Vladimirovac: Rekonstruiše se škola od azbesta

Mnoge osnovne škole i domovi zdravlja u Alibunaru izgađeni su od azbestnog materijala, a nedavno je počela rekonstrukcija tih objekata.
Prvo je počela obnova Osnovne škole "Prvi maj" u Vladimirovcu, koju pohađa 340 đaka, jer je ona najveća u opštini. Azbestne ploče se skidaju i odnose ovlašćenoj firmi za upravljanje opasnim otpadom. Postaviće se novi zidovi, a uradiće se i sve što je do sad nedostajalo da ovo bude funkcionalna i bezbedna škola.
 
"Radi se totalna rekonstrukcija gde će od postojećeg objekta ostati samo temelj i čelična rešetkasta konstrukcija, a sve ostalo će biti novo", objašnjava za RTS načelnik Odeljenja za urbanizam Alibunar Dejan Starčević
 
Bilo bi dobro da je obnova škole započeta za vreme letnjeg raspusta, jer će - dok traju radovi - đaci nižih razreda ići u seosku školu u naselju Kolonija, a za učenike od petog razreda obezbeđen je prevoz do ekonomske škole u Alibunaru.
 
"Nije moglo ranije, jer su morale da se poštuju određene zakonske procedure i određeni period je morao da prođe, tako da nismo mogli drugačije", ističe predsednik Opštine Alibunar Dušan Dakić
 
Sve bi trebalo da bude gotovo do aprila ili maja sledeće godine, u zavisnosti od vremenskih uslova.
 
U rekonstrukciju je uložen 341 milion dinara, a novac je obezbedila republička Kancelarija za upravljanje javnim ulaganjima.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

U Sečnju proglašene četiri izborne liste

Opštinska izborna komisija (OIK) Sečnja danas je proglasila izbornu listu "Glas mladih koja menja Sečanj" koju je za predstojeće lokalne izbore formirala istoimena grupa građana.

Ruma: Pored škole vozio 110 km/h

Saobraćajna policija je, danas oko 11 časova, u naselju Kraljevci u Rumi, zaustavila M.B. (29) koji je vozio "mercedes" brzinom od 110 km/h, u zoni škole gde je brzina ograničena na 30 km/h.