ана

    08.02.2026 18:53
    Браћа по пријавама...
    Јадан је тај ваш Вујић, да није Ћаци можда би још шансе за њега било, али овако тешко. Смеје му се цео свет. Постао је познат по подношењу лажних кривичних пријава као и његов друг Ћаци Милош Вучевић.
  • Кале

    08.02.2026 15:41
    Брисел
    Ко још Брисел узима за озбиљно .
  • BIMA

    08.02.2026 14:27
    Sve vam verujemo.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko četiri sata, dok se na prelazu Horgoš ka Mađarskoj zadržavaju duplo kraće, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).