
Policija o napadu na momka koji je na štakama pešačio: Sukob u saobraćaju i medijske manipulacije
Zrenjaninska policija oglasila se povodom napada na Aleksandra Jovanova iz Taraša, mladića koji je na štakama pešačio sa studentima po Srbiji.

Foto: 021.rs
Kako su naveli, oni su u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti, postupali su po neprijavljenom događaju od 11. juna, u kome je Jovanov zadobio lake telesne povrede.
"Utvrđeno je da je tog dana, oko 21.30 časova, došlo do nesporazuma u saobraćaju, a potom verbalnog i fizičkog sukoba u kome su učestvovali A. J. (23) i N. R. (19) sa jedne strane i A. Ž. (18), N. K. (18) i dvojica sedamnaestogodišnjaka sa druge, koji su, kako se sumnja A. J. zadali udarce od kojih je zadobio povrede", navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.
Policija je obavila razgovor sa svim učesnicima događaja i o svemu obavestila nadležna tužilaštva u Zrenjaninu.
Takođe, povodom manipulacija i dezinformacija koje se plasiraju u određenom delu medija da ovaj događaj ima političku konotaciju, utvrđeno je da se A. J. i A. Ž. međusobno poznaju sa blokada Gimnazije u Zrenjaninu i uličnih protesta.
Protiv dvojice sedamnaestogodišnjaka, Višem javnom tužilaštvu u Zrenjaninu, biće podnete krivične prijave, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo laka telesna povreda izvršeno na štetu A. J., dok će protiv svih ostalih učesnika, uključujući i A. J., biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.
Podsetimo, Aleksandar Jovanov objavio je juče na svom Instagram nalogu da je pretučen.
U video poruci ispričao je da je u noći između srede i četvrtka vozio devojku iz Taraša za Zrenjanin i da je, kada su ušli u grad, počeo da ih prati automobil u kome su bile četiri mlađe osobe.
"Sve vreme su išli iza nas i provocirali, ali nisam reagovao. Parkirao sam se u naselju 4. jul i sa devojkom izašao iz auta. Kada sam napravio nekoliko koraka, njih trojica su izašla iz vozila. Jedan je stao sa moje leve strane, a dvojica iza leđa. Okrenuo sam se ka jednom od njih i on je pošao da me udari. Izmakao sam se i gurnuo ga. U tom momentu je moja devojka stala između nas, pa sam krenuo da je pomerim da ne bi slučajno nju udario. Onda me je jedan od njih, koji je stajao ispred mene, udario u bradu i tada sam pao na zemlju. Dok sam ležao, oni su me šutirali i gazili sve do jednog momenta dok nisu otišli", objavio je Aleksandar Jovanov.
Dodao je da mu je krivo što se sve to desilo, ali da treba mnogo više da bi ga zaustavili.
"Danas se osećam dobro. Ispratio sam drugare koji pešače do Novog Bečeja, trebalo je i ja da pođem sa njima, ali ću odmoriti danas i sutra", poručio je Jovanov.
Ovim povodom oglasili su se i odbornici odborničkih grupa Zrenjanin protiv nasilja – Biramo Zrenjanin i Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani, koji zahtevaju od načelnika zrenjaninske policije Branislava Todorovića da se, kako je navedeno u saopštenju, "u najkraćem roku pronađu kriminalci koji su sinoć pretukli našeg Aleksandra Jovanova, inače poznatog po učešću u brojnim protestnim šetnjama širom Srbije i humanitarnim akcijama".
"Da li je Zrenjanin postao mesto u kom se građani premlaćuju na ulici? Da li više ne smemo slobodno da izlazimo na ulicu? Ako postoje Ustav i zakoni u ovoj državi, policija, tužilaštvo i sudstvo će brzo otkriti ko je napao Jovanova i strogo kazniti počinioce", poručuju iz opozicije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Vozio "mercedes" 242 km/h, vozač "aston martina" išao 235 km/h
29.07.2025.•
5
Saobraćajna policija danas je presretačima na auto-putu kod Sremske Mitrovice isključili iz saobraćaja dva strana državljanina.
Muškarac u Vrbasu ukrao novac i telefon iz kuće, pa uhapšen u dvorištu
29.07.2025.•
0
Četrdesetsedmogodišnji A. A. iz Vrbasa uhapšen je zbog sumnje da je počinio krađu.
Dva grada u Srbiji u julu doživela najtoplije dane u istoriji merenja: Jedan je u Vojvodini
29.07.2025.•
1
U subotu, 26. jula, u Kruševcu je izmereno 44 stepeni Celzijusa, a u Banatskom Karlovcu 42 stepena. Nijedan dan otkako se vodi evidencija na ove dve stanice nije bio topliji.
Obustava saobraćaja u delu Stare Pazove od četvrtka do ponedeljka
28.07.2025.•
2
U delu Stare Pazove biće obustavljen saobraćaj od četvrtka, 31. jula, u 18 časova, do ponedeljka, 4. avgusta, u 14 časova.
Petlja Inđija zatvorena za saobraćaj
28.07.2025.•
0
Odložen je za sutra početak radova na petlji Inđija, na auto-putu Novi Sad - Beograd, ali je petlja danas posle podne zatvorena za saobraćaj zbog postavljanja signalizacije, saopštili su "Putevi Srbije"
Biciklista u Bačkom Petrovcu i vozač automobila u Vrbasu imali više od 2 promila alkohola
28.07.2025.•
0
U periodu od 25. do 27. jula, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 29 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teške povrede, a 23 su lakše povređene.
Još jedna osoba u Subotici privedena zbog navodnog vređanja policije
28.07.2025.•
2
Subotička advokatica Izabela Mesaroš izjavila je da je danas privedena još jedna osoba zbog navodnog vređanja policije tokom građanskog protesta u Subotici.
Tinejdžer poginuo u Somboru u sudaru, jedna osoba teško povređena
28.07.2025.•
3
Sedamnaestogodišnji mladić poginuo je u nedelju, 27. jula, u Somboru.
Privedene tri osobe zbog vređanja policije na protestu u Subotici
27.07.2025.•
12
Subotička policija privela je večeras tri osobe tokom građanskog protesta održanog na kružnom toku u Štrosmajerovoj ulici, oko 20 časova, zbog vređanja pripadnika policije.
VIDEO Počeo studentski protest u Rumi: "Kraj sviramo mi"
27.07.2025.•
8
Studentski protest pod nazivom "Ruma te zove - Kraj sviramo mi", počeo je u tom gradu oko 17 časova.
Danas protest u Rumi: "Kraj sviramo mi"
27.07.2025.•
4
Studenti iz Rume danas, 27. jula, organizuju protest u ovom mestu zajedno sa građanima i srednjoškolcima.
Protestna šetnja u Subotici: Građani zahtevaju raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
26.07.2025.•
3
Nekoliko stotina Subotičana učestvovalo je u dvočasovnoj protestnoj šetnji pod nazivom "Inatska buka. Ne tišina", zahtevajući raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji.
Afrička kuga svinja ograničila pristup lovištima Apatinski rit i Kozara: Postavljeni dezinfekcioni punktovi
26.07.2025.•
1
U cilju sprečavanja širenja virusa afričke kuge svinja, postavljanjem dezinfekcionih punktova ograničen je pristup lovištima posebne namene Apatinski rit i Kozara.
Još jedna prilika da nekome spasite život: Prikupljanje krvi sledeće nedelje širom Vojvodine
26.07.2025.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Somborci prikupili 360.000 dinara za pogođene u požaru
25.07.2025.•
2
U organizaciji Zbora građana Sombora, uz podršku Zbora medicinskih radnika Sombora, održana je humanitarna akcija tokom koje je za manje od tri sata prikupljeno blizu 300.000 dinara.
U subotu izmena režima saobraćaja na naplatnoj stanici Šimanovci
25.07.2025.•
1
Režim saobraćaja biće izmenjen u subotu, 26. jula, u zoni čeone naplatne stanice Šimanovci.
Opštine Inđija nije obnovila internet domen - opštinski sajt u rukama građana
25.07.2025.•
3
Opština Inđija nije obnovila domen koji je bio u njenom vlasništvu, čime je, "nehotice ustupila prostor kritici sopstvene vlasti, jer su ga preuzeli građani".
Ekološki aktivista iz Surduka tajno uhapšen: Obratio se ministru uvredljivim rečima
25.07.2025.•
2
Petar Peca Antonijević, ekološki aktivista iz Surduka, kako kažu njegovi prijatelji, tajno je uhapšen još 12. jula i od tada se nalazi u pritvoru jer je, navodno, pretio ministru spoljnih poslova Marku Đuriću.
Vlasniku pasa koji su usmrtili ženu u Neštinu zabranjeno komuniciranje sa svedocima
25.07.2025.•
5
Osnovni sud u Bačkoj Palanci odredio je meru zabrane komuniciranja sa svedocima D.T, vlasniku pasa koji su 23. jula u Neštinu usmrtili ženu koja je ušla u dvorište osumnjičenog.
Provalio u kuću u Žablju i ukrao novac
25.07.2025.•
1
Policija je u Žablju uhapsila Ž.P. (30) iz okoline tog mesta, osumnjičenog za krađu.
Odloženi radovi od Rume do Sremske Mitrovice
24.07.2025.•
0
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da su odloženi radovi na deonici od Rume do Sremske Mitrovice, koji su prvobitno bili zakazani za danas, 24. jula.
Komentari 7
Hej
Pićuka
Milisav
Najači je onaj deo kako se poznaju sa blokada.
Pa onda su mogli i zaključiti da je došlo do sukoba među blokaderima.
Sramota čime se policija bavi, ustvari to više i nije policija vać sramota ovog društva.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar