Taksistu iz Odžaka tabloidi optužili da je pucao, u policiji mu rekli da njega ni ne traže
Pucnjava u Odžacima poslužila je kao okidač za kampanju u tabloidima, koji su sve pokušali da pripišu "nasilnom vođi studentskih protesta".
B. M. koji je u Odžacima ranjen hicima iz pištolja, operisan je i sa povredama opasnim po život nalazi se na intenzivnoj nezi, saopštio je Klinički centar Vojvodine.
"Ovo je rat. I zapamtite, neće se na ovome završiti. Studenti, počeli ste sa mirnim protestima, sad ste prešli na pištolje", izgovorio je neistinu i uznemirio javnost Branko Babić, "kralj obrva", prenosi N1.
Sa dva hica je pogođen 45-godišnji B.M, bivši MMA borac, u javnosti poznat i po optužbama za kriminalne radnje.
Do pucnjave je došlo oko 21.30 u jednom kafiću nedaleko od zgrade Opštine, to je saopštilo Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Međutim i pre nego što se oglasio MUP, u tabloidnim medijima je krenula hajka – na čoveka starog 78 godina, taksistu i policajca u penziji. U prorežimskim medijima je predstavljen kao vođa studentskih protesta i ubica.
Uplašen za sopstevnu bezbednost, Miletić je odmah otišao u policiju.
"Meni dežurni kaže – čika Mišo mi vas ne tražimo za ništa. Vi ne odgovarate uopšte opisu, ni ništa. Ja mu kažem, slušaj, ja ne mogu sam da budem kući, doći će neka budala pa to je haos, je l’ vidite vi šta se dešava na Pinku i Informeru, šta oni rade. Kaže – hajde dobro ste došli, sačekajte da ovi završe uviđaj, pa će doći da date izjavu", objašnjava Miletić.
TIme je, što se Miletića tiče, sve završeno. A kako je sve počelo?
Mirnim protestom u centru Odžaka, tokom kog je došlo i do svađe – upravo biznismena Babića i taksiste MIletića, koji studentske proteste podržava od prvog dana.
Podržavao ih je zdušno i Babić do kraja januara, kada je preko noći – promenio ploču. Preko noći, u kojoj je govorio o ratu, ponovo je promenio mišljenje.
"Danas imamo malo više i malo drugačije informacije. Naime, na snimku se pojavljuje pucač koji definitivno nije Miša Miletić", objavio je danas Babić.
On tvrdi i da je informacija da je Miletić pucao preuzeta iz medija, a naknadno mu se izvinio, navodeći da je spreman da snosi svaki vid odgovornosti.
Ko je onda pucao, pitanje je za policiju.
U Odžacima se šuška, da je u pitanju bio kriminalni obračun, sa kojim studenti imaju taman toliko veze koliko je Milorad Miletić student.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Prvi međunarodni kongres "Zajedno u zaštiti dece" 16. maja u Novim Banovcima
15.05.2026.•
0
Prvi međunarodni kongres "Zajedno u zaštiti dece" biće održan u subotu, 16. maja u hotelu "Novella Uno" u Novim Banovcima.
Suđenje ginekologu iz Sremske Mitrovice za brojna krivična dela mora da počne ispočetka
15.05.2026.•
3
Suđenje lekaru Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici M. M. (46), kog dve žene terete za akušersko nasilje, mora da krene iz početka jer je predmet dodeljen novom sudiji.
VIDEO U Zrenjaninu danima skupovi "Studenti pobeđuju" i "Srbija pobeđuje": Sociolog o političkom rijalitiju
15.05.2026.•
4
Slika podeljenog društva i u Zrenjaninu. S jedne strane već nedelju dana stoje studenti i građani koji ih podržavaju, sa druge pristalice Srpske napredne stranke.
Subotičanin uhapšen zbog sedam krađa: Ukrao hranu u vrednosti od 130.000 dinara
15.05.2026.•
3
Subotička policija uhapsila je D. N. (41) osumnjičenog da je izvršio sedam krađa.
Marihuana i hiljade "pumpaj" bedževa u porodičnom stanu: Sin uhapšen, majci prijava
14.05.2026.•
35
Dvadesetčetvorogodišnji D.D. uhapšen je u Zrenjaninu zbog posedovanja više od 350 grama marihuane dok će njegova majke M.R. (45) dobiti krivičnu prijavu zbog nedozvoljene trgovine.
Zabrana saobraćaja od Sremske Mitrovice do Jarka zbog radova
14.05.2026.•
0
Saobraćaj će od danas, 14. maja biti obustavljen na deonici od Sremske Mitrovice do Jarka.
VIDEO Sudar dva kamiona na auto-putu kod Stare Pazove: Poginuo jedan vozač, curio gas iz boca
13.05.2026.•
8
Dva kamiona sudarila su se danas pre podne na auto-putu blizu isključenja za Staru Pazovu, a tom prilikom došlo je do curenja gasa iz jedne od boca na prikolici jednog od teretnih vozila. Poginuo je vozač jednog kamiona.
Tužilaštvo u Subotici: Biće uzeta izjava maloletnika o incidentu tokom skupa SNS-a
13.05.2026.•
1
Osnovno javno tužilaštvo u Subotici saopštilo je da će, imajući u vidu da je jedan od učesnika incidenta u naselju Aleksandrovo maloletan, najhitnije pozvati njegovog zastupnika i maloletnika radi davanja izjave.
Subotičanin provalio u magacin firme i iz njega ukrao alat vredan 200.000 dinara
13.05.2026.•
1
Subotička policija je uhapsila J.B. (53) iz Subotice zbog teške krađe.
Inđija uvela zelenu zonu parkiranja bez zvaničnog rešenja - upitna naplata
12.05.2026.•
0
Opština Inđija od 1. maja proširila je sistem naplate parkiranja uvođenjem zelene zone, ali bez neophodnog rešenja predsednika opštine objavljenog u Službenom listu.
U sredu se menja režim saobraćaja u zoni naplatne rampe Subotica
12.05.2026.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen u sredu, 13. maja u zoni naplatne stanice Subotica.
Linglong u Zrenjaninu se širi na još 70 hektara
12.05.2026.•
16
Kompanija Linglong u Zrenjaninu proširiće kapacitete za 70 hektara u okviru nove planirane investicije.
U toku rekonstrukcija Kovinskog mosta: Radovi bi mogli da budu završeni ove godine
12.05.2026.•
3
Most preko Dunava na deonici Smederevo - Kovin, takozvani Kovinski most, biće rekonstruisan najverovatnije do početka sledeće zime.
NIS poklanja Srpskoj pravoslavnoj crkvi zemljište manastira Vojlovica u Pančevu
11.05.2026.•
10
Naftna industrija Srbije (NIS) i Srpska pravoslavne crkve (SPC), potpisale su ugovor kojim kompanija daruje crkvi zemljište sa pripadajućim objektom manastira Vojlovica.
Subotica: Ne plaćajte porez preko QR koda sa uplatnice, zbog greške učitava 100 puta veću sumu
11.05.2026.•
10
Sekretarijat lokalne poreske administracije Subotica obavestio je danas građane da postoji greška sa QR kodovima na uplatnici poreza na imovinu.
Inspekcija naložila uklanjanje nalepnica s političkim porukama sa signalizacije na putu Subotica-Kelebija
11.05.2026.•
12
Subotička inspekcija naložila je Javnom preduzeću za upravljanje putevima da u roku od osam dana očisti saobraćajnu signalizaciju na putu od tog grada ka graničnom prelazu Kelebija.
Radovi od Batrovaca do Dobanovaca: Od sutra izmenjen režim saobraćaja
10.05.2026.•
1
Režim saobraćaja biće izmenjen od sutra 11. maja do subote, 16. maja na deonici od Batrovaca do Dobanovaca zbog radova, najavili su Putevi Srbije.
Uhapšen zbog smrti radnika na gradilištu u Zrenjaninu
10.05.2026.•
1
Zrenjaninska policija uhapsila je B. T. (42) iz Žablja zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti.
Raspisan tender za opremanje kuće Mileve Marić Ajnštajn u Rumi
10.05.2026.•
5
Opština Ruma raspisala je tender za opremanje kuće Mileve Marić Ajnštajn savremenom multimedijalnom postavkom povodom obeležavanja 150 godina od njenog rođenja.
Nova nedelja i nova šansa da nekome pomognete: Prikupljanje krvi u Novom Sadu i drugim mestima u Vojvodini
10.05.2026.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Menja se režim saobraćaja na deonici od petlje Batajnica do petlje Nova Pazova
10.05.2026.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od danas, 10. maja na deonici od petlje Batajnica do petlje Nova Pazova.
Komentari 7
Gogi0206
696
Fića
Ili je "neko sasvim treći"...?!
Da li će Tužilaštvo, inače "Kolektivno Optuženo od strane NeNadležnog lica za Ne rad", elem, da li će Tužilaštvo "da se umeša u Svoj Posao" i ispita SVE Javno izrečeno po ovom pitanju...?!
Baš SVE.
Pa i "Lažno prijavljivanje".
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar