VIDEO: Muškarcu zbog neplaćanja alimentacije 8.000 godina zabranjeno da napusti zemlju
Australijski državljanin koji živi i radi u Izraelu, Noam Hupert, kaže da mu je izrečena sudska zabrana izlaska iz Izraela u trajanju od 8.000 godina, zaključno sa 31. decembrom 9999. godine
Foto: Pixabay
To je pod uslovom da ne plati 1,8 miliona funti na ime alimentacije.
U izveštaju australijskog portala news.com se kaže da je Hupert (44) hemijski tehničar zaposlen u farmaceutskoj kompaniji kojem je sudskom presudom zabranjeno da napusti Izrael do 31. decembra 9999. godine.
Nakon tužbe i procesa koji je 2013. godine pokrenula njegova bivša supruga, sud je doneo odluku da Hupert mora da plaća 5.000 šekela, oko 1.200 funti mesečno za svako od svoje od dvoje dece sve do njihovog punoletstva.
Nije jasno da li je Hupert do sada izvršio bilo kakvu uplatu ili mora da plati ceo iznos unapred kako bi se ukinula sudska odluka o njegovom zadržavanju u Izraelu.
Hupertova bivša supruga, državljanka Izraela, vratila se u zemlju 2011. godine, kada su njihova deca imala tri meseca odnosno pet godina, a on tvrdi da je nakon toga postao žrtva progona izraelskog pravosudnog sistema.
"Od 2013. godine sam zarobljen u Izraelu. Progoni me izralesko pravosuđe samo zato što sam bio oženjen Izraelkom, i ja nisam jedini", izjavio je Hupert i poručio da se oglasio samo da bi pomogao drugim muškarcima koji bi mogli da dožive isto iskustvo "opasno po život".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti
BROJ PO BROJ: Ko će pre stići?
04.05.2026.•
3
Brojevi su pred vama i čekaju da ih povežete pravilnim redosledom.
Jezero "Međunožje" i "Još jedno jezero": Kanada ima više jezera nego ideja za njihova imena
04.05.2026.•
0
Kanada nije samo zemlja sa najviše jezera na svetu. Ona je zemlja u kojoj voda definiše pejzaž, istoriju i svakodnevni život.
Zvuk kiše može da ubrza klijanje semena
04.05.2026.•
1
Istraživači sa Masačusetskog instituta tehnologije (MIT) utvrdili su da zvuk kiše može da podstakne brže klijanje semena.
Afrika se razdvaja brže nego što se mislilo - formira se novi okean
03.05.2026.•
1
Geolozi su otkrili da će se afrički kontinent razdvojiti ranije nego što smo mislili. Aktivni rascep dostigao je "kritični prag" i uskoro će se razdvojiti, formirajući novi okean.
Belgijski grad deli stanovnicima seme suncokreta da ojača imidž "Toskane severa"
03.05.2026.•
0
Belgijski grad Audenarde odlučio je da građanima besplatno podeli seme suncokreta uz uputstva za sadnju, u nastojanju da poveća rasprostranjenost ove biljke i ojača imidž "Toskane severa".
U Norveškoj otkriveno najveće nalazište srebrnih novčića iz doba Vikinga
03.05.2026.•
0
U jugoistočnoj Norveškoj otkriven je lokalitet s vrednim srebrnim novčićima iz doba Vikinga, koji se prema dosadašnjim analizama smatra najvećim takvim nalazištem u istoriji te zemlje, saopštili su arheolozi.
Otisci prstiju: Kako su nastali i zašto ih uopšte i imamo?
03.05.2026.•
2
Pritisneš vrh prsta na ekran telefona da ga otključaš, uhvatiš šolju kafe, pređeš palcem preko komada tkanine da proveriš koliko je mekana i u svakom od tih trenutaka na delu je elegantan proizvod evolucijskog "inženjeri
VIDEO: U Seulu održano takmičenje u dremanju u parku
03.05.2026.•
0
Stotine stanovnika Seula učestvovale su u takmičenju u spavanju na travnjaku u gradskom parku pored reke Han, na poziv seulskih vlasti, koje treće proleće zaredom organizuju ovo neobično nadmetanje.
PRONAĐI REČ: Specijalno samo subotom
02.05.2026.•
3
Kako već stvari idu, subotom vam donosimo dve osmosmerke.
VIDEO: Slovački premijer radio noćnu smenu u pekari
01.05.2026.•
3
Slovački premijer Robert Fico objavio je da je protekle noći radio noćnu smenu u pekari kao utovarivač u znak solidarnosti sa radnicima.
Danas je praznik rada: Evo kako je sve počelo
01.05.2026.•
1
Praznik rada obeležava se 1. maja širom sveta manifestacijama podrške radu, zalaganjem za pravedniji i bolji položaj radnih ljudi, naglašavanjem solidarnosti sa onima čija su prava ugrožena.
Rusi upozoreni da ne beru jorgovan na javnim površinama
30.04.2026.•
4
Jorgovani koji rastu na javnim površinama pripadaju opštini, tako da se njihova berba klasifikuje kao oštećenje opštinske imovine i kažnjiva je po upravnom zakonu.
Komentari 2
B&B
Izraelac u Srbiji
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar