Snažno nevreme praćeno kišom, gradom i munjama, krenulo je od Subotice, Sombora i Novog Sada, a munje su sevale i u Apatinu, Bajmoku i Zrenjaninu gde je padala kiša praćena jačim vetrom.
Foto: Pixabay
U Novom Sadu je duvao jak vetar, grmelo i sevalo, a kratko je padala i kiša.
Još nije poznato da li je vetar oborio neko stablo u Novom Sadu i da li je bilo materijalne štete na vozilima i objektima, kao što se pre dešavalo tokom jačih udara vetra.
Došlo je i do strujnog udara, zbog čega je pritisak vode u Novom Sadu bio slabiji.
Zrenjanin je sinoć zahvatilo jako nevreme a brojne ulice su neprohodne zbog palog drveća.
Po ulicama ima i oštećenih automobila, javila je novinarka agencije Beta. U nekim delovima je padao i grad.
Kako javlja portal SOinfo, u Somboru je palo 11 litara kiše po metru kvadratnom. Nevreme je bilo praćeno olujnim vetrom koji je duvao brzinom od 16 i po metara u sekundi. Zabeleženo je da je u pojedinim delovima grada pored kiše, munja i vetra, bilo i pojave leda, dimenzije manjeg klikera.
Oluja je dovela do prekida u snabdevanju pojedinih delova Sombora strujom, a veliki deo grada je ostao i bez ulične rasvete.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Dvorac Sokolac u Novom Bečeju, zajedno sa pratećim objektima, parkom, šumskim i poljoprivrednim zemljištem, ponuđen je na prodaju u okviru stečajnog postupka.
Viši sud u Subotici je prvostepenom presudom osudio muškarca na 10 godina zatvora za ubistvo sina, dok je fizički napad na suprugu tokom iste večeri u potpunosti zanemario te ga nije osudio za napad.
Akademski plenum ocenio je da je izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je u avgustu u Bačkom Petrovcu došlo do "sukoba dve grupe građana" predstavlja grub i svestan spin.
Srbija je, tačnije preduzeće Vojvodinašume, izvezla proteklih dana i pustila 20 jedinki jelena u Privredno lovište "Klekovača" Uvala, Istočni Drvar, BiH, kojim gazduje Tehničko-remontni zavod Bratunac.
"Slovaci su u Bačkom Petrovcu bili meta napada batinaša u dva navrata ove godine, u maju i avgustu, a na sve to je predsednik Slovačke Peter Pelegrini zažmurio", kaže direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov.
U Subotici neće biti organizovanog novogodišnjeg dočeka na gradskom trgu, a za to namenjena sredstva biće preusmerena mladim talentima i za lečenje dece.
I u drugoj polovini godine nastavljena je praksa trošenja novca iz budžetske rezerve za programe i projekte, kao i nepredviđene troškove, koji iz raznih razloga nisu mogli biti planirani.
Subotička policija podnela je krivične prijave protiv dve vlasnice firme zbog sumnje da nisu zaštitile životnu sredinu prilikom skladištenja građevinskog otpada.
Predsednik Aleksandar Vučić najavio je izgradnju Slovačke kuće u Novom Sadu, što će država Srbija finansirati sa najmanje šest-sedam miliona evra, kao i budžetsko finansiranje rada Matice slovačke u Bačkom Petrovcu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Slovačke Peter Pelegrini stigli su u Bački Petrovac gde će održati zajednički sastanak sa predstavnicima slovačke nacionalne manjine u Vojvodini.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini rekao je da je "uzrok incidenta koji se dogodio u avgustu u Bačkom Petrovcu politički konflikt i da niko nije ciljano napadao Slovake tom prilikom".
Delegacija predsednika Slovačke sutra će u Gložanu razgovarati sa predstavnicima građana slovačke nacionalnosti iz Vojvodine, koji su nezadovoljni svojim položajem, potvrdili su agenciji Beta građani.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar