FOTO: Grafit "Stop Linglong" osvanuo ispod murala patrijarha Irineja u Zrenjaninu

Grafit "Stop Linglong" osvanuo je ispod nedavno oslikanog murala pokojnog patrijarha Irineja na Žitnom trgu u centru Zrenjanina.
Nije poznato ko je autor ovog grafita.
 
 
Međutim, jasno je da aludira na to što u ovom mestu kompanija Linglong gradi fabriku guma, za koju građani Zrenjanina i aktivisti smatraju da je sporna zbog uticaja na životnu sredinu. 
 
Kapacitet od 13 miliona pneumatika godišnje predstavlja opravdan razlog za zabrinost i mada je studija uticaja na životnu sredinu porekla sve moguće opasnosti, iz iste je izostavljena i valjara, što je potencijalno najopasniji deo ovog kompleksa. 
 
 
Ovaj kineski investitor je, inače, dobio od države zemljište od 96 hektara u vrednosti od 7,5 miliona i ukupnu novčanu pomoć od 83,5 miliona evra. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • mile nah

    08.01.2021 02:24
    Zr
    Gde je gosp Petrovgrad da prokomentariše?
  • BoeserWolf

    07.01.2021 16:19
    za komsu sa prvog
    Morate da obratite paznju na jedan detalj u vasoj prici: videli ste nemacku fabriku guma u nemackoj kako ne zagadjuje svoje i gradjane ostalih zemalja koji zive u Nemackoj.

    E sad idite do Kine, da vidite kako nema zagadjenja. Sta rade svojim ljudima, a sta ce tek nama. Ne morate ni do Kine, Bor je blize.

    Koliko znam, tu fabriku ne grade Nemci.
  • Svakome svoje

    07.01.2021 15:43
    Za Tomeka
    Pa i ti gospodine Tomek stavljaj onda žito na točkove automobila, šta će tebi gume?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina