Čuvena rakija "stomaklija" odlazi u istoriju?
Proizvođač "stomaklije" Prokupac" AD iz Beograda je u ozbiljnim finansijskim problemima i već nekoliko meseci ne puni flaše.
"Već tri, četiri meseca smo u blokadi i, praktično, ništa ne radimo. Imamo ozbiljne finansijske probleme, a država neće da popusti. Ipak, verujemo da će za mesec dana 'stomaklija' opet biti na tržištu. I biće bolja nego dosad, jer se za ovo vreme dobro ukrtila", sa optimizmom pričaju za "Politiku" iz odeljenja veleprodaje ovog preduzeća.
Zbog nezavidne situacije, skupština akcionarskog društva je 28. novembra prošle godine održala vanrednu sednicu, na kojoj su prisustvovali vlasnici. "Prokupac" AD ima tri velika vlasnika, koji poseduju 94,3 odsto akcija ovog čuvenog proizvođača prirodnih rakija. To su Slobodan Simić, "Invest-import" AD i "Europian star" DOO.
Na toj skupštini govorio je Časlav Jovanović, predsednik Nadzornog odbora u firmi kaže da je unapred pripremljeni plan reorganizacije iznuđeno rešenje. "U protivnom se suočavamo sa ozbiljnom opasnošću od bankrota. UPPR je način predviđen Zakonom o stečaju, da se dobije vremenski predah, u kome bi trebalo pokušati da se stabilizuje poslovanje", kaže Jovanović.
Sa željom da vlasnike ubedi u mogućnost reorganizacije, Jovanović je još naveo da je sa "Agrobankom" postignut dogovor o reprogramu duga na osam godina, uz grejs period od dve godine i kamatnom stopom od 3,5 odsto. Međutim, za zastupnike većinskog udela u kapitalu ovo obrazloženje, očigledno, nije bilo dovoljno.
O tome koliko je "stomaklija" popularna u Srbiji, svedoči i podatak da je do sada proizvedeno, i popijeno, više od 82 miliona litara ovog pića.
Komentari 8
Superhik
-
KOmša
Ne propadaju oni zarad nedostatka alkoholičara koji konzumiraju tu brlju, već zarad nedostatka mozga u organizovanju poslovanja privrede u celoj državi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar