Kako su naveli, "kriminalne grupe i teroristi su u direktnoj sprezi sa državnim vrhom Srbije".
Stranka slobode i pravde, Narodni pokret Srbije, Pokret slobodnih građana, Ekološki ustanak i Zeleno-levi front reagovali su zbog loše bezbednosne situacije koja vlada u ovom gradu u poslednjih godinu dana i učestalih oružanih sukoba koji za posledicu imaju ranjene migrante, ali i smrtne ishode, poput onih koji su se dogodili na parkingu Lidla i u naselju Hajdukovo, u kojima su dva migranta izgubila život dok je troje njih povređeno.
Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde (SSP) u Subotici Ivan Rakić izjavio je da će situacija u gradu postati gora ukoliko se ne razbije "sprega krijumčara migranata i predstavnika vlasti".
On je istakao da su se krvavi obračuni između migrantskih kriminalnih grupa iz okolnih naselja preselili u centar grada i podsetio da se obračun ovih grupa dogodio na parkingu megamarketa, pred kamerama, i da bi policija morala da ima slike napadača.
"Kome je u interesu da se ovaj slučaj zataška? Da li je napadač pronađen? Da li je za njim raspisana poternica i da li je to urađeno u bilo kojoj prethodnoj pucnjavi? Da li je napadač naš ili strani državljanin", bila su samo neka od pitanja za lokalnu policiju.
On je kao jedan od problema istakao da taksisti neometano prevoze migrante do granice i da bi trebalo da se legitimišu sumnjiva lica koja potencijalno prevoze oružje.
"Ko migrantima dotura oružje? Kako je moguće da se i posle godinu i više dana ne može ući u trag trgovcima oružja za koje postoje sumnje da se švercuju sa Kosova? Deluje nerealno da se ove stvari dešavaju bez dosluha sa policijom", smatraju u ovoj stranci.
Rakić je optužio i gradonačelnika Subotice i načelnika Severnobačkog okruga da stalno govore da je situacija pod kontrolom, "dok građanima zuje meci oko glave".
Vojislav Maćoš iz Narodnog pokreta Srbije je takodje ocenio da su "organizovane kriminalne grupe i teroristi u direktnoj sprezi sa državnim vrhom Srbije" i da "za sve ovo neko mora da odgovara".
Poverenik Zeleno-levog fronta u Subotici Luka Vučinac je rekao da je "problem korupcije u policiji ogroman, što se vidi u slučaju 'Jovanjica' i krijumčarskih bandi u Subotici".
"Da bismo vratili poverenje građana u MUP mora se pokrenuti unutrašnja istraga i ispitati institucije i službenici koji ovo rade, jer nije moguće da se sve ovo dešava bez da neko ne radi svoj posao", ocenio je Vučinac.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
zgađen
ns posmatrac
Ono sto se nevidi na ovoj slici je je nadjen i jedan automat kineskog porekla i mislim i poluautomatska puska. Slab kvalitet i jako lose stanje oruza je jos jedan znak da se radi o oruzju iz albanksih skladista.
Vecina oruzja je komunisticka albanija posle raskida veza sa SSSR-om nabavljala od Kine tj sve je nabavljala iz Kine.
Negde pred kraj 90-tih se desila velika kradja oruzja iz magacina albanske vojske - bukvalno svi magacini su opljackani ogromne kolicine oruzja su civili odneli kucama - neki organizovano.
Onda je dosla 1998 i 99 i to isto oruzje je predstavljalo vecinu oruzja koju je OVK koristila. Naravno bilo je tu i oruzja sa prostora bivse SFRJ tj kragujevackih kalasnjikova ali vecina su bili kineski.
Jo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar