
Ninić: U petak u Novom Sadu počinje montirani sudski proces protiv advokata Kokanovića
Advokat Ivan Ninić izjavio je danas da u petak u Novom Sadu počinje, kako je rekao, montirani sudski proces beogradskom advokatu Čedomiru Kokanoviću.

Foto: Pixabay
Ninić je agenciji Beta kazao da optužnica novosadskog tužilaštva Kokanovića tereti za krivična dela "proganjanje" i "ometanje pravde", zbog objava na mrežama X i Fejsbuk, kao i na Viber grupama, o predsedniku Advokatske komore Vojvodine (AKV) Vladimiru Beljanskom i predsedniku skupštine AKV Nikoli Joviću.
"Sve Kokanovićeve objave su u domenu legitimne kritike načina funkcionisanja advokatskih komora s akcentom na AKV. U tim objavama nema 'proganjanja' već je reč o 'par ekselans' verbalnom deliktu", rekao je Ninić.
Prema njegovim rečima, optužnica protiv Kokanovića podseća na vreme komunističke diktature.
"Kokanović je sve objavljivao pod svojim imenom i za sve na šta je ukazivao ima činjeničnu podlogu, u vidu dokumenata. Nema osnova da se Kokanović goni po službenoj dužnosti i posebno nema razloga da se on već tri meseca drži u pritvoru", kazao je Ninić.
Upitan zbog čega smatra da je sudski postupak protiv Kokanovića montiran, Ninić je rekao da je za ovaj slučaj nadležan Viši sud u Beogradu.
"I Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal u Beogradu je jedino nadležno za sva krivična dela koja su izvršena putem računarske mreže. Verujem da je napravljen interni dogovor na nivou lokalnog pravosuđa u Novom Sadu, koji je dobio i politički zamajac, da se Kokanović pritvori i da mu se sudi. Podsetiću da je Kokanović uhapšen u svom stanu u Beogradu, kao najgori kriminalac, iako se radi o renomiranom advokatu sa 20 godina staža", naveo je on.
Ninić smatra da je proces protiv Kokanovića pokazna vežba vlasti radi zastrašivanja advokata i građana.
"Neverovatno je da niko ne prepoznaje opasnost i društvenu štetnost ovog događaja. Suđenje Kokanoviću je klasičan progon i poražavajuće je za advokatsku profesiju", naglasio je advokat.
Ninić je dodao da optužnica ima 33 strane i da se u njoj nalazi sve što je Kokanović u poslednjih deset meseci, pre hapšenja, napisao na društvenim mrežama i na Viber grupama.
"Kokanović je optužen i zbog toga što je prepravljao Koraksove karikature stavljajući na njih aktere iz advokatskog života. Optužen je i zbog animacija iz domaćih filmova, pisanja pesama i viceva i objavljivanja fotografija advokata i političara. Tužilac smatra da sve to predstavlja radnju krivičnog dela 'proganjanja'. Krivično delo 'proganjanje' je postalo instrument za represiju i odmazdu prema ljudima koji nemaju političku zaštitu i nisu miljenici režima", ocenio je Ninić.
Advokat Čedomir Kokanović nalazi se u pritvoru od 27. januara ove godine.
Beljanski je prijavio Kokanovića policiji u januaru ove godine, tvrdeći da mu preti ubistvo nakon što je na društvenoj mreži X (bivši Tviter) objavio uvredljiv tekst. Ovaj tekst pratila je i fotografija automobila koji je prethodno zapaljen Beljanskom.
Beljanski je dodao da je Kokanović i ranije objavljivao slične stvari na društvenim mrežama, zbog kojih nikada nije odgovarao, iako je on obaveštavao tužilaštvo o tim pretnjama.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Zaplenjen kilogram i po marihuane
11.07.2025.•
0
Novosadska policija uhapsila je Novosađanina D.B. (46), osumnjičenog za trgovinu drogom.
Otkrivena laboratorija za uzgoj marihuane u Čurugu
11.07.2025.•
5
Novosadska policija otkrila je laboratoriju za veštački uzgoj marihuane i uhapsila Novosađanina M.D. (63), osumnjičenog za trgovinu drogom.
Odložena dva naredna ročišta u slučaju napada na studente DIF-a u Novom Sadu: Sledeće u avgustu
11.07.2025.•
0
Dva naredna ročišta u suđenju optuženima za napad na studente Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu odložena su za avgust.
Prvog festivalskog dana iz saobraćaja isključeno više od 50 vozača: Droga, alkohol i probne dozvole
11.07.2025.•
1
Tokom prvog dana muzičkog festivala Exit, saobraćajna policija isključila je iz saobraćaja 42 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom alkohola.
Novosađanin uhapšen zbog više od devet kilograma raznih droga: Marihuane, amfetamina, kokaina...
10.07.2025.•
3
Novosadska policija zaplenila je više od devet kilograma narkotika i uhapsila Novosađanina Đ. M. (26).
FOTO, VIDEO: Goreo stan na Jugovićevu, jedna osoba hospitalizovana
09.07.2025.•
1
Veliki požar izbio je oko ponoći u Ulici Lenke Dunđerski na Jugovićevu.
U proteklih osam dana u Južnobačkom okrugu bila 122 požara: Apel na građane da budu odgovorni
08.07.2025.•
0
U Južnobačkom okrugu u periodu od 1. do 8. jula evidentirana su 122 požara.
Određeno zadržavanje kamiondžiji osumnjičenom za smrt novosadskog policajca
08.07.2025.•
0
Kamiondžiji M. P. (38), osumnjičenom za smrt novosadskog policajca D. S, određeno je zadržavanje.
Žena teško povređena na pešačkom kod Mašinske
07.07.2025.•
1
U saobraćajnoj nesreći na Bulevaru kralja Petra I, kod broja 55, teške telesne povrede zadobila je Novosađanka dok je bila pešačkom prelazu.
Dva radnika povređena na gradilištu u Rumenci: Obrušio se zid na njih
07.07.2025.•
1
Dva radnika povređena su na gradilištu u Rumenci.
Policajac poginuo na auto-putu kod Novog Sada
07.07.2025.•
32
Četrdesetogodišnji saobraćajni policajac D. S. poginuo je tokom obavljanja službene dužnosti u saobraćajnoj nesreći na auto-putu Novi Sad - Subotica.
Suđenje Novosađaninu za ubistvo majke počinje u septembru: Predloženo psihijatrijsko lečenje
06.07.2025.•
1
Početak suđenja M. K. (21) iz Novog Sada, koji se sumnjiči da je u noći između 1. i 2. febraura nožem usmrtio svoju četrdesetosmogodišnju majku, zakazan je za za 15. septembar.
Težak udes na Klisi: Stradao motociklista, teško povređena ženska osoba
05.07.2025.•
1
Težak saobraćajni udes dogodio se oko 18 časova na Sentandrejskom putu.
Zastupnice novosadskih udruženja građana braniće se sa slobode: Odbijen predlog da idu u pritvor
03.07.2025.•
0
A. T. iz Futoga (46) i V. Ž. J. (47) iz Novog Sada, koje su uhapšene zbog sumnje da su izvršile produženo krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica, brane se sa slobode.
Maloletni sin autoprevoznika Jaćimovića osumnjičen za napad na službeno lice, brani se sa slobode
02.07.2025.•
6
Maloletni sin autoprevoznika Milomira Jaćimovića iz Đurđeva sumnjiči se za krivično delo napad na službeno lice, nezvanično saznaje 021.rs.
Produžen pritvor osumnjičenom za ubistvo supruge na Grbavici
02.07.2025.•
0
Osumnjičenom S.T. (59), koji se tereti za ubistvo supruge na Grbavici, produžen je pritvor.
FOTO: Izgoreo automobil u garaži Promenade
01.07.2025.•
0
Danas posle podne došlo do požara u garaži Promenade.
U auto-prikolici u Rumenki držali 20 kilograma marihuane
01.07.2025.•
2
Novosadska policija zaplenila je 20 kilograma marihuane.
U Novom Sadu pet udesa u protekla 24 časa: Jedna osoba poginula, iz saobraćaja isključeno 22 vozača
27.06.2025.•
1
U protekla 24 sata na području Novog Sada dogodilo se pet saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba poginula, a policija je iz saobraćaja isključila 22 vozača.
Uhapšen zbog pokušaja iznude
27.06.2025.•
1
Novosadska policija uhapsila je M.M. (49), državljanina Švedske, koji je osumnjičen za pokušaj iznude.
Preminuo motociklista koji je povređen u udesu na Mišeluku
27.06.2025.•
9
Preminuo je motociklista koji je povređen sinoć u udesu na Mišeluku, saopšteno je iz Kliničkog centra Vojvodine.
Komentari 3
Dmitar
Ako nije kriv nemaju razloga za brigu.
Vojvođanin
zezate se...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar