Sve je više onih koji veruju u teoriju o ravnoj Zemlji i organizuju konvencije, prave snimke, sastanke i razgovaraju o tome kako uveriti sve ljude da je naša planeta ravna ploča.
Njihova najnovija odluka jeste poseta Antarktiku i otkrivanje ivice sveta.
"Ne verujemo da nešto može pasti sa ivice Zemlje, jer mnogo ljudi misli da smo u nekom vidu polovine kugle, te da su zvezde, Sunce i Mesec unutar te polovine kugle sa nama. Veoma su visoko, ali su unutra sa nama. Tako da nema šanse da nešto može da padne sa planete", rekao je Robi Dejvidson, jedan od organizatora ekspedicije, prenosi Forbs magazin.
Njihov plan jeste da dođu "do kraja" Antarktika i na taj način dokažu da postoji ivica sveta, odnosno mesto gde se sve završava.
Prema njihovim navođenjima, kapetan Kuk je 1773. godine došao do velikog zida leda na Antarktiku i nije mogao da nađe put oko njega. Plovio je danima i prošao više od 96 hiljada kilometara tražeći rupu u zidu kroz koju može da prođe na drugu stranu, ali je nikada nije pronašao. Ledeni zid je bio jako velik i nije mu se nazirao kraj. Upravo zbog ove ekspedicije i onima sličnim njoj oni veruju da ne postoji ništa sa druge strane zida, te da se tu nalazi ivica.
Još uvek nije određen tačan datum ekspedicije, a mnogi željno iščekuju rezultate jer će oni iznova pokrenuti mnoge debate.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kroz istoriju nastao je ceo niz rituala astronauta što je imalo za cilj da opusti posadu pred svemirski podvig pri čemu je jedan od najbizarnijih i najneobičnijih uriniranje na autobusku gumu.
Pitanje postavljeno na društvenoj mreži brzo se pretvorilo u jednu od najbizarnijih i najviralnijih rasprava na internetu. Da li stotinu nenaoružanih muškaraca može da savlada jednu gorilu?
Pismo koje je napisano tokom poslednje plovidbe Titanika, 15. aprila 1912. godine, prodato je na aukciji za skoro 400.000 dolara, što iznosi oko 350.000 evra.
Dres Kobija Brajanta koji je nosio tokom predsezone i debija u regularnoj sezoni igrajući za Los Anđeles Lejkerse prodat je za sedam miliona dolara na aukciji u Sotbiju u Njujorku.
Izdavačka kuća "Rendom Haus" saopštila je da će u julu objaviti objedinjenu Deklaraciju o nezavisnosti i Ustav SAD zbog, kako se navodi, važnosti osvrtanja na ključna dokumenta ove države.
Zajednica u gradu Čelsi u Mičigenu formirala je ljudski lanac i pomogla da se prenese 9.100 knjiga i stotine kutija u novu lokaciju lokalne knjižare "Serendipity Books".
Istraživači sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Vake Forest u Vinston-Salemu, Univerziteta Kolumbija i Univerziteta u Njujorku započeli su eksperimente sa idejom da ojačaju ili oslabe pamćenje.
Američki naučnici tvrde da su otkrili novu boju - plavo-zelenu koju su nazvali "olo", a koju niko ranije nije video, objavio je časopis Science Advances.
Gradsko veće Svofama, grada na istoku Engleske, odbilo je plan da postavi statuu patke visoku 1,5 metara, uz obrazloženje da bi takvim potezom grad postao "predmet podsmeha".
Jedan muškarac i njegov sin nedavno su uhapšeni u Francuskoj zato što su za tri godine prevarili oko 40 restorana u Var departmanu na Azurnoj obali, koristeći dobro osmišljenu taktiku.
Komentari 27
need for speed
Admiral Bird
Trt
A ti drugi su oni što pod obrazovanje napišu 'životna škola' i onda se čude što rade u pečenjari.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar