DZVM: To što bi SVM da sarađuje sa Peterom Mađarom - primer beskrupuloznog političkog konvertitstva
Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara tvrdi da je "primer beskrupuloznog političkog konvertitstva" to što Savez vojvođanskih Mađara želi da sarađuje sa Peterom Mađarom čija je stranka pobedila na izborima.
Foto: Pixabay
Predsednik SVM Balint Pastor izjavio je prethodno da je razgovarao sa Mađarom o mogućoj budućoj saradnji, navodeći da ta stranka istovremeno nastavlja da podržava SNS i Aleksandra Vučića. Pastor je istakao da će SVM, kao i od svog osnivanja, težiti dobroj saradnji i sa novom vladom Mađarske.
DZVM je taj razgovor nazvao "iznenadnom željom za saradnjom" i ocenio da to "ne označava početak nove ere, već predstavlja primer beskrupuloznog političkog konvertitstva".
"Ova partija (SVM) godinama nije samo verno služila interesima moćne mašinerije SNS-a, već je aktivno učestvovala u obmanjivanju vojvođanskih Mađara i njihovom svesnom potiskivanju u politički karantin", navodi DZVM.
DZVM dodaje i da su "ruku pod ruku" legitimisali beogradski režim, dok su sopstvenu (mađarsku) zajednicu gurali u stanje totalne zavisnosti".
Smatraju i da je "skandalozno da o partnerstvu govore oni koji su do poslednjeg trenutka, pod sumnjivim okolnostima, prikupljali glasove putem pošte za Fides (Viktora Orbana) da bi sada u punom trku pokušali da prebegnu ka 'Tisi'".
"SVM mora da snosi odgovornost za uništavanje političkog pluralizma i za činjenicu da su mađarsku zajednicu učinili potpuno nezaštićenom i pred Beogradom i pred Budimpeštom", piše u saopštenju.
DZVM je naveo i da "oni (SVM) koji su decenijama radili protiv slobode, nisu dostojni da budu verodostojni zastupnici vojvođanskih Mađara.
Lider SVM Balint Pastor je juče objavio i da "na osnovu konferencije za medije Mađara u ponedeljak, vidi realnu mogućnost da i sa novom vladom njihove matične države uspostave zajedničke osnove saradnje".
"Spreman sam da dam doprinos i tome da saradnja Srbije i Mađarske ostane primerna i u budućnosti", kazao je Pastor.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Požar na pruzi Novi Sad - Beograd: Zastoj kod Nove Pazove
30.07.2026.•
0
Kompozicija koja je krenula iz Beograda ka Novom Sadu već dvadesetak minuta stoji na stanici u Novoj Pazovi.
Sprečeno širenje požara u blizini Carske bare, apel građanima da budu odgovorni
30.07.2026.•
0
Brzom intervencijom čuvarske službe sprečeno je širenje požara u neposrednoj blizini Carske bare, saopšteno je danas iz ustanove Rezervati prirode Zrenjanin koja upravlja ovim specijalnim rezervatom prirode.
Budžet Opštine Inđija u minusu: Deficit 156 miliona dinara
30.07.2026.•
1
Opština Inđija završila je prvih šest meseci 2026. godine sa budžetskim deficitom od oko 156 miliona dinara, dok je stvarni manjak novčanih priliva dostigao gotovo 172 miliona dinara.
Kriza zrenjaninskog Stila se nastavlja: Devet neisplaćenih plata, neoverene zdravstvene knjižice, štrajk
30.07.2026.•
3
Situacija u preduzeću Stil iz Zrenjanina je nepromenjena. Zaposleni i dalje nemaju overene zdravstvene knjižice, nije im isplaćeno devet plata, a generalni štrajk se nastavlja.
DTD "Agrar" o optužbama za ugrožavanje akumulacije Mali Iđoš: Nivo vode je iznad biološkog minimuma
30.07.2026.•
4
Ribolovačko udruženje "Stari potok" iz Lovćenca proteklih dana upućuje na to da se iz akumulacije Mali Iđoš i pored izrečene zabrane, krišom crpi voda iz jezera ispod biološkog minimuma.
Srem postaje deo razvojne strategije EU: Još uvek nepoznato koji se projekti za razvoj planiraju
30.07.2026.•
7
Lokalne vlasti Inđije, Stare Pazove, Rume, Iriga, Pećinaca, Šida i Sremske Mitrovice treba da pokrenu postupak održivog teritorijalnog razvoja sa Evropskom unijom.
Glamočić: Vodoprivredni sistem u nikad većoj opasnosti, biće potrebne dodatne mere
30.07.2026.•
30
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da se vodoprivredni sistem suočava sa jednom od najtežih hidroloških situacija u poslednjih više od jednog veka.
FOTO: Automobil sleteo sa auto-puta kod Inđije, poginuo muškarac
30.07.2026.•
1
Za sada neidentifikovan muškarac poginuo je na putu iz Inđije ka auto-putu.
Sutra u Bačkoj Palanci protest zbog puštanja na slobodu muškarca koji se kolima zaleteo na građane
30.07.2026.•
4
Protest zbog puštanja na slobodu vozača koji se zaleteo u kolonu građana održaće se u petak, 31. jula u Bačkoj Palanci.
Ušao kroz limeni krov u kladionicu i ukrao iz sefa 600.000 dinara
29.07.2026.•
10
Policija je uhapsila muškarca (33) iz okoline Pančeva zbog sumnje da je iz jedne kladionice ukrao 600.000 dinara, kao i sistem video-nadzora i alarmni uređaj, saopštila je danas lokalna policijska uprava.
U Pančevu uhapšena dvojica mladića: Proizvodili i prodavali kokain, marihuanu i hašiš
29.07.2026.•
3
Dva mladića od 18 i 19 godina iz Pančeva uhapšena su zbog sumnje da su proizvodili i prodavali kokain, hašiš i marihuanu, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Pritvor do 30 dana četvorici osumnjičenih da su opljačkali stariju ženu u Vršcu
29.07.2026.•
0
Viši sud u Pančevu je danas odredio pritvor do 30 dana četvorici muškaraca osumnjilenih da su pokušali da opljačkaju ženu u Vršcu.
Vanredna situacija u Somboru, Kuli i Vrbasu zbog rekordno niskog vodostaja Dunava
29.07.2026.•
15
Pokrajinska vlada je danas, na predlog Pokrajinskog štaba za vanredne situacije, izdvojila 270 miliona dinara za sprovođenje hitnih mera i radova na obezbeđivanju funkcionalnosti Hidrosistema Dunav-Tisa-Dunav.
Nakon sukoba zadao mu više udaraca: Uhapšen osumnjičeni za ubistvo kod Sombora
29.07.2026.•
0
Somborska policija uhapsila je R. V. zbog sumnje da je sinoć u okolini Sombora, nakon sukoba, zadao više udaraca pedesetčetvorogodišnjem muškarcu, koji je od zadobijenih povreda preminuo.
Prihvaćeni predlozi na rebalans budžeta Inđije bez obrazloženja, na javnoj raspravi bez građana
29.07.2026.•
1
Objavljen je zaključak o sprovedenom postupku rebalansa budžeta Inđije prema kom, tokom javne rasprave je pristiglo šest predloga, od kojih su četiri prihvaćena, dok su dva odbijena.
NIS pustio u probni rad gasne elektrane "Banatsko Miloševo" i "Srpska Crnja"
29.07.2026.•
2
Naftna industrija Srbije saopštila je da je pustila u probni rad dve male elektrane na gasnim poljima "Banatsko Miloševo" i "Srpska Crnja".
Gospojina 2026: Ana Bekuta, Tea Tairović, žurka "Dance 90-ih" za 36 miliona
29.07.2026.•
13
Organizatori "Velikogospojinskih dana - Gospojine 2026" objavili su kompletan program manifestacije koja će biti održana u Novom Bečeju od 27. do 30. avgusta.
Obavljen uviđaj na pružnom prelazu u Odžacima gde su stradali majka i trogodišnji sin: U toku istraga
29.07.2026.•
5
Tužilac Osnovnog javnog tužilaštva u Somboru je u saradnji sa pripadnicima policije u Somboru izvršio uviđaj na pružnom prelazu u Odžacima, gde je 27. jula voz udario u automobil, u kom su poginuli majka i sin.
U Vrbasu vozio sa više od dva promila alkohola, tereti se za nasilničku vožnju
28.07.2026.•
0
Policijska uprava u Novom Sadu je, 27. jula, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 341 prekršaj iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Zborovi Zrenjanina pozivaju sugrađane: Odavanje pošte stradalima u padu nadstrešnice 1. avgusta
28.07.2026.•
0
Zborovi građana Zrenjanina pozvali su građane da se svakog prvog u mesecu okupe na Trgu slobode kako bi odali poštu stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Funkcioneri SNS-a posetili Bečej i Kumane: Obećanja, transparenti i slogani
28.07.2026.•
10
Bečej i Kumane našli su se u prethodnih nekoliko dana na ruti visokih državnih i stranačkih funkcionera.
Komentari 9
Laura
16.04.2026 • 13:13
EU državljanstvo, EU zakoni
Ono što čeka SVM je dvostruka lustracija: od strane zajednice vojvođanskih Mađara za sramotu i stigmu koju su stavili na celu zajednicu, za nacionalističko huškanje i stavljanje etikete izdajnika na sve Mađare koji ne misle kao SVM. Pogledajte intervju u kojem perfidno osuđuje studenta iz Kule, Mađara, koji se usudio reći da je važno ko je kakav čovek a ne koje smo nacionalnosti. Druga je politička lustracija za aktivno učešće i saučešće u uništavanju institucija, prirodnog, istorijskog i kulturnog nasleđa (glasanjem za lex specialis Generalštab, EXPO..) za Rio Tinto, podzemne garaže u N. Sadu, za Utiber, za nadstrešnicu..Krivična odgovornost se podrazumeva, a budući da svi članovi SVM-a imaju i mađarsko državljanstvo podležu istragama Evropskog javnog tužilaštva. A za to što će pred mađarskim i EU zakonima odgovarati, mogu se zahvaliti upravo Viktoru Orbanu.
Somborac
Nikola
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar