Više od nedelju dana nakon što je nepoznati čovek zapalio dva automobila u Stražilovskoj ulici, a 021.rs objavio snimak s nadzorne kamere, još uvek nema gotovo nikakvih informacija o tom muškarcu.
Foto: 021.rs
U Policijskoj upravi Novi Sad ne odgovaraju na pitanja 021.rs o ovom krivičnom delu, u kojem su zapaljena vozila porodice devojke U. J. koju je navodno nedavno pretukao Slobodan Milutinović, zvani Sloba Snajper.
U toku je postupak protiv Snajpera, a devojka je neposredno nakon počinjenog krivičnog dela imala zakazano svedočenje protiv njega.
U Osnovnom javnom tužilaštvu kažu za 021.rs da su klasifikovali krivično delo kao izazivanje opšte opasnosti iz člana 278. stav 1. Krivičnog zakonika. Dodaju da je još uvek nepoznat izvršilac.
"Policiji je naloženo preduzimanje svih radnji u cilju rasvetljavanja predmetnog događaja, kao i pronalaska izršioca ovog krivičnog dela", navode u Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu za naš portal, iz kog se može zaključiti da počinilac još uvek nije uhvaćen.
Pre nepunih mesec dana policija je uhapsila Slobodana Milutinovića Snajpera zbog sumnje da je fizički napao žensku osobu, u iznajmljenom stanu na Podbari, a posle nekoliko dana tužilaštvo je saopštilo da se tereti za otmicu i 21. septembra mu je određen pritvor do 30 dana. U. J. je dobila status zaštićenog svedoka.
Kako se vidi na snimku koji je objavio 021.rs, počinilac je nešto pre 00:30 časova 7. oktobra prišao vozilima i sakrio se u ulaz broj 33. Sačekao je da prođu prolaznici, izvadio benzin, polio vozila i zapalio ih, pobegavši s lica mesta.
Naravno da je policija nesposobna kad je načelnik saobracajni policajac-general. Da li ste ikada videli da je saobracajni policajac negde u nekoj zemlji general? Tako je i Rebic direktor policije isto saobracajac koji je postao general.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Državljanin Bosne i Hercegovine S. G. (30) koji se tereti da je 22. novembra 2023. godine sa još jednim muškarcem ubio Novosađanina M. T. (54), osuđen je na 10 godina zatvora.
U sredu, 18. marta, na području Južnobačkog okruga, dogodile su se četiri saobraćajne nezgode u kojima je jedna osoba poginula, a jedna je zadobila lake povrede.
Narodne poslanice Demokratske stranke (DS) Dragana Rakić, Stranke slobode i pravde (SSP) Jelena Milošević i Ekološkog ustanka Danijela Nestorović saslušane su danas u Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu.
Novosadska policija podnela je tri prekršajne prijave protiv građana koji su na području Bukovca, Šakotinca i Sviloša, spaljivanjem biljnih ostataka, poljoprivrednog otpada ili niskog rastinja, izazvali tri požara.
M. D. (30) sa Čeneja koji se tereti da je u noći između 2. i 3. februara 2024. godine oštrim predmetom ubio sedamdsetosmogodišnjeg komšiju, naći će se na optuženičkoj klupi 17. marta.
Gorskom Matoviću, koji se sumnjiči da je učestvovao u napadu na studente na Pozorišnom trgu, tokom protesta 16. februara, određen je kućni pritvor, potvrđeno je iz Višeg suda u Novom Sadu za 021.rs.
D. L. (32) iz Herceg Novog, koji se tereti za pokušaj ubistva D. S. (32) iz Novog Sada, naći će se na optuženičkoj klupi u petak, 13. marta za kada je zakazano pripremno ročište.
Komentari 27
Stolten
Doktor policije
Šibice moja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar