.jpg)
Krajem maja nastavak suđenja vlasniku novosadske turističke agencije za prevaru 50 putnika
Nastavak suđenja G. P. (50), koji je bio odgovorno lice Agencije za turističko posredovanje "City travel", zbog produženog krivičnog dela prevare, zakazan je za 30. maj.

Foto: 021.rs
Kako piše Dnevnik, na poslednjem glavnom pretresu održanom 11. aprila ispitano je pet svedoka oštećenih, a u dosadašnjem postupku, u svojstvu svedoka, više od 20 oštećenih.
"U daljem toku postupka neophodno je da se na glavnom pretresu ispitaju preostali predloženi svedoci, te će sud u daljem toku postupka odlučiti o dokaznim predlozima odbrane, između ostalog, za određivanje ekonomsko-finansijskog veštačenja", pojašnjava za novosadski list portparolka novosadskog Osnovnog Suda Svjetlana Radovanović.
Inače, rešenjem krivičnog vanpretresnog veća Osnovnog suda u Novom Sadu, okrivljenom G. P. određena je mera zabrane napuštanja stana sa elektronskim nadzorom, koja može da traje do 7. maja.
G. P. je uhapšen 10. avgusta 2023. godine zbog sumnje da je uzimao novac za turistička putovanja, ali da nije rezervisao niti tim novcem uplatio aranžmane kod ovlašćenih agencija. On, navodno, nije vratio novac građanima čija putovanja nisu realizovana i na taj način je protivpravno prisvojio, prema nezvaničnim podacima, više od 1.500.000 dinara. Pominje se da je oštetio oko 50 ljudi iz Novog Sada i okolnih mesta.
Da nema ništa od njihovih aranžmana, oštećeni su saznali 5. avgusta 2023. godine, kada su primili SMS poruku u kojoj se navodi da neće moći da otputuju na uplaćeni odmor zbog zatvaranja agencije.
G. P. je na saslušanju izjavio da mu nije bila namera nikoga da prevari i da ni sa jednim klijentom nije zaključio ugovor sa namerom da uzme novac, a da ne ode na putovanje. On ne osporava da je došlo do problema sa realizacijom putovanja, ali osporava da je imao umišljaj i da je nameravao da prevari turiste.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
VIDEO: Izgorela garaža u velikom požaru u Beočinu, nije bilo povređenih
10.08.2025.•
0
Veliki požar izbio je juče popodne oko 17.30 časova u naselju Šljivik u Beočinu, a tom prilikom niko nije povređen.
Početkom oktobra nastavak suđenja vlasniku novosadske turističke agencije za prevaru 50 putnika
10.08.2025.•
1
Nastavak suđenja G. P. (50), koji je bio odgovorno lice Agencije za turističko posredovanje "City travel", zbog produženog krivičnog dela prevare, zakazan je za 2. oktobar.
Novosadska policija zaplenila 60 kg marihuane
09.08.2025.•
3
Novosadska policija zaplenila je 60 kilograma marihuane.
Policija iz saobraćaja isključila 28 vozača
08.08.2025.•
0
U protekla 24 sata, na području Grada Novog Sada, dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda u kojima su tri osobe teže, a dve lakše povređene, dok je iz saobraćaja isključeno 28 vozača.
FOTO Novosadska policija zaplenila 30 kg marihuane i osam litara amfetaminskog ulja: Uhapšena dvojica
08.08.2025.•
1
Novosadska policija uhapsila je A.V. (25) iz Novog Sada i I.D. (40) iz okoline Obrenovca, koji su osumnjičeni za trgovinu drogom.
Uhapšen zastupnik udruženja u Novom Sadu: Uzeo više od sedam miliona za projekte koje nije realizovao
08.08.2025.•
24
Zastupnik udruženja iz Novog Sada uhapšen je zbog zloupotrebe položaja u vezi sa projektima.
U Novom Sadu vozio sa više od dva promila alkohola u organizmu
07.08.2025.•
1
U protekla 24 sata, u Novom Sadu se dogodilo 12 saobraćajnih nezgoda u kojima su dve osobe zadobile lake povrede.
Kažnjena dva vozača koji su na Limanu nepropisnom vožnjom pravili buku
06.08.2025.•
30
Saobraćajna policija juče je kaznila dva vozača koji su, na Limanu, nepropisnom vožnjom pravili buku i remetili javni red i mir.
Dvoje iz Novog Sada i Sombora uhapšeni na granici sa Crnom Gorom: U kolima imali pola kile kokaina
06.08.2025.•
0
N. L. (32) iz Novog Sada i D. V. (22) iz Sombora uhapšeni su nakon što je na graničnom prelazu Špiljani, u posebno napravljenom skrovištu u prtljažniku njihovog automobila, pronađeno 560 grama kokaina.
U Sremskim Karlovcima vozio sa više od dva promila alkohola u organizmu
05.08.2025.•
4
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se sedam saobraćajnih nezgoda u kojima su četiri osobe zadobile lake povrede.
Tokom vikenda 23 udesa u Novom Sadu: Jedna osoba poginula, 15 povređenih
04.08.2025.•
1
U periodu od 1. do 3. avgusta u Novom Sadu, dogodile su se 23 saobraćajne nezgode u kojima je jedna osoba poginula, jedna je teže, a 14 je lakše povređeno.
Bečejac uhapšen zbog prodaje doping preparata
04.08.2025.•
0
Bečejska policija uhapsila je B. P. (24) sa područja ove opštine zbog prodaje doping sredstava.
Sudar dva vozila na Iriškom putu, vozači zbrinuti u Kliničkom centru Vojvodine
03.08.2025.•
0
Dva vozila direktno su se sudarila na Iriškom putu, na izlazu iz Sremske Kamenice ka Paragovu oko 16 sati.
Policija iz saobraćaja isključila 13 vozača
31.07.2025.•
0
Policija u Novom Sadu je u protekla 24 časa iz saobraćaja isključila 13 vozača i tri vozila.
Mladić iz okoline Novog Sada uhapšen zbog pokušaja ubistva: U Lazarevcu nožem teško ranio muškarca
31.07.2025.•
0
Policija iz Lazarevca uhapsila je J. K. (23) iz okoline Novog Sada zbog pokušaja ubistva, kao i D. A. (32) iz Kikinde, koji se sumnjiči da je izvršio ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
Novosadska policija uhapsila dvojicu dilera, jednog od njih u dvorištu škole
30.07.2025.•
3
Novosadska policija je u dve odvojene akcije uhapsila dvojicu osumnjičenih za trgovinu drogom.
Dvojica pijana vozila automobile, pa uhapšeni
29.07.2025.•
0
U protekla 24 časa je policija u Južnobačkom okrugu zadržala dva vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola.
Muškarcu koji je juče pucao na Telepu određeno zadržavanje, tereti se za dva krivična dela
29.07.2025.•
1
Sedamdesetdvogodišnji muškarac uhapšen je juče na Telepu zbog dva krivična dela, a nakon što je više puta pucao tokom intervencije vatrogasaca.
FOTO: Muškarac pucao iz pištolja tokom intervencije vatrogasaca u Depresiji
28.07.2025.•
7
Muškarac star 73 godine ispalio je više hitaca iz pištolja tokom intervencije vatrogasaca u Depresiji na Telepu.
Uhapšen u Bečeju zbog krađe novca iz automobila: Jedan bio otključan, na drugom prozor otvoren
28.07.2025.•
4
Muškarac iz Bečeja uhapšen je zbog dve krađe u ovom mestu.
Novosađanin uhapšen zbog posedovanja 230 grama marihuane
28.07.2025.•
0
Dvadesetšestogodišnji M. M. iz Novog Sada uhapšen je zbog posedovanja oko 230 grama marihuane.
Komentari 4
Бане
Po iskustvu
NSadjanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar