
Maturanti gimnazije u Somboru započeli blokadu škole
Maturanti Gimnazije "Veljko Petrović" u Somboru odlučili su se na petodnevnu blokadu škole.
Kako piše soinfo.org, maturanti gimnazije saopštili su da će u ponedeljak ujutru ući u prostorije i "preuzeti ključeve" obrazovne ustanove u kojoj će, kako je planirano, boraviti narednih pet dana.
Pojedinosti o načinu i mogućnostima ulaska u školu, učenika i zaposlenih, biće definisane na predstojećim sastancima i plenumima učenika.
Povodom najavljene blokade saopštenjem na sajtu škole oglasio se i gimnazijski direktor Dušan Mišković.
Kako navodi, nakon nekoliko meseci otežanog rada, 31. januara je, bez ikakve najave, obavešten da deo maturanata namerava da blokira rad Gimnazije, pri čemu imaju podršku i jednog dela nastavnika.
"Mada imam negativan odnos prema takvom načinu nametanja svojih stavova i postupaka drugima, što predstavlja i jednu vrstu ometanja drugih da realizuju svoja osnovna ljudska prava na rad i na obrazovanje, da bi se izbegli incidenti i druge neprijatnosti, pozivam vas da učenike ne šaljete na nastavu u ponedeljak, 3. februara i da redovno pratite obaveštenja na sajtu u vezi sa radom tokom narednog perioda", piše na sajtu Gimnazije "Veljko Petrović".
Direktor Mišković je u dopisu zaposlenima predočio da će od danas, 3. februara, koristiti ostatak godišnjeg odmora, kao i da će dužnost direktora sa svim pravima, obavezama i odgovornošću obavljati Slobodanka Vagić Dragičević.
Nastavnike koji ne žele da obustave nastavu je pozvao da države časove i sa minimalnim brojem učenika, odnosno da, ukoliko im ne bude dozvoljen ulazak u školu, to prijave kroz eDnevnik.
Dušan Mišković se opširnim pismom obratio i učenicima. Naglasio je da nije korektno što se nije razgovoralo o blokadi i što se radi bez nagoveštaja. On smatra da je dosadašnje učešće učenika i zaposlenih u bojkotu i obustavi rada bilo primereno situaciji, te da je ovaj, poslednji potez, preti da uruši nastavu i principe na kojima gimnazija u Somboru opstaje.
Direktor je učenicima između ostalog napisao da sa svojim iskustvom zna u kakvoj su euforiji, ali i da zna kakvo razočarenje sledi.
Poručio je i da se protest nalazi u završnoj fazi, da njihovo uključivanje ne može ništa da promeni i da sada ulaziti u blokadu predstavlja "ulazak pojedinaca u partizanski odred 1944. godine".
Direktor je maturante obavestio i da umesto vlasti "saterane u ćošak" nema ko da "uskoči", da vodi državu i rešava nagomilane probleme.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Ujedinjeni prosvetari Subotice: Naše kolege imaju posledice zvučnog incidenta u Beogradu
22.03.2025.•
0
Ujedinjeni prosvetari Subotice objavili su da njihove pojedine kolege trpe ozbiljne posledice po zdravlje posle zvučnog incidenta u subotu, 15. marta, na protestu u Beogradu, tokom 15. minuta tišine.
MUP: Krivična prijava protiv 52-godišnje žene za neovlašteno držanje staračkog doma
22.03.2025.•
0
Subotička policija podneće krivičnu prijavu protiv 52-godišnje žene iz Bačke Toplole za koju sumnja da je bez dozvole za rad držala dom za stare osobe.
Uhapšena žena u Kikindi zbog sumnje da je ubila majku
22.03.2025.•
0
Pedesettrogodišnja T.Dž. iz Beograda uhapšena je zbog sumnje da je ubila majku.
Subotičanin uhapšen zbog trgovine ljudima: Primoravao stranca da radi na gradilištu
21.03.2025.•
0
Subotička policija, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Subotici, uhapsila je S. L. (45) iz tog grada.
VIDEO: Policija prekinula 16-minutnu ćutnju na putu Stajićevo-Čenta
21.03.2025.•
6
Policija je prekinula odavanje pošte za 16 poginulih u padu nadstrešnice koju su organizovali mladi i građani tokom pešačenja na putu Stajićevo - Čenta jer je taj put međunarodni.
Kod Svilojeva pronađeno pet uginulih orlova belorepana i jedan šakal: Istražuje se uzrok
21.03.2025.•
0
Kod Svilojeva je u četvrtak, 20. marta, pronađeno pet uginulih orlova belorepana i jedan šakal.
Protesti tokom vikenda u somborskom kraju
21.03.2025.•
1
Ovog vikenda protesti će biti održani u Somboru, Bačkom Monoštoru, Bezdanu, Stanišiću, Svetozaru Miletiću, Gakovu, Kljajićevu, Čonoplji i Apatinu.
Zrenjanin: Vlast greši, građani plaćaju
21.03.2025.•
0
Ispravka i pojašnjenje javne nabavke radova na uređenju poljoprivrednog zemljišta na teritoriji grada Zrenjanina koštaće gradski budžet 192.765 dinara.
LSV: "Privatno obezbeđenje povredilo našeg odbornika u Pančevu, zahtevamo ogovornost"
20.03.2025.•
0
Liga socijaldemokrata Vojvodine - Vojvođani saopštila je da je njihov član i odbornik u gradskoj skupštini Danail Vučkovski napadnut i povređen uoči sednice.
Državni praznik hrvatske nacionalne manjine protekao u "nestašici" zastava
20.03.2025.•
4
Hrvatsko nacionalno vijeće ponudilo je gradonačelniku Subotice da, povodom obeležavanja jednog od četiri službena praznika hrvatske zajednice, to telo kupi zastave hrvatske manjine i pokloni ih gradu.
U ponedeljak izmena režima saobraćaja u Subotici
20.03.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen u ponedeljak, 24. marta na deonici od Subotica (centar) do petlje Subotica Istok, u Subotici.
VIDEO: Burno ispred Skupštine Pančeva, kordon policije odguruje građane
20.03.2025.•
3
Pred početak sednice Skupštine grada Pančeva okupili su se građani, ali im nije dozvoljen ulazak u Gradsku upravu.
Aleksandar i Nikola šetaju od Taraša do Beograda: "Pumpamo, a mogli bismo i da dinstamo"
20.03.2025.•
4
Aleksandar Jovanov i Nikola Barlov krenuće danas u šetnju od Taraša do Beograda, kako bi još jednom pružili podršku studentima i podigli na noge meštane sela kroz koja će usput prolaziti.
Pokrajinska vlada plaća sanaciju štete u školi u Pećincima u kojoj su povređene učenice
20.03.2025.•
1
Pokrajinska vlada je iz budžetske rezerve izdvojila 288.000 za saniranje oštećenja u osnovnoj školi u Pećincima, usled kojih su povređene dve učenice.
VIDEO: Ujutro pljuvanje, popodne pumpanje: Kako se Nedimović proveo na utakmici Sremske lige?
19.03.2025.•
3
Osim što je ponovo na čelu Sremske Mitrovice, Branislav Nedimović od nedavno igra i za Fudbalski klub Borac iz Martinaca.
Automobili naleteli na neosvetljen traktor na putu Melenci – Bašaid: Troje poginulo
19.03.2025.•
20
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na putu Melenci – Bašaid. U nesreći su poginule tri osobe, a ima i povređenih.
VIDEO Građani pokušali da uđu na sednicu Skupštine Šida, policija ih sprečila
19.03.2025.•
0
Policija je sprečila građane da uđu na sednicu Skupštine Šida, ali je deo građana uspeo da uđe u samu zgradu u kojoj se održavaju sednice.
Ništa od nastavka rekonstrukcije centralne kuhinje vrtića u Subotici - nema para
19.03.2025.•
3
Skoro 11 meseci od pokretanja javne nabavke za drugu fazu rekonstrukcije i dogradnje centralne kuhinje, pekare i dogradnje trpezarije PU "Naša radost" u Subotici, ovaj postupak je obustavljen.
VIDEO: Branislav Nedimović pljunut na ulazu u Gradsku upravu
19.03.2025.•
16
Ispred Gradske uprave u Sremskoj Mitrovici danas su se okupili građani kako bi "dočekali" zaposlene koji su bili u Pionirskom parku sa "studentima koji žele da uče". Došlo je i do manjeg incidenta.
Izmenjen režim saobraćaja na deonici od Novog Kneževca do Banatskog Aranđelova
19.03.2025.•
0
Režim saobraćaja izmenjen je od danas, 19. marta na deonici od Novog Kneževca do Banatskog Aranđelova.
Subotički lekari ustanovili oštećenje sluha kod pacijenata nakon incidenta na protestu u Beogradu
18.03.2025.•
3
U poslednja dva dana specijalistima ORL u Subotici obratilo se 11 građana zbog glavobolje i zujanja u ušima, a nakon "zvučnog" incidenta na protestu u Beogradu.
Komentari 5
NSrdjan
varljivo leto
Aleksa
Potpuna PODRŠKA I IZDRŽITE DO KRAJA!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar