REM upozorio RTV Pančevo zbog vređanja novinara

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) izrekao je dve mere upozorenja Radio-televiziji Pančevo zbog vređanja novinara portala Pančevo Si Ti (pancevo.city) Nenada Živkovića i predsednice Višeg suda u Pančevu Stanke Simonović.
REM upozorio RTV Pančevo zbog vređanja novinara
Foto: Pixabay
Kako se navodi na sajtu REM-a Televizija Pančevo povredila je odredbe Zakona o elektronskim medijima i Pravilnik o zaštiti ljudskih prava u oblasti pružanja medijskih usluga.
 
 "Prva mera upozorenja izrečena je zbog objavljenih programskih sadržaja RTV Pančevo povodom kojih su u Regulatorno telo stigli dopisi iz redakcije sajta Pančevo Si Ti, kao i dopisi desetina građana", saopštio je REM-a.
 
Podsetimo, UNS je u februaru protestovao zbog priloga TV Pančevo u kojem je Živković nazvan "klasičnom lažovčinom", "smradom", "separatistom", "dangubom", "licemerom", nakon što je on govorio na protestu građana u Pančevu. "Ovo je najstrašniji primer zloupotrebe, nekada uglednog medija koji je dobijao međunarodne nagrade. Ovaj prilog shvatam kao crtanje mete neistomišljenicima", rekao je tada UNS-u Živković.
 
Kako UNS saznaje drugu meru upozorenja Savet REM-a izrekao je TV Pančevu i po prijavi predsednice Višeg suda u Pančevu Stanke Simonović. Inače, prilozi o Simonović na ovoj televiziji usledili su nakon što je poništila presudu Osnovog suda u Vršcu protiv Stefana Cvetkovića, koji je po tužbi funkcionera SNS-a osuđen na dve godine i tri meseca zatvora, kao i na novčanu kaznu od 2,15 miliona dinara.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • N

    15.03.2019 11:04
    Upozorio?! Sta? Necu vise, majke mi?
    U iole normalnim drzavama za tako nesto sledi otkaz i prekrsajna prijava, minimum.
    Sram ih bilo sve, RTV Pancevo, novinare, urednike i REM!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

Smrt mladića u Zrenjaninu: Naređena obdukcija

Zrenjaninsko Više javno tužilaštvo oglasilo se povodom događaja od 22. februara, koji je uznemirio javnost, kada je pronađeno beživotno telo nestalog mladića M. A. (19) iz Zrenjanina.

Inđiji uplaćeno 90 miliona dinara zbog IT parka

Odbornici u Inđiji su na poslednjoj sednici jednoglasno usvojili incijativu Odluke o prihvatanju inicijative za zaključenje vansudskog poravnanja sa privrednim društvom "Embassy Techzones" za IT park.