NUNS: Pink denuncira novinare
NUNS protestuje zbog priloga objavljenog u okviru vesti TV Pink Minut2 u kome se denunciraju pojedini novinari RTS-a a njihov rad stavlja u politički kontekst.
U saopštenju NUNS je naveo da je takav pristup "neprofesionalan i tendenciozan budući da se u kritičkom saopštenju Srpske napredne stranke o RTS ne navode imena voditelja Javnog servisa koji, navodno, 'unižavaju novu Vladu i ugled Aleksandra Vučića'".
TV Pink je u prilogu emitovanom u okviru "Minut2" ilustrovala saopštenje SNS-a video zapisom sa likovima predsednika Demokratske stranke Dragana Đilasa, autorke emisije "Da Možda Ne" Olivere Kovačević, novinara Bojana Brkića i voditeljke Jutarnjeg programa RTS-a Nataše Miljković.
NUNS je naveo da je TV Pink na taj način grubo povredila profesionalni integritet koleginica i kolega sa RTS-a insinuirajući da rade po nečijem političkom nalogu. U sapoštenju SNS-a, koje je bilo povod za taj prilog, optužuje se RTS da, umesto da bude javni servis svih građana, "služi kao svakodnevni poligon za prljave napade na predsednika SNS-a Aleksandra Vučića", bez navođenja konkretne emisije, novinara ili voditelja, piše u saopštenju.
UNS i NUNS su zabrinuti zbog saopštenja SNS i osuđuju potez najjače stranke u zemlji smtrajući da se time vrši pritisak na RTS i slobodu medija.
Komentari 3
Vladimir
Anonimus
Pink
A SNS bi trebala da se spusti na zemlju i da shvati da nisu anđeli i da nisu sve televizije PINK i Željko Mitrović.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar