U Moskvi 35 stepeni, izjednačen rekord star 120 godina
Moskvu je ove nedelje zahvatio toplotni talas jednak rekordu starom 120 godina, navela je ruska meteorološka služba i upozorila da se radi o posledicama klimatskih promena.
Foto: Pixabay
U ponedeljak je temperatura u Moskvi iznosila 34,7 stepeni, koliko je bilo izmereno u junu 1901. godine. U četvrtak i petak se očekuju temperature više od 35 stepeni.
"Porast temperature zabeležen ovih dana u Moskvi je bez presedana u poslednjih 120 godina. Klimatske promene na globalnom nivou dovode do rekordno visokih temperatura u našem glavnom gradu", istakla je Marina Makarova, meteorološkinja u Rosguidrometu.
Rusija prati temperature od 1881. godine.
Apsolutni rekord u toj zemlji od preko 38 stepeni izmeren je u julu 2010. kada je zapadni deo zemlje bio zahvaćen toplotnim talasom i velikim požarima.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti
VIDEO: Đoković sa ćerkom zaplesao uz "Bangaranga": Snimak postao viralan zbog evrovizijskog hita
28.05.2026.•
2
Video snimak Novaka Đokovića i njegove ćerke Tare postao je viralan na društvenim mrežama nakon što su zajedno zaplesali uz ovogodišnji evrovizijski hit "Bangaranga".
Zašto lenjir ima prazan prostor pre nule? Odgovor je jednostavniji nego što mislite
27.05.2026.•
9
Možda o tome nikada niste razmišljali, ali veliki deo interneta aktivno se pozabavio jednim naizgled jednostavnim pitanjem: čemu služi ona prazna traka pre broja nula na početku lenjira?
Pedeset godina Ford Fijeste: Automobil koji je jednostavnošću osvojio Evropu
25.05.2026.•
0
Kada je Fordu trebala promenu, Lido Iakoka dobro je razumeo evropsko tržište koje ga je frustriralo činjenicom da Ford tamo nema adekvatnog predstavnika u mini segmentu automobila.
Američko ministarstvo odbrane objavilo nova dokumenta o NLO
24.05.2026.•
1
Američko ministarstvo odbrane objavilo je novu seriju prethodno poverljivih dokumenata o neidentifikovanim letećim objektima (NLO), odnosno neidentifikovanim anomalnim pojavama (UAP).
Ljudi u Andima razvili su neobičnu digestivnu "supermoć"
24.05.2026.•
0
Uprkos svom uspehu kao vrste na vrhu lanca, čovečanstvo verovatno nikada neće prestati da evoluira.
Komentari 1
Daviša Pikavac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar