Kako bi vlastima, koje su prestale da mu isplaćuju penziju, dokazao da je još živ, Indijac stariji od stotinu godina pojavio se kod matičara u svečanoj odori i praćen svatovima.
"Živ sam itekako!" uzviknuo je kod matičara Duli Čand, star 102 godine.
"Starosnu penziju prestali su da mi isplaćuju u martu jer u evidenciji indijskih vlasti stoji da sam umro. Od tada uzalud pokušavam da dokažem da sam živ", izjavio je Čand.
Socijalni radnik Navin Jaihind bio je jedan od učesnika u lažnoj svadbenoj povorci i objasnio je da se odazvao pozivu na venčanje kako bi pomogao Čandu.
"Do sada smo kontaktirali nekoliko vladinih kancelarija pa smo čak organizovali i konferenciju za novinare, ali sve je do sada bilo uzalud. Onda smo se dosetili da organizujemo svadbenu povorku kako bismo skrenuli pažnju javnosti na Čandov problem", kazao je Jaihind.
Pošto se videosnimak lažnog venčanja proširio društvenim mrežama, socijalni radnik primio je nekoliko telefonskih poziva osoba koje su se našle u sličnoj situaciji s tvrdoglavom indijskom birokratijom.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Glavni grad Finske ostvario je zapažen uspeh na polju saobraćajne sigurnosti - u poslednjih 12 meseci nije zabeležen nijedan smrtni slučaj u saobraćaju.
Nintendo je, čini se, konačno stao na kraj decenijama dugim nagađanjima i odgovorio na pitanje koje muči generacije gejmera - kakav je zapravo odnos Marija i princeze Breskvice.
Španski kolekcionar Marija Gabaro nije mario za prave pse, ali je ove godine posthumno osvojio mesto u Ginisovoj knjizi rekorda za najveću kolekciju predmeta vezanih za pse.
Arheolozi veruju da su pronašli najstariju grobnicu na svetu u pećini Tinšemet u centralnom Izraelu, gde su nađeni dobro očuvani ostaci skeleta pet ranih ljudi koji datiraju iz perioda od pre oko 100.000 godina.
Obožavaoci su počeli da se okupljaju ispred prve nemačke prodavnice igračaka Labubu u Berlinu satima pre otvaranja, formirajući dugačak red zbog malenih plišanih stvorenja sa velikim izbuljenim očima i oštrim zubima.
Više od 80 odsto stanovnika Tuvalua, pacifičkog arhipelaga kome preti porast nivoa mora, traži vize za Australiju u skladu sa sporazumom potpisanim 2024. godine.
Slika "Bogorodice sa detetom" iz 16. veka, koja je završila kod žene u Norfolku nakon što je pre pola veka ukradena iz muzeja u Italiji, biće vraćena svom zakonitom vlasniku.
Restoran u kineskoj provinciji Šansi izazvao je veliku pažnju, ali i zabrinutost na društvenim mrežama zbog svoje neobične ponude - gosti mogu da maze laviće uz popodnevni čaj, preneo je CNN.
Nakon uspeha sličnih programa u Italiji, francuski gradić Amber, smešten u regionu Auvergne u jugoistočnom delu zemlje, pridružuje se inicijativi prodaje napuštenih kuća za simboličnu cenu od jedan evro.
Tokom rutinskog remonta istraživačkog broda "Blue Heron" usidrenog u Klivlendu, američki naučnici su otkrili misterioznu crnu sluz koja je sadržavala potpuno novi oblik života.
Članovi Udruženja za zaštitu prirode Mahari su na zapadnoj obali Irske pronašli ljubavno pismo u boci koje je jedan par bacio u okean kod Njufaundleda pre 13 godina, preneo je NBC News.
Očekuje se da će supersavremeni britanski lovački avion F-35B koji je zaglavio na aerodromu u Indiji pre oko mesec dana, izazvavši podsmeh na društvenim mrežama, možda odleteti kući sledeće nedelje, a možda i neće.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar