Gde je i šta radi Tomislav Momirović: Nakon pritvora i izjave "idemo dalje" - nastavio porodični biznis
Dok se ministar kulture Nikola Selaković nalazi pred sudom, u slučaju Gorana Vesića i Tomislava Momirovića optužnica za korupciju prilikom rekonstrukcije pruge Novi Sad - Subotica još se ne nazire.
Foto: 021.rs
Kada je krajem januara bivšem ministru Tomislavu Momiroviću ukinut i kućni pritvor, nije više bilo prepreka da se vrati porodičnom biznisu. Podneo je, prema pisanju portala Nova.rs, zahtev za nadogradnju i rekonstrukciju hotela u Beogradu koji je za sada odbijen.
"Nije dostavljen urbanistički projekat za rekonstrukciju i nadgradnju postojećeg objekta...Nije ispravno sazvana vrsta radova, uz napomenu da je predmetnim zahtevom planirana rekonstrukcija i nadgradnja postojećeg objekta. Nije priložena specifikacija posebnih delova u glavnoj svesci", navodi se u zaključku o odbijanju lokacijskih uslova za hotel Mona Plaza, za koji je Momirović pre dva meseca podneo zahtev za rekonstrukciju, kako je preneo portal Nova.rs.
Od dva ministarska mandata, u resoru građevine pa onda trgovine - javnost će više pamtiti onaj prvi. Jer je vreme Momirovićevog ministrovanja započeta rekonstrukcija Železničke stanice u Novom Sadu, ispod čije nadstrešnice je nastradalo 16-toro ljudi.
"Ministar Momirović nastavlja normalnim životom, što je za njega poslovni život. Zvuči prilično samouvereno da neće snositi nikakve posledice", rekao je za N1 novinar Nove ekonomije Filip Rudić.
Upravo je Momirović bio jedan od onih koji su javno napali Tužilaštvo za organizovani kriminal, isto ono koja ga istražuje, navodeći da zloupotrebljava svoja ovlašćenja i narušava pravni poredak.
"Ono što se dešava Tomislavu Momiroviću da je pod zaštitom, tako su svi oni - imamo čak i one koji su bili optuženi i vodio se krivični postupak i za njihove firme i sa tim istim firmama su se vratili. Vlast više nema rukavice i ne libi se da bilo koje sredstvo primeni da bi se obustavila istraga i postupanje u tom postupku", rekao je novinar nedeljnika Radar Vuk Cvijić.
"Molim Vas da to završimo, to nam je prvo sada, to mi je prvi penal, nemojte tu da me prodate", rekao je Tomislav Momirović tokom razgovora sa predstavnicima "Puteva Srbije" na snimku koji se pojavio na društvenim mrežama još dok je on bio ministar građevine, saobraćaja i infrastrukture.
Tako je Momirović molio radnike, ali ne mora da brine da će ga naprednjačka vlast prodati. Rasformirana je udarna grupa MUP-a koja je sa tužilaštvom sarađivala u praćenju tokova novca u projektu nadstrešnice i pruge. Dok su iz TOK-a povučeni neki od tužilaca koji su radili na tim predmetima.
"Vlast neće da žrtvuje po dubini u institucijama one ljude koji su ispunjavali neke naloge vlasti koji nisu u skladu sa zakonom. Vidimo da MUP zadržava i ne predaje Skaj komunikaciju, vidimo da su u policiji promenjeni svi ljudi koji su radili svoj posao. Govorimo o državi u kojoj je mafija na vlasti", kaže Cvijić.
"Pitanje je da li aktuelna vlast ima nameru da dopusti da se ovakvi visokoprofilni predmeti ikada dovedu do nekog normalnog zaključka i da se uopšte na normalan način sprovedu", rekao je Rudić.
Momirović je u Vladu ušao na lični poziv predsednika države, u njegovom društvu pokušavao je da ubedi građane da i ministri vole parizer i da građani dnevno mogu da prežive od dva jaja od 22 dinara.
Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović je, promovišući akciju "Najbolja cena" izjavio da obrok od dva jajeta za ukupno 22 dinara čoveka može da drži sitim - ceo dan.
"Jaje košta 11 dinara - pazite, 11 dinara. A, obrok od dva jajeta - 22 dinara. Pa, to je obrok koji čoveka može da drži ceo dan sitim", rekao je ministar Tomislav Momirović u septembru 2024. godine, prilikom promocije akcija "Najbolja cena".
Momirović se nakon puštanja iz pritvora početkom februara ove godine oglasio na društvenim mrežama nakon odluke suda da mu ukine kućni pritvor.
"Posle šest meseci zatvorskog i kućnog pritvora nastavljam da poštujem odluke suda i mirno učestvujem u postupku. Vremenom će činjenice govoriti same. Idemo dalje", objavio je Momirović na Instagramu.
Momiroviću i Goranu Vesiću je kućni pritvor ukinut u petak, 30. januara.
Oni se terete u postupku koji se vodi za koruptivna krivična dela u okviru projekta modernizacije pruge od Novog Sada do Kelebije. U ovom postupku je uhapšeno više osoba, pod sumnjom da su zloupotrebama oštetiti budžet Srbije za 115 miliona dolara.
Vidi li sebe ovaj član Predsedništva SNS-a ponovo u Vladi ili ne planira dalje izlete u politiku N1 je pitao Tomislava Momirovića, ali odgovor nije dobio.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
U Srbiji se reciklira tek 17 odsto prikupljenog otpada, uglavnom ambalažnog
20.04.2026.•
2
U Srbiji se reciklira tek 17 odsto prikupljenog otpada, uglavnom ambalažnog, a taj procenat bio bi znatno veći kada bi se uz postojeći model "zagađivač plaća" uveo sistem depozita, piše mesečnik Biznis i finansije.
Marta Kos: Procenjujemo da li Srbija i dalje ispunjava uslove za isplate iz Plana rasta
20.04.2026.•
6
Evropa i dalje razmatra da li će Srbiji isplatiti novac njoj namenjen iz Plana rasta, jer je veoma zabrinuta zbog stanja u Srbiji, objavila je Marta Kos na sastanku Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta (AFET).
Umanjeni računi za struju, gas ili grejanje za 193.000 domaćinstava
20.04.2026.•
2
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović rekla je da su za 193.000 domaćinstva sa statusom energetski ugroženog kupca umanjeni računi za struju, gas ili grejanje 20 do 60 odsto tokom grejne sezone.
FOTO Carinici zaplenili luksuznu robu vrednu šest miliona dinara: Dijamante, tompuse, rolekse...
20.04.2026.•
2
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda sprečili krijumčarenje neprijavljene robe čija ukupna vrednost prelazi iznos od šest miliona dinara.
Vreme: Pregovori o kupovini N1 - čelnik investicione grupe povezan sa Orbanom
20.04.2026.•
10
Investiciona grupa Alpak kapital, vlasnica mreže kanala Juronjuz, uveliko je u pregovorima da kupi N1, Novu S, Danas, Radar i druge medije koji pripadaju Junajted grupi.
FOTO Marta Kos nakon sastanka sa rektorom Đokićem: Cenim njegovu posvećenost
20.04.2026.•
14
Komesarka za proširenje Evropske unije Marta Kos saopštila je da ceni posvećenost rektora Univerziteta u Beogradu Vladana Đokića u odbrani autonomije i dostojanstva te visokoškolske ustanove.
Vučić: Do Đurđevdana ili koji dan posle znaće se kad će biti izbori
20.04.2026.•
11
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da veruje da će se do Đurđevdana (6. maja) ili koji dan posle znati kada će biti vanredni parlamentarni izbori u Srbiji.
Šapić: Voleo bih da se most na Savi zove "Novi srpski most"
20.04.2026.•
14
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da sutra počinje izmeštanje svih instalacija u okviru pripreme izgradnje novog tunela na Bulevaru despota Stefana.
Reljić: Ulazak balkanskih zemalja koštao bi EU do 10 evra godišnje, ali nema ambicije za proširenjem
20.04.2026.•
2
Stručnjak za spoljne poslove i pitanja Evropske unije Dušan Reljić rekao je da bi prijem kandidata sa Zapadnog Balkana koštao od 10 centi do 10 evra godišnje.
Brnabić: Sumnjam da će Marta Kos tražiti zamrzavanje novca, stigao nacrt miljenja Venecijanske komisije
20.04.2026.•
20
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da ne smatra da će Evropska komesarka za proširenje Marta Kos tražiti zamrzavanje fondova za Srbiju.
Vlada naložila: Svi državni organi kad pripremaju zakone moraju da ih usklade sa EU propisima
20.04.2026.•
1
Vlada Srbije naložila je svim državnim organima da u pripremi zakona ili podzakonskih akata posebnu pažnju posvete njihovoj usklađenosti sa pravnim tekovinama EU.
Ogranak kineske firme koji gradi Nacionalni stadion oslobođen optužbi za ilegalne radnike - nije pravno lice
20.04.2026.•
6
Prekršajni sud u Beogradu oslobodio je beogradski ogranak firme "Power China International Group Limited" optužbi da je angažovala četvoricu kineskih radnika bez radnih dozvola na izgradnji Nacionalnog stadiona.
EU će zamrznuti 1,5 milijardi evra namenjenih Srbiji
20.04.2026.•
64
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos danas će na sednici Spoljnopolitičkog odbora Evropskog parlamenta (AFET) objaviti da će EU zamrznuti paket od 1,5 milijardi evra namenjenih Srbiji zbog "Mrdićevih zakona".
Rektor Đokić se sastaje sa Martom Kos, razgovaraće o protestima, situaciji na univerzitetima...
20.04.2026.•
8
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić sastaće se danas sa evropskom komesarkom za proširenje Martom Kos u njenom kabinetu u Briselu.
Za sedam dana pojačane kontrole otkriveno 40.000 prekršaja prekoračenja brzine
20.04.2026.•
4
Otkriveno je oko 40 hiljada slučaja prekoračenja dozvoljene brzine tokom sedam dana pojačane kontrole saobraćaja, rekao je za Tanjug pukovnik Dejan Stević iz Uprave saobraćajne policije.
Danas je Pobusani ponedeljak ili Vaskrs za mrtve - ovo su običaji i verovanja
20.04.2026.•
0
Srpska pravoslavna crkva obeležava Pobusani ponedeljak, odnosno "Vaskrs za mrtve", dan kada se uređuju grobovi i kada se na groblja iznose farbana jaja.
Skupština Srbije nastavlja raspravu o 40 tačaka dnevnog reda
20.04.2026.•
0
Poslanici u Skupštini Srbije nastaviće danas Drugu redovnu sednicu prolećnog zasedanja.
Vučić nastavlja konsultacije oko izbora, na redu Alternativa za promenu i Ujedinjena seljačka stranka
20.04.2026.•
2
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće danas konsultacije sa predstavnicima stranaka.
Istorijski arhiv Beograda popunjen, odbijaju se zahtevi za prijem građe
19.04.2026.•
3
U Istorijskom arhivu Beograda više nema prostora za skladištenje dokumentacije, pa se zahtevi za prijem građe svakodnevno odbijaju, kazao je direktor te ustanove Dragan Gačić.
Komentari 11
Новосађан
Порекло имовине од 1991 године.
Одузимање,робија.
dacic
Odessa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar